AKTUÁLNĚ

POZOR změna!

Akce Transformers maraton se otevírá již odvážným předškolákům. O filmu se bude hlasovat na místě. Cena zůstává 50,-. Počet míst omezen. Hlaste se na mail  ddmzdanice@email.cz. Akce začíná již tento čtvrtek.

Poděkování

Firmě Stavebniny Miroslav Příkopa s.r.o. ze Ždánic patří náš velký dík za poskytnutí kontejneru při rekonstrukci sociálního zařízení na Haluzické Hájence. Děkujeme za spolupráci a těšíme se na další.

Další akce na Klubu!

Pro děti od 11ti let jsme připravili Transformers maraton :) Neváhejte a přihlaste se!

Dobrovolníci na Hájence

O tomto víkendu 27.-29.10.2017 se na Hájenku sjela parta dobrovolníků, která se nebála přiložit ruku k dílu a pomohla nám s vybouráním sociálního zařízení. Tato parta si říká Kamarádi a Přátelé (KaP) Haluzické hájenky a díky jejich práci a nevšednímu nasazení v mnoha oblastech se jim daří zvelebovat a dlouhodobě zlepšovat prostředí pro malé i velké táborníky. Myslím, že za to množství hodin, které tam KaP za ty roky spolupráce doslova odedřeli, jim patří naše poděkování, i když je mi jasné, že na tohle slova stačit nebudou. Takže malá rekapitulace: jen v letošním roce se jedná o jejich druhou brigádu, kdy na jaře nám vyčistili okapy na hájence, uklidili nádvoří po rekonstrukci podlah v přízemí hájenky a opravili lavičky pod lípou. Daleko náročnější práce je však čekala o tomto víkendu, kdy nám pomohli vytahat a vyčistit zatravňovací dlaždice u chatek a také odstranit staré obklady, rozvody vody, záchody, umyvadla a sprchové kouty, čímž připravili sociální zařízení k rekonstrukci. Za tohle všechno a hlavně za dlouhodobou podporu a spolupráci děkujeme KaP pod vedením pana Ladi Babiráda.


Poděkování do Hovoran

V září jsme pro vás připravovali Klub na Hvězdárně, který již několik dnů funguje. Když jsme zvažovali, co bychom do klubu mohli dát, tak nás napadlo, že by se mnohým z vás mohla zalíbit možnost zapůjčit si na Hvězdárně nějakou knihu. Při zařizování Klubu nám díky osobnímu přátelství pomohla paní Mgr. Ivana Hanáčková z Hovoran, která k nám jezdívá se svými žáky na Hájenku do Haluzic. Po dohodě s panem starostou Ing. Josefem Grmolcem, nám věnovala velké množství vyřazených knih z Místní knihovny z Hovoran. Děkujeme a doufáme, že mnohým z nás ještě v Klubu na Hvězdárně poslouží a zpříjemní nějakou tu volnou chvíli.

Klub na Hvězdárně otevřen.

V pondělí 23. října 2017 byl spuštěn provoz Klubu na Hvězdárně. Děti si k nám můžou přijít pohrát, zablbnout a něco vytvořit od pondělí do čtvrtku. Otevřeno je vždy od 13:00 do 17:00 hodin. Klub je možné využít i jako krátkodobé hlídání dětí, pokud si potřebujete něco vyřídit na úřadě či u lékaře. Vstup je zdarma. Těší se na vás Ivča a Naďa.

Mise NOC V MUZEU úspěšně za námi!

Z pátku 20.10.2017 na sobotu 21.10.2017 proběhla noční akce pro děti "Noc v muzeu". Špekáček k  večeři si opeklo všech 13 dětí a poté se jsme se vydali na večerní prohlídku Vrbasova muzea, kterou pro nás připravila skvělá paní Jandorová. Pak s pomocí nalezených mapek jsme doputovali až na místo našeho přespání- hvězdárnu. Spalo se v nově vybudovaném Klubu. A tím se zahájil jeho provoz. Jen co si děti udělaly svůj pelíšek, začalo večerní promítání stejnojmenného filmu. Někteří vydrželi až do konce, jiné přepadla únava už během filmu. Po ranním čaji a bábovce jsme se i v deštivém počasí vydali radostně zpět na domeček.

O PODZIMNÍCH PRÁZNINÁCH KROUŽKY NEBUDOU

Upozorňujeme, že ve dnech 26. a 27.10.2017 jsou podzimní prázdniny a kroužky na DDM odpadají. Užijte si prodloužený víkend!

KLUB NA HVĚZDÁRNĚ

V nejbližších dnech bude otevřen Klub Na Hvězdárně. Přednostně je určen pro školní děti, které zde můžou trávit svůj volný čas. Nárazově jej mohou využívat rodiče i jako takové bezplatné hlídání, když budou potřebovat něco vyřídit na úřadě nebo si zajít k lékaři. Mrkněte, jak to tam vypadá. Všichni se už moc těšíme.

72 hodin úspěšně za námi

V minulém týdnu proběhla akce v rámci projektu 72 hodin. Společně jsme natřeli plot u domečku a díky podpoře Kamarádů se nám podařilo i vyčistit okolí Trkmanky. Společně jsme strávili příjemné chvíle a v praxi si ověřili, že ve dvou (a více) se to lépe táhne. Odměnou nám pak byla radost ze skvěle odvedené práce a okamžitý efekt, které zlepšení našeho okolí představuje. Všem děkujeme za pomoc a podporu.

DDM Ždánice v Čejči

Ve snaze navázat na letitou tradici jsme se v letošním školním roce rozhodli otevřít kroužky i v Čejči. Děvčata z aerobiku/zumby se rozhodla, že nacvičí sestavu na školní vystoupení. Již od první hodiny jsme se tedy začaly věnovat výběru písničky a zvládnutí základních kroků. Malý sportovní mix začal nejprve kvůli nepřízni počasí sportovat v sokolovně, ale druhá schůzka již proběhla za krásného počasí na hřišti. Střelecký kroužek začal nejprve informativní schůzkou a díky vstřícnému přístupu majitele lukostřelecké střelnice pak nácvikem právě tohoto druhu sportu.

NOC V MUZEU

Zveme všechny děti zažít neobyčejnou noc. Akce se koná z pátku 20.10. na sobotu 21.10.2017. Čeká vás noční prohlídka muzea, spousta her, dobrodružná výprava a noční promítání. Večeře zajištěna. Cena 50,- Kč. Hlaste se co nejdříve, počet míst omezen. Těšíme se na vás!

Sportovní mixy a Střelecký kroužek ve Ždánicích

Děti, které se přihlásily do sportovních kroužků, již mají za sebou první schůzky. Na těch úvodních jsme se seznámili s bezpečností, organizací i náplní kroužků. Druhá schůzka již byla pro děti zábavnější, neboť jsme se věnovali tomu, na co se všichni těšili. Malý sportovní mix se vypravil na vycházku po Ždánicích, abychom pořádně vyzkoušeli všechna hřiště a cestou si zasportovali. Sportovní mix II. a Střelecký kroužek nabídly dětem sportovní vyžití v tělocvičně školy.


Ekozvídálek a Youtubering

V Ekozvídálkovi se seznamujeme s přírodou, tříděním odpadu a vším, co s tím souvisí. Také si něco vyrobíme. V prvních hodinách se děti naučily rozeznat několik druhů listů, ze kterých jsme pak společně vyrobili obrázek. Učíme se, který odpad se dává do barevných kontejnerů a vyrábíme si nejrůznější plakátky. Děti, které navštěvují Youtubering se nyní seznamují s videokamerou a natáčíme první pokusná videa. Dále se budeme učit stříhat video a vkládat na youtube.com.

Domeček pro nejmenší

Domeček ve Ždánicích je otevřen i nejmenším. Pro ty od roku do tří let je otevřena Herna a pro dvouleťáky kroužek Tvořivý vrtílek. V Herně si děti pohrají a užijí si společné chvilky s maminkami i stejně starými kamarády a ve Vrtílkovi se naučí nějakou novou básničku, taneček nebo si něco vyrobí. Oblíbený je i kroužek Keramika pro rodiče s dětmi, kam mohou chodit děti starší. Děti za pomoci maminek či babiček tvoří výrobky s podzimní tématikou. Více fotografií ve fotogalerii.

72 hodin

Ve čtvrtek 12.10.2017 proběhne dobrovolnická úklidová akce 72 hodin. V dopoledních hodinách zkulturníme vstup do nově otevíraného klubu Na Hvězdárně. Pokračujeme v pátek, kdy nám pomůže T.O.Kamarádi s úklidem odpadků kolem potoku Trkmanka. Sraz u koupaliště v 16,00h. Přijďte nám pomoci. Akce je dobrovolná a bez nároku na honorář.

DRAKIÁDA SE POVEDLA I S PŘEHÁŇKOU

V pátek 6. října 2017 odpoledne i přes drobné přeháňky bylo vypuštěno na oblohu 19 draků a o jejich bezpečný let se postaralo 37 účastníků. Odměnili jsme největšího draka, nejmenšího draka, nejmenšího krotitele draka. Ručně vyrobeného bohužel nikdo nepřinesl. Na zahřátí jsme si dali čaj a zakousnuli něco sladkého, doma s láskou pečeného :) Více fotek ve fotogalerii.

PŘESUN DRAKIÁDY!!!

Kvůli nepříznivému, deštivému počasí a také rozmáčenému terénu přesouváme Podzimní drakiádu na náhradní termín- pátek 6.10.2017 v 16,00 hodin. Těšíme se na Vás!

PODZIMNÍ DRAKIÁDA

Ve čtvrtek 21.9.2017 se koná Podzimní drakiáda na kopci Staré hory- za novým hřbitovem. Začínáme od 16.30hodin. Draka a dobrou náladu s sebou!

TÝDEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ

Ve dnech 11.-15.9.2017 proběhne na DDM Ždánice týden otevřených dveří. Navštívit nás můžete každý den od 13 do 17hodin. Přijďte se k nám podívat. Těšíme se na Vás!

HISTOKOLO 2017

12. 8. 2017 se DDM Ždánice aktivně zapojil do organizace doprovodného programu Histopedálu. Pro nejmenší děti jsme připravili jízdu zručnosti, kterou absolvovalo osmdesát sedm dětí. Za odměnu všichni účastníci obdrželi pamětní medaili, pamětní list a dárkovou tašku s upomínkovými předměty a sladkostmi, které připravil MÚ Ždánice.

PÁTÝ TURNUS V HALUZICÍCH

Na Haluzickou hájenku přijely další děti, a to na pátý turnus na téma Hoří, má panenko! Průběžně vkládáme fotky, koukněte na jejich blog ZDE.

ČTVRTÝ TURNUS NA HÁJENCE V PLNÉM PROUDU

Na Haluzické hájence právě probíhá turnus T74 na téma "Staré pověsti české". Mrkněte na jejich blog ZDE.

PŘÍMĚSTKÝ TÁBOR "PLAVBA KOLEM SVĚTA"

Ve dnech 31.7.-4.8.2017 probíhá na domečku příměstský tábor s názvem Plavba kolem světa. Děti tráví čas různými aktivitami, hrají různé hry, něco pěkného si vytvoří, nechybí pitný režim a pravidelná strava. V těchto parných dnech využíváme také místní koupaliště. Fotky najdete ve fotogalerii nebo na našem facebooku.