TURNUS 14

5. 8. 2021

Sotva jste nás dovezli na Hájenku a ubytovali jsme se, dali jsme si výbornou večeři a zahájili naše desetidenní Vesmírné putování. Máme se na co těšit - spousta her, soutěží a dalších aktivit! Vedoucí jsou skvělí, usměvaví a už jsme s nimi hráli hry a seznámili se novými kamarády. Je to tu prostě bájo! Už se těšíme na ráno a vše, co nás čeká.

6.8.2021

Po deštivém příjezdovém dnu jsme se v Haluzicích probudili do krásného slunečného dne. Dali jsme si rozcvičku v oddílech, v dopoledním programu jsme si pak vymýšleli oddílové názvy a pokřiky a vyráběli vlajky, abychom mohli zdárně soutěžit a hrát hry v našem Vesmírném putování. Vyráběli jsme si také obálky přátelství, kam můžeme táborovým kamarádům dávat hezké vzkazy. Nejmladší oddíly už vyráběly svá vesmírná trička a moooc se povedla! Až je budou mít všechny oddíly, pošleme vám fotku! A večer? To jsme vyráběli kosmické účesy - vycházkové, sportovní, bojové... abychom byli dobře připraveni na všechny příležitosti a situace při našem vesmírném putování. Tak pro dnešek ahoooj a zítra hurá na Mars!

7.8.2021

Další probuzení do slunečného dne plného skvělých her a aktivit! Ráno si starší děti zacvičily ve svižném rytmu aerobik, mladší děti pak měly rozcvičku s padákem a bylo to super! Dopoledne jsme se při hře Poznej svého vedoucího dozvěděli spoustu zajímavých informací o kapitánech našich kosmických lodí. Po odpoledním klidu jsme se pak vydali do lesa, kde jsme stavěli domečky pro Marťany a moc jsme si to užili. Pak jsme s radostí hupsli do bazénu a vydováděli se tam až do večeře. Večer už byl poklidnější, odehrála se Kosmostar a je nutno říct, že máme mezi námi spoustu šikovných a odvážných kamarádů-zpěváků. Skvělý den za námi a my se už těšíme na neděli, kdy společně doletíme na planetu Jupiter. Tak ahoj zase zítra!!!

8.8.2021

Ráno jsme se probudili do zamračeného dne, to ale nic neubralo na skvělé náladě, která nás provázela po celý den. Protože byla neděle, vedoucí nám odpustili rozcvičku, ale zavzpomínali jsme na informace, které jsme zjistili při naší včerejší hře Poznej svého vedoucího a připomněli jsme si je při ranní aktivitě. Po nočním dešti jsme mohli na hřiště až později, tak jsme dopoledne využili k tvoření z keramiky a vyrábění kosmoobrázků z vršků od pet lahví. Výtvory byly úžasné! Odpoledne už jsme si užili do sytosti jak hřiště, tak bazén. Díky deštivé předpovědi (která se naplnila) jsme si udělali tématický filmový večer a pustili si film Strážci galaxie. Prostě super neděle! 

9.8.2021

Po probuzení nás přivítala téměř jasná obloha, která nám vydržela až do večera. V dopoledním programu jsme v rámci našich "mix" skupin vytvářeli kosmické koráby a rakety a byla to úplná veledíla plná originálních nápadů a vychytávek. Jen vzlétnout!

Odpoledne pro nás programový vedoucí připravil soutěže v bazénu. Potápěli jsme se, lovili míčky z hladiny, plavali a na závěr jsme se všichni převáželi z jedné strany bazénu na druhou. A jako bonusový "náklad" jeli naši vedoucí! Skvěle jsme si zasoutěžili a užili si to. Večer na nástupu byly nejúspěšnější skupiny odměněny a současně jsme dostali první poštu, která nás mooooc potěšila. Děkujeme milí rodičové, babičky, dědečkové, tety, strejdové a další příbuzenstvo, jsme rádi, že vás máme.

Celý den byl při našem vesmírném putování zakončen symbolicky - navštívil nás pan hvězdář a vyprávěl nám neskutečné množství zajímavostí o vesmíru, planetách a hvězdách. Ty jsme ne závěr na jasné obloze také pozorovali obrovskými dalekohledy a bylo to moc hezké zakončení dne.

10.8.2021

Dnes se náš tábor přehoupl do druhé poloviny a byl to, jak se říká, den jak vymalovaný. V rámci našeho vesmírného putování jsme se vydali na dopolední procházku k nedaleké oboře, kde jsme mohli pozorovat daňky a dokonce bílého jelena sika. Pozorovali jsme přírodu, viděli spoustu zvířat, mj. i kudlanku nábožnou. Po cestě jsme v rámci mixů plnili různé úkoly. Věřili byste, že je nám třeba v rámci skupiny kolem 120 let?

Krásné slunné odpoledne jsme využili k hrám na hřišti a koupání v bazénu a den jsme zakončili večerní diskotékou. Pěkně jsme se na parketu vyřádili, určitě se nám bude dobře usínat.

11.8.2021

Dopoledne jsem sportovali, koupali se v bazénu a tvořili obrazy z vršků od PET lahví. Odpoledne jsme se vydali na dobrodružnou cestu lesem, kde jsme plnili různé "vesmírné" úkoly a po splnění všech jsme na konci cesty hledali oddílový poklad. A všichni jsme našli! Po lesní procházce jsme dali zavděk koupáním v bazénu a už netrpělivě vyhlíželi večer. Po večeři jsme totiž měli táborák, opekli si špekáčky a pak se odebrali ke studánce Bezdýnka, šli jsme po oddílech nebo menších skupinkách a všichni jsme to zvládli! Na závěr jsme u Bílé paní podepsali Glejt odvahy a mohli se plni nevšedních zážitků vydat do říše snů. Bylo to prostě báječný den!

12.8.2021

Sluníčko nás nenechalo dlouho lenošit a brzy nás vyhnalo z postele. Tajemný večer v nás nechal mnoho zážitků, které jsme si ještě s ránem intenzivně sdělovali. A za odvahu jsme dostali krásná zelená táborová trička. Hned jsme se vyfotili a posíláme se vám v celé naší celotáborové kráse.Dopoledne už jsme trička využili na společný výšlap. Příjemné osvěžení v parném slunečném dni nám ostatně odpoledne nabídl bazén, ještě, že ho tu máme, protože dnes bychom se upekli. Večer se pak odvíjel v tanečním rytmu, protože jsme měli taneční soutěž Ufodance. Člověk by nevěřil, kolik je mezi námi nadaných kamarádů! A protože nám po soutěži zbyla trocha času, trsli jsme si ještě na pár písniček v rámci krátké diskotéky. Užíváme si to prostě naplno! 

13.8.2021

Náš pobyt na táboře se nezadržitelně blíží ke svému závěru, tak jsme se rozhodli si poslední dny pořádně užít. Na dopoledne nám vedoucí připravili spoustu zajímavých aktivit, stačilo si jen vybrat. Hry na hřišti, trénink frisbee, navlékali jsme korálky a také si připravovali a ladili masky na večerní karneval. Odpoledne jsme kvůli velkému vedru byli vděční za možnost svlažení se v bazénu, kde jsme plavali, potápěli se nebo se vozili na deskách. Někteří z nás to proložili ping-pongem nebo fotbálkem na hřišti. No, a pomalu se přiblížil večer, kdy se na nádvoří Haluzické hájenky vynořily desítky vesmírných dobyvatelů, kosmických příšer či hvězdných princezen a v rytmu diska jsme strávili báječný karnevalový večer. 

14.8.2021

Probuzení do posledního dne tábora. Ale zatím žádné chmury, protože nás čekal akční a nabitý den! Začalo to hned ráno, kdy jsme si dali společnou rozcvičku na hřišti a zatančili si tanec Labadam. Dopoledne jsme pak soutěžili v netradičních sportovních disciplínách - skákali jsme v pytli, běhali s míčkem na pálce nebo "lyžovali" na louce. A skvěle jsme si to užili! Do oběda jsme se pak svlažili v bazénu. Odpoledne jsme ještě hráli pinec, fotbal a frisbee, ale ze hřiště nás vyhnala bouřka. Tak jsme se někteří dívali na E.T. mimozemšťana, psali si vzkazy, podepisovali si trička a jak vysvitlo sluníčko, zase jsme někteří vyrazili ven. Večer už nás pak čekalo slavnostní zakončení našeho vesmírného putování. Byly to skvělých 10 dnů a tak jak se nám některým na začátku stýskalo, tak dnes už se nám ani moc domů nechce. Ale když víme, že bychom se tu mohli zase za rok potkat, tak to asi nějak zvládneme. Těšíme se na vás!