TURNUS 31

30. 6.  2023

Po příjezdu na tábor jsme se ubytovali a seznámili se s kamarády v oddílech. Rozdali jsme si táborová trička a vy nyní můžete posoudit, jak nám sluší. Po večeři jsme se vypravili na procházku ke studánce Bezdýnce, kterou jsme spojili s poznávací hrou. Po večerce nás čekají na deset dnů naše nové táborové pokoje a chatky a ráno již hurá na cestu do pravěku!!!

1. 7. 2023

Dnešní den jsme započali rozdělením do mixů. Dopoledne jsme vyrazili na lov zubra, na který jsme si nejdříve museli vyrobit lovecké vybavení. Každý tým si vyrobil luk, pět šípů a dva oštěpy. Pak jsme si vybrali v každém týmu náčelníka a šamana a začali jsme pracovat na vlajkách, totemech a pokřiku. Po poledním klidu jsme vše dokončili a vyrazili jsme na boj mezi tlupami. Večerní program nám připravil hvězdář Karel, který nám povídal o hvězdné obloze.

2. 7. 2023

Dopolední program jsme zahájili hrou obchodníci, u které jsme se dost naběhali, proto jsme se ještě před obědem zchladili v bazéně. Po obědě a poledním klidu jsme do bazénu vyrazili znovu a tentokrát jsme si zahráli nějaké vodní hry a také si zatancovali. Po svačině jsme si vyrobili Věstonické Venuše a jiné výrobky z vizovického těsta. Unavení jsme si večer rádi odpočinuli u společného filmu.

3. 7. 2023

Pondělní ráno jsme začali hrou, která se jmenuje propast. Jelikož v okolí hájenky žádná není, použili jsme kopeček. Pak jsme hráli klasickou přetahovanou a před obědem jsme ještě stihli bazén. Po obědě jsme opět vyrazili hrát hry do bazénu. Druhou polovinu odpoledne po svačině jsme hledali pazourky v lese a přitom utíkali před vedoucími. A večer....konečně diskotéka.

4.7.2023

Dopoledne jsme začali záchranou našich týmových členů tím, že jsme jim museli vyrobit nosítka. Následoval bazén a stopování raněného zvířete. Odpoledne jsme se učili rodové tance a po svačině za námi přijeli hasiči ze Ždánic, kteří nám ukázali hasičskou techniku a povyprávěli o svých zásazích. Večer jsme unavení z celého dne mrkli na společný film.

 5. 7. 2023

Dnes ráno jsme vyrazili na výlet k oboře. Po vycházce jsme hupsli do bazénu, který nás příjemně osvěžil. Odpoledne jsme se vydali do lesa, kde nás překvapila bouřka, stavět osadu. Posilnění svačinou nás čekala příprava masek na karneval a večerní program je jasný - KARNEVAL.

6. 7. 2023

Dnešní dopoledne nám zpříjemnily deskové hry, abychom nezmokli. Když přestalo pršet, tak jsme se šli zkusit vymotat z provazů bez použití rukou. Odpoledne jsme začali olympiádou a po ní jsme rozjeli ponny express. Večerní program nám byl táborák a špekáčky.

7. 7. 2023

Hned ráno po snídani jsme se vypravili na výlet do supermarketu do Snovídek. Každý dostal zmrzlinu a všichni jsme si nakoupili spoustu mlsů. Po návratu jsme pro ochlazení skočili do bazénu. Po obědě a odpoledním klidu nás zlákal opět bazén a pak jsme vyrazili překonávat bažinu a krást vlajky. 

8. 7. 2023

Ráno jsme začali fáborkovanou, po které jsme vyrazili do bazénu. Po obědě nás čekala Galerie Mamuťák, kde jsme navštívili všechny služby. Vzhledem ke slunečnému počasí a teplotám atakujících třicítky jsme se po hře opět ovlažili v bazéně. Večer jsme hráli hru přenášení ohně a udělali si filmovou noc.

9. 7. 2023

Poslední den jsme začali soubojem v přehazované, na kterou navázal souboj náčelníků. Po obědě a odpočinku nás čekal bazén a skládání skalní malby mamuta. Po svačině jsme se ochladili v bazéně a vyplnili křížovku, abychom našli náš poklad uschovaný v osadě.....a večer poslední diskotéka, kterou nám připravil DJ z Brna. Dobrou a zítra pro nás nezapomeňte přijet.