TURNUS 34

3. 8. 2022

Všichni jsme zdárně doputovali na naši táborovou základnu na Haluzické hájence a seznámili se s novými kamarády v oddíle a našimi vedoucími. Před večeří jsme zahájili naše dobrodružství na Divokém Západě a těšíme se na dny mezi kovboji, Indiány nebo zlatokopy! Mnozí z nás jsou na táboře již po několikáté a stále se rádi vracíme, máme tu však mnoho nováčků a věříme, že se jim bude tábor líbit stejně jako ostříleným táborníkům. Po večeři jsme se věnovali vymýšlení názvů a pokřiků a začali tvořit náš oddílový totem. Naše desetidenní dobrodružství začíná!!! 

4. 8. 2023

První noc na Haluzické hájence, první budíček a taky první rozcvička! Zahřáli jsme se vyběhnutím k lesu a pak si zacvičili s Barčou aerobik nebo se protáhli s našimi oddílovými vedoucími. Navzdory předpovědi se k nám prodralo pár slunečních paprsků a dopoledne jsme využili ke hrám nebo se více poznali při vytváření sítě přátelství. Pak jsme si namalovali vzájemně originální portréty, které budou zdobit naše chatky či pokoje. Dostali jsme také krásné šátky a každý oddíl má svou barvu, však uvidíte na fotkách! Odpoledne jsme se rozdělili do mixových oddílů a v lese pak lovili divoká zvířata, která představovali naši vedoucí. Hlavně geparda a antilopu nebylo vůbec lehké chytit! Na večerním nástupu pak byli nejlepší lovci odměněni. Tak zase zítra ahoooj! 

5. 8. 2023

Ráno jsme se probudili do zamračeného dne, ale dopoledne naštěstí navzdory předpovědi moc nepršelo. Sportovat ani do bazénu jsme sice nemohli, ale mohli jsme hrát jiné hry a tvořit naše oddílová trička a taky společný totem. Odpoledne jsme se chystali na hry, které pro nás vedoucí připravili, ale spustil se takový liják, že jsme byli rádi, že jsme zrovna nebyli někde venku a mohli se rychle schovat pod střechu. Měli jsme proto alternativní program a každý si mohl najít něco svého – sledovat tematický film Vinnetou, stavět z kostek, hrát hry nebo dotvářet naše skvělá trička. Večer jsme měli pěveckou soutěž a nutno říct, že máme mezi sebou opravdu hudebně nadané kamarády. Deštivý den nám nic neubral z úsměvů na tváři, ale snad se i brzy dočkáme toho sluníčka! 

6. 8. 2023

Dnes bychom mohli parafrázovat několik známých filmů, např. "tenhle způsob léta zdá se mi poněkud nešťastným" nebo (upraveně) "… a prší a prší" (ze známého filmu "Na samotě u lesa"). Déšť nás totiž provázel po celý den od probuzení až do večerky, což pochopitelně narušilo náš plánovaný program. To bychom ovšem nesměli mít skvělé vedoucí, kteří se s nepřízní počasí umí skvěle popasovat a rozhodně jsme se nenudili. Dopoledne jsme si mohli vybrat ze sledování filmu, hraní her nebo kreativních činností, odpoledne jsme měli turnaje v deskových a dalších hrách, za které jsme mnozí vyhráli krásné ceny. Po svačině za námi přišel Michal, záchranář ze záchranné služby v Kyjově, který nám ukázal první pomoc a povyprávěl nám o tom, jak se zachovat v krizové situaci. Večer jsme měli v saloonu soutěž O nejsympatičtější Indiánku a nejsympatičtějšího kovboje a pořádně jsme si to užili!  

7. 8. 2023

Počasí se prozatím moc neumoudřilo a máme za sebou další propršený den. Nudit se ale vůbec nemáme čas a o zábavu nemáme nouzi! Máme aspoň více času poznat se v oddílech, kde tvoříme fajn věcičky, hrajeme hry a také vám mnozí z nás psali pohledy, tak se můžete těšit! Odpoledne se počasí aspoň trochu umoudřilo a nepršelo tak silně, tak jsme soutěžili v zábavném kvízu a zjišťovali různé indicie po areálu tábora. V průběhu dne se v různých částech hájenky objevovaly trénující skupinky dětí a připravovaly se na večerní taneční soutěž. Tam jsme se opět jen přesvědčili, jak šikovné a nadané mezi sebou máme kamarády. A smíchy byste se popadali za břicho, kdybyste viděli naše vedoucí, jaké si pro nás připravili vystoupení. Všichni byli v kostýmech berušek a zpestřili nám nejen večerní program, ale celý zamračený den. Jsou prostě boží! Ale největší věcí dne bylo rituální postavení našeho společného totemu a my vám z tohoto velkého okamžiku posíláme oddílové fotky! 

8. 8. 2023

Velký Manitou se nad námi slitoval a dnes až na pár odpoledních kapek nepršelo! Využili jsme proto hezkého, bezdeštivého dne naplno a strávili ho celý venku! Dopoledne pro nás vedoucí připravili 10 turnajů, např. v ringu, frisbee nebo lukostřelbě, a každý mohl něco vyhrát a pro svůj mixový tým a získat nějaké haluzické dolary do celotáborové soutěže. Odpoledne jsme se pak přenesli do Casina, resp. jsme si pokoušeli vydělat peníze za nasbírané suroviny a mohli si vyzkoušet, jak je ošemetné je ztratit při hře v Casinu. Moc jsme si to užili a opět jsme mohli získat nějaké odměny a zlaté valouny do celopobytové soutěže. Ale víte co? Konečně jsme se také poprvé dostali do bazénu! Po pěti dnech jsme se přece jen dočkali! Večer už nás čekalo jen zajímavé povídání pana hvězdáře a spokojeně jsme se mohli uložit na kutě. Náš pobyt se přehoupl do druhé poloviny, ale před námi jsou (snad) už jen krásné, slunečné dny a určitě spousta skvělých her, soutěží a zážitků. (Dnes jsme toho tolik nevyfotili, tak posíláme pár obrázků z pěvecké a hudební soutěže a taky soutěže O nej sympaťačku a sympaťáka tábora.) 

9. 8. 2023

Naše přání, aby závěr tábora byl bez deště, nebylo prozatím vyslyšeno. Nepršelo sice tak vydatně jako předchozí dny, ale sluníčka jsme si dnes vůbec neužili. Naštěstí nás to moc netrápilo, protože jsme měli opět bohatý program. Byl totiž Indiánský den! Dopoledne jsme si vyrobili krásné čelenky a po celý den se pak v našem táboře pohybovalo osm desítek sličných Indiánek a mužných Indiánů. A co bychom to byli za Indiány, kdybychom neměli koně. Ty jsme si v oddílech také vyrobili a jsou to pěkní krasavci, a navíc s námi zvládli napínavé štafetové závody. Moc jsme si je užili a nasmáli se. Počasí nám večer trochu narušilo program a nemohli jsme si opékat špekáčky, ale to nám náladu nepokazilo a hlavně jsme na závěr dne měli napínavou hru. 

10. 8. 2023

Po deštivém dni jsme měli konečně zase krásný slunečný den a všechny aktivity jsme mohli mít venku! Dopoledne jsme šli na výlet do Snovídek – hezky jsme se prošli a po cestě hráli hry. V obchodě si nakoupili nějaké dobroty a moc děkujeme za korunky, které jste nám na pobyt dali. Odpoledne jsme sportovali v areálu a někteří z nás využili i bazénu. Od ždánického domečku jsme jako dárek dostali krásná táborová trička a protože jsou letos červená, vyfotili jsme se vám ve tvaru srdce, abyste věděli, jak moc vás máme rádi!

11. 8. 2023

Dopoledne jsme měli netradiční olympiádu v našich mixových oddílech – skákali jsme v pytli, házeli papírové koule na cíl nebo probíhali dráhu s pingpongovým míčkem na pálce. A na závěr jsme lyžovali! Nevěříte? Dá se to i na trávě! Část odpoledne jsme strávili v bazénu a moc jsme si to těch mnoha deštivých dnech užívali. Po svačině jsme hráli super hru a dělali selfie s různými věcmi nebo lidmi v táboře. Některé fotky byly opravdu kreativní a hlavně jsme se při tom mooc nasmáli. A víte co bylo večer? Karneval s diskotékou! Po areálu se tak pohybovaly desítky kovbojů a Indiánek a bylo tady opravdu jak na Divokém Západě. Blíží se poslední den a nám se vůbec nebude chtít domů. 

12. 8. 2023

Tak a je to tady. Poslední den tábora a smutek z loučení už nás začal trochu přepadávat. Vedoucí nám ale tesknit moc neumožnili, protože jsme měli další den plný her a aktivit. Nejprve se areál Haluzické hájenky propletl nejrůznějšími vlakovými trasami a my si zahráli super hru Orient express. Odpoledne jsme pak vyrazili na dobrodružnou cestu lesem, kde jsme plnili řadu úkolů a na závěr získali indicie k nalezení zlatého pokladu. Ten jsme podle nich opravdu našli a byl to ten největší zlatý valoun, který jsme kdy viděli. Pak už přišlo slavnostní vyhlášení vítězů celopobytové soutěže a ukončení tábora. To proběhlo stylově u táboráku, kde jsme si zazpívali u kytary a mohli se ohlédnout za krásnými dny, které jsme v Haluzicích zažili. Tak zase za rok!