AKTUÁLNĚ

16.4.2018

Zase přespíme!

5.4.2018

Info pro táborníky na HAHA. 

Všem táborníkům jsme zaslali informační e-mail. Pokud vám nic nedorazilo, najdete to v Táborových dokumentech zde: https://www.ddmzdanice.cz/dalsi-dokumenty/

2.4.2018

Ve středu 28.3. proběhlo další přespání na klubu. Tentokrát v duchu velikonočním. Skvěle jsme si to užili. Navštívili jsme pana faráře, který nám pověděl něco o Velikonocích, poté jsme na domečku zdobili perníčky a zkoukli velikonoční výstavu. Na hvězdárně jsme zpívali karaoke a pak usnuli u Prokletí králíkodraka! Juchuuuuu.

1.4.2018

Info z HAHA

Tak holky už mají obložené i sprchy a pracujeme na chlapecké koupelně! Koukněte.

POZOR!

Ve středu 28.3.2018 bude Klub z důvodu přespání uzavřen. Ve čtvrtek jsou prázdniny, takže se zase neuvidíme (a nebudou ani kroužky). Těšíme se na Vás v úterý po Velikonocích! N+I

20.3.2018

Fotogalerie byla doplněna! Mrkněte.

Nezahálíme ani na Haluzické hájence!

Rekonstrukce sociálek je v plném proudu.

Vítání jara s vařením polévky

Sobotní mrazivé dopoledne strávila padesátka statečných soutěžením ve vaření jarní polévky. Tradiční akci pořádá DDM Ždánice ve spolupráci s T.O. Kamarádi Ždánice a také se Zálesáky Ždánice pod vedením Jiřího Galise. Polévky se vařily v kotlíku nad ohništěm, pracovalo se v týmech a nemohly se používat žádné předpřipravené vývary. V devět dopoledne jsme se sešli na Salaši a následující čtyři hodiny pracovali na svých polévkách. Při konečném hodnocení si porota pochutnala na několika česnečkách, gulášových polévkách a třeba také na tradiční zelňačce. Letošního ročníku se zúčastnilo 10 týmů, které si zaslouží obdiv a respekt, neboť panovalo opravdu mrazivé a větrné počasí. Pomyslné stupně vítězů ovládli zástupci z T.O. Kamarádi Ždánice, kteří si opět odnesli i putovní vařečku pro vítěze. Za pomoc s přípravou děkujeme hlavně Zálesákům a těšíme se na příští ročník.

Jarní keramické dílny

Ve čtvrtek 15.3.2018 odpoledne jsme se sešli na domečku, abychom realizovali jarní keramické dílny. Děti i dospělí měli možnost vybrat si z několika návrhů výrobků, které si mohli sami vytvořit. Nejprve se všichni s prací s keramickou hlínou seznamovali, ale po chvíli se již od svých výtvorů nemohli odtrhnout. Celé dvě hodiny se vykrajovalo, modelovalo, uhlazovalo a výsledkem je celá řada oveček, kohoutů, slepiček a jiných výtvorů. Následující čtvrteční podvečer si výrobky naglazujeme. Hotové si můžete přijít prohlédnout na výstavu keramiky 28.3.2018

6.3.2018

POZOR! Tři nové akce na domečku!

1.3.2018

Dopis-Před časem jsme obrdželi e-mail s poděkováním..moc nás potěšil.

Po té, co jsme dostali svolení jej zveřejnit, tak tak činíme..Děkujeme!

"Dobrý den,ráda bych touto cestou poděkovala všem, kteří připravovali a uskutečnili na DDM ve Ždánicích letos v létě Příměstský tábor a na podzim a v zimě akce Noc v muzeu a Stromeček pro zvířátka. Všech těchto akcí se zúčastnily mé dvě dcery, jedna 7-letá, druhá 5-letá. A ze všech se vrátily vždy nadšené. Moc se jim pokaždé líbil program, který byl, dle jejich vyprávění, bohatý, nápaditý a děti vždy dokázal zaujmout. Domů si, krom spousty nových zážitků, přinesly i mnoho krásných výtvorů, ocenění z různých soutěží i drobných dárečků na památku, z nichž měly velkou radost. Pokaždé také chválily vedoucí, že na ně byly moc hodné, po letním táboře rozloučení s nimi i oplakaly. A pokud se zeptám, zda budou chtít na další akci vašeho DDM , bude- li to možné, pokaždé souhlasí a těší se, co nového je čeká. Jsem moc ráda, že pokud máte volná místa, mám možnost děti u vás přihlásit, i když nemají trvalé bydliště ve Ždánicích. Já ze Ždánic pocházím, mám tam rodiče a děti tedy prarodiče. Bydlíme v Brně, o to více oceníme i krásné prostředí, ve kterém děti mohou trávit svůj volný čas a které, dle mého, Ždánice a jejich okolí nabízí, mj.např. koupaliště, zámecký park atd., v nichž také zmíněné akce probíhaly. Největší dík patří asi všem těm, kteří se o děti přímo starají, pracují s nimi a mj. tak na sebe berou i zodpovědnost za jejich bezpečí. Jsem dcera dvou učitelů a sama mám 3 děti, takže si dovolím říct, že si umím představit, jak je to náročná práce a co vše obnáší, a jak málo je někdy okolím a( bohužel) i samotnými rodiči dětí doceněná. Aby ji člověk dělal dobře a vydržel u ní, musí ji dělat opravdu s láskou. A pokud ji dobře dělá, pozná to nejlépe na samotných dětech, to jsou nejpřísnější kritici. Moje děti ocenily práci Vašich zaměstnanců na výbornou. A alespoň touto cestou ji chci ocenit i já, za celou naši rodinu. Víme, že není samozřejmostí, že se dítě vrátí z tábora či jiné akce spokojené, nadšené, živé a zdravé a třeba i dobře najezené...Vím, kolik navíc i ze svého osobního volného času tomu musí někdo obětovat a věnovat a jakému riziku se, zvláště v dnešní době, musí být ochoten vystavit, když si bere děti na starost. Nespokojenost vyjádří vždy téměř každý, spokojenost málokdo a to, že je vše v pořádku, je bráno některými jako samozřejmost, i když to samozřejmost není. Proto vám chci tímto říci, že my jsme zatím vždy spokojeni byli.
S pozdravem, poděkováním za práci celého vašeho kolektivu, který se na daných akcích podílel a s přáním spousty dalších spokojených dětí i rodičů v dalších letech Eva Tichá"

27.2.2018

Další noc na hvězdárně za námi!

PO STOPÁCH YETTIHO!

V pátek 23. 2. 2018 se několik statečných vydalo na dobrodružnou výpravu, která si stanovila za cíl zmapovat pohyb sněžného muže ve Ždánicích. Čekala nás etapová soutěž, která vyžadovala nejen fyzickou odolnost ale i důvtip a spolupráci v týmu. Sešli jsme se v 18:00 v Klubu na Hvězdárně, odkud jsme se vydali hledat sněžného muže, který, dle zaručených zpráv, do Ždánic zavítal. Po trase bylo připraveno několik úkolů, které děti bez problémů splnily, a odměnou jim pak byl poklad na konci hry....že by našli i Yettiho? Každopádně po pořádné procházce po Ždánicích nás čekala krásně vyhřátá hvězdárna a v její kopuli se připravoval hvězdářský dalekohled. S nadšením jsme se všichni podívali na Měsíc a okolní hvězdy. V sobotu ráno jsme si pošmákli na bábovce od Adélky, pak už si děti vyzvedli rodiče, kteří se těšili na spoustu zážitků, o kterých jim děti z tohoto přespání budou povídat. 

22.2.2018

Zveme Vás na tradiční akci Vítání jara s vařením polévky!

20.2.2018

Karneval byl super!

Čertovský karneval, který se konal v neděli 18. 2. 2018 v KD ve Ždánicích, v mnoha ohledech předčil naše očekávání. Tato akce, kterou DDM každoročně pořádá, se letos může pyšnit absolutně nejhojnější účastí. Celkem se s námi přišlo pobavit zapsaných 230 dětí i dospělých a z tohoto úctyhodného počtu bylo více než 120 dětí v maskách. Samozřejmě celé akci kralovali čerti a čertíci, ale zatančit si přišla i spousta princezen, vodníků, berušek, motýlků a dalších masek.

První hodina byla věnována vystoupení dětí ze sportovních a tanečních kroužků při DDM Ždánice, promenádě masek a tanečním hrátkám na parketu. V druhé hodině si všechny děti vysloužily za splnění čertovských úkolů dárek z čertovské tomboly a vysvědčení z čertovské školy. Děti musely ukázat, že jako správní čertíci dokážou přiložit pod kotel, chrastit řetězem a třeba také správně čertovsky zablekotat. Vše vyvrcholilo losováním několika velkých cen čertovské tomboly a pak se opět všichni vrhli na parket.

Musíme poděkovat všem dobrovolníkům, kteří nám s přípravou akce i při ní samotné pomáhali, kapele Víťův brácha (Edovi a Vaškovi), kteří nám krásně hráli, a vedoucím i dětem ze sportovních a tanečních kroužků za krásná vystoupení. Hlavní díky však patří všem dětem v krásných maskách a maminkám a tatínkům i prarodičům, že za námi děti přivezli. Všem se také zpětně omlouváme za čekání na stanovištích při samotných soutěžích, ale omluvou nám snad může být, že jsme, dle zkušeností z předchozích ročníků, počítali s polovičním počtem účastníků. Těšíme se na příští rok a slibujeme, že se i jako čerti polepšíme.

15.2.2018

Uvolnili se 3 místa na turnus T83! Přihlašujte se on-line!

14.2.2018

UŽ TUTO NEDĚLI ČERTOVSKÝ KARNEVAL, NEZAPOMEŇTE!

13.2.2018

KLUB PO PRÁZDNINÁCH OTEVŘEN!

Otevíračka pořád stejná, po-čt 13-17h. Přijďte si vyrobit jarní dekorace. Těšíme se na vás!

5.2.2018

TÁBOR NA KOLEČKÁCH MÁ JEŠTĚ VOLNÁ MÍSTA!

V letošním roce jsme pro děti připravili novinku v podobě tábora na kolečkách. Na táboře budou probíhat dvě aktivity, které se obě budou točit kolem kol a koleček. Cyklo skupina se bude učit pod vedením zkušených instruktorů ovládat kolo, jezdit po silnici i v terénu, hrát hry na kolech i bez nich v krásném prostředí Haluzické hájenky. In-line team je určen začátečníkům i pokročilým in-line bruslařům, kteří se chtějí naučit jezdit na in-line bruslích nebo se zlepšit. Hlavním cílem je rozvoj dovedností pro jízdu na in-line bruslích, základy jízdy vpřed, vzad, brždění, zatáčení, slalom, hry a vyjížďky. Program bude vždy přizpůsoben dovednostem, šikovnosti a zdatnosti dětí. Na vás už je jen dítě přihlásit a rozhodnout, jaká kolečka se mu budou na táboře starat o zábavu. Samozřejmě součástí programu tábora budou i hry, koupání, táborák, diskotéka a všechno, co dělá správný tábor táborem.

VYSTOUPENÍ KROUŽKU AEROBIC/ZUMBA V ČEJČI

V pátek 26. 1. 2018 děvčata z kroužku aerobiku a zumby, který funguje pod DDM Ždánice v Čejči, předtančila plese. Společenský ples pořádala obec Čejč ve spolupráci se Základní a Mateřskou školou a byl zahájen v osm hodin právě naším vystoupením. Holky se sice trošku bály vystupovat před tolika lidmi, ale nakonec trému překonaly a jejich výkon opravdu stál za pochvalu. Poděkování patří tedy všem vystupujícím, ale také bych chtěla poděkovat rodičům za podporu i za to, že ochotně všechna děvčata na vystoupení dopravili. Pokud chcete holky vidět na vlastní oči, tak budete mít možnost na Čertovském karnevale, který se bude konat ve Ždánicích 18. 1. 2018 od 15 hodin na KD.

Odkaz na zkoušku vystoupení:

UPOZORNĚNÍ

V týdnu 29.1.-2.2.2018 bude klub na Hvězdárně uzavřen. Důvodem bude instalace nového topení.

Pak následují jarní prázdniny, tak si je všichni užijte (kroužky nejsou) a těšíme se na vás na klubu 12.února!

Naďa a Ifča

Pyžamová párty

19. 1. 2018 proběhlo další přespání na Klubu na Hvězdárně. Pyžamová párty byla dětmi označená za dosud nejvydařenější akci. Tančili jsme, soutěžili a hlavně se dobře bavili. O hudbu se staral DJ Dan z kroužku Youtuberingu a o skvělou zábavu všichni zúčastnění v krásných pyžamech.

Návštěva výstavy

Se skupinou patnácti dětí jsme v pátek 19.1. 2018 navštívili výstavu Emoce, která je instalována ve výstavní síni Zámecké vily Vrbasova muzea. Pokračujeme tak v započaté snaze seznámit děti s místy kulturního vyžití ve Ždánicích. Začátkem školního roku jsme v rámci akce Noc v muzeu navštívili Vrbasovo muzeum a tentokrát tedy výstavu paní Ireny Ráček. Dětem se líbily zejména ilustrované knihy, které dokonce některé znaly, a společně pak projevily zájem vyzkoušet si některé výtvarné techniky prezentované na výstavě.

POZOR!

Příměstský tábor o jarních prázninách se ruší pro nízký počet zájemců. Mrzí nás to. Připravený program byl skvělý.

Jarní příměstský tábor

Příměstský tábor o jarních prázdninách se blíží! Začínáme již 5.února 2018, počet míst ubývá. Zarezervujte si místo, co nejdříve on-line. Těšit se můžete na spoustu zimních aktivit, keramické tvoření, a pokud nás bude dost, tak výlet na bazén či kluziště.

TÁBORY SE RYCHLE ZAPLŇUJÍ. U KAŽDÉHO NAJDETE POČET VOLNÝCH MÍST. Aktualizujeme několikrát denně.

Pyžamová párty je plnáááá. 

Další budou bráni jako náhradníci. 

Další tradiční přespávací akce na Klubu!

V únoru se na vás těšíme na karnevalu!

PF 2018

Krásné Vánoce a těšíme se na Vás v roce 2018! Ifča, Naďa, Roman :)

POZOR!

Ze zdravotních důvodů bude Klub ve čtvrtek 21.12.2017 uzavřen. Uvidíme se zase až v příštím roce! Tj. ve středu 3.1.2018. I kroužky mezi svátky nebudou, stejně jako škola :) 

Mějte se fanfárově a užijte si Vánoce.

KAMARÁDI NA DOMEČKU

V předvánočním čase se na domečku sešli členové turistického oddílu Kamarádi, kteří se zde rozhodli společně oslavit příchod Vánoc. Akce se konala 15. -16. 12. 2017 a kamarádů tu bylo celkem 19. Za vydařenou akci se sluší poděkovat vedoucí Soně Matějkové a jejímu bratrovi Janovi, kteří dětem obětavě věnují spoustu svého volného času.

Stromeček pro zvířátka

V pátek 14. 12. 2017 se uskutečnilo již třetí přespání na Klubu na Hvězdárně. Tentokrát jsme se sešli v šest na Domečku. Z želatiny a směsi semínek pro ptáčky jsme vyrobili ozdoby na stromeček a uspořádali malou výtvarnou soutěž. Večer jsme si už na Hvězdárně pustili filmovou pohádku Anděl Páně. Ráno jsme pak vyrobené ozdoby pověsili na stromečky kolem Hvězdárny, kde si je snad zvířátka najdou. Na příští přespání se těšíme v lednu a můžeme prozradit, že to bude pyžamová párty. 

POZOR!

Dnes 11.12.2017 bude Klub z provozních důvodů otevřen do 15:30h. Děkujeme za pochopení. Ifča a Naďa

Pouštění balonků Ježíškovi

V pátek 8.12.2017 se sešla na Klubu na Hvězdárně skoro dvacítka dětí a rodičů. Nejprve jsme se ohřáli v klubu, kde jsme ochutnali bábovku a čaj, napsali přání a podívali se na pohádku. Ve čtyři hodiny jsme pak společně vypustili balónky, které mají snad až k Ježíškovi přinést naše přání.

Další přespání na Klubu - Stromeček pro zvířátka

TÁBORY 2018

Tak a už je to tady! Přehled táborů na HaHa na příští rok. Přihlašování bude možné od 15.1.2018. Pro děti ze Ždánic, které zde mají trvalé bydliště, je přihlašování možné již nyní, a to osobně v kanceláři DDM.

Těšíme se na Ježíška

V sobotu 25.11.2017 jsme na domečku přivítali všechny malé i velké, kteří se chtěli vánočně naladit. Společně jsme dělali svícínky z jablíček a květináčů, pekli a zdobili perníčky, zdobili keramické svícny a...zkrátka se všemožně snažili ukrátit si čekání na ty nejkrásnější svátky v roce. Vůně perníčků a vánoční výzdoba zpříjemnila sobotní odpoledne bezmála padesáti dětem a dospělákům, kteří si námi přišli užít předvánoční atmosféru.

V tomto týdnu padl na Klubu rekord

22.11.2017  Každý den, kdy je otevřen Klub na Hvězdárně, si zapisujeme děti, které k nám dorazí. No a v tomto týdnu padl rekord, protože to bylo celkem dvanáct dětí v jedno dnu. Díky, že si k nám nacházíte cestu! A co že to na Klubu děláme? Kromě nabídky deskových her, kulečníku, stolního fotbálku, promítání dětských filmů a pohádek si k nám v předvánočním čase můžete přijít vyrobit třeba dárečky nebo jmenovky na dárky. Těšíme se na Vás, Ifča a Naďa.

Filmový maraton

Ze 16. na 17. listopadu jsme společně s devíti dětmi vyrazili na temnou cestu a před spaním jsme si udělali filmový maraton. Těšit se mohli na Tajný život mazlíčků, Lego batman a Trollové. Bylo to skoro jako v kině, s popcornem a kofolou :)

Poděkování do Čejče

Po několika letech jsme obnovili spolupráci se Základní školou v Čejči, kde jsme otevřeli čtyři kroužky, které navštěvuje padesát tři dětí. Děti z Čejče k nám začaly jezdit i na různé akce, které na DDM ve Ždánicích nebo na Klubu na Hvězdárně pořádáme. V chodbě před Klubem jsme instalovali rámečky na obrázky, které měly chodbu ozdobit a oživit, ale chybělo nám to hlavní - obrázky. A právě za ně musíme poděkovat na Základní školu do Čejče, kde nám děti obrázky namalovaly a na výzdobu na Hvězdárnu zapůjčily. Ještě jednou děkujeme a doufáme, že se veselé obrázky budou líbit všem návštěvníkům Klubu stejně jako nám.

Pro info

20.11.2017 Do fotogalerie byly vloženy fotky z proběhlého přespání v Klubu- Filmový maraton. Nově také najdete pod každým kroužkem odkaz na fotky daného kroužku.

Pošleme vzkazy Ježíškovi

TĚŠÍME SE NA JEŽÍŠKA

Poslední listopadovou sobotu vás zveme na odpolední akci:

POZOR změna!

Akce Filmový (Transformers) maraton se otevírá již odvážným předškolákům. O filmu se bude hlasovat na místě. Cena zůstává 50,-. Počet míst omezen. Hlaste se na mail  ddmzdanice@email.cz. Akce začíná již tento čtvrtek.

Poděkování

Firmě Stavebniny Miroslav Příkopa s.r.o. ze Ždánic patří náš velký dík za poskytnutí kontejneru při rekonstrukci sociálního zařízení na Haluzické Hájence. Děkujeme za spolupráci a těšíme se na další.

Další akce na Klubu!

Pro děti od 11ti let jsme připravili Transformers maraton :) Neváhejte a přihlaste se!

Dobrovolníci na Hájence

O tomto víkendu 27.-29.10.2017 se na Hájenku sjela parta dobrovolníků, která se nebála přiložit ruku k dílu a pomohla nám s vybouráním sociálního zařízení. Tato parta si říká Kamarádi a Přátelé (KaP) Haluzické hájenky a díky jejich práci a nevšednímu nasazení v mnoha oblastech se jim daří zvelebovat a dlouhodobě zlepšovat prostředí pro malé i velké táborníky. Myslím, že za to množství hodin, které tam KaP za ty roky spolupráce doslova odedřeli, jim patří naše poděkování, i když je mi jasné, že na tohle slova stačit nebudou. Takže malá rekapitulace: jen v letošním roce se jedná o jejich druhou brigádu, kdy na jaře nám vyčistili okapy na hájence, uklidili nádvoří po rekonstrukci podlah v přízemí hájenky a opravili lavičky pod lípou. Daleko náročnější práce je však čekala o tomto víkendu, kdy nám pomohli vytahat a vyčistit zatravňovací dlaždice u chatek a také odstranit staré obklady, rozvody vody, záchody, umyvadla a sprchové kouty, čímž připravili sociální zařízení k rekonstrukci. Za tohle všechno a hlavně za dlouhodobou podporu a spolupráci děkujeme KaP pod vedením pana Ladi Babiráda.


Poděkování do Hovoran

V září jsme pro vás připravovali Klub na Hvězdárně, který již několik dnů funguje. Když jsme zvažovali, co bychom do klubu mohli dát, tak nás napadlo, že by se mnohým z vás mohla zalíbit možnost zapůjčit si na Hvězdárně nějakou knihu. Při zařizování Klubu nám díky osobnímu přátelství pomohla paní Mgr. Ivana Hanáčková z Hovoran, která k nám jezdívá se svými žáky na Hájenku do Haluzic. Po dohodě s panem starostou Ing. Josefem Grmolcem, nám věnovala velké množství vyřazených knih z Místní knihovny z Hovoran. Děkujeme a doufáme, že mnohým z nás ještě v Klubu na Hvězdárně poslouží a zpříjemní nějakou tu volnou chvíli.

Klub na Hvězdárně otevřen.

V pondělí 23. října 2017 byl spuštěn provoz Klubu na Hvězdárně. Děti si k nám můžou přijít pohrát, zablbnout a něco vytvořit od pondělí do čtvrtku. Otevřeno je vždy od 13:00 do 17:00 hodin. Klub je možné využít i jako krátkodobé hlídání dětí, pokud si potřebujete něco vyřídit na úřadě či u lékaře. Vstup je zdarma. Těší se na vás Ivča a Naďa.

Mise NOC V MUZEU úspěšně za námi!

Z pátku 20.10.2017 na sobotu 21.10.2017 proběhla noční akce pro děti "Noc v muzeu". Špekáček k  večeři si opeklo všech 13 dětí a poté se jsme se vydali na večerní prohlídku Vrbasova muzea, kterou pro nás připravila skvělá paní Jandorová. Pak s pomocí nalezených mapek jsme doputovali až na místo našeho přespání- hvězdárnu. Spalo se v nově vybudovaném Klubu. A tím se zahájil jeho provoz. Jen co si děti udělaly svůj pelíšek, začalo večerní promítání stejnojmenného filmu. Někteří vydrželi až do konce, jiné přepadla únava už během filmu. Po ranním čaji a bábovce jsme se i v deštivém počasí vydali radostně zpět na domeček.

O PODZIMNÍCH PRÁZNINÁCH KROUŽKY NEBUDOU

Upozorňujeme, že ve dnech 26. a 27.10.2017 jsou podzimní prázdniny a kroužky na DDM odpadají. Užijte si prodloužený víkend!

KLUB NA HVĚZDÁRNĚ

V nejbližších dnech bude otevřen Klub Na Hvězdárně. Přednostně je určen pro školní děti, které zde můžou trávit svůj volný čas. Nárazově jej mohou využívat rodiče i jako takové bezplatné hlídání, když budou potřebovat něco vyřídit na úřadě nebo si zajít k lékaři. Mrkněte, jak to tam vypadá. Všichni se už moc těšíme.

72 hodin úspěšně za námi

V minulém týdnu proběhla akce v rámci projektu 72 hodin. Společně jsme natřeli plot u domečku a díky podpoře Kamarádů se nám podařilo i vyčistit okolí Trkmanky. Společně jsme strávili příjemné chvíle a v praxi si ověřili, že ve dvou (a více) se to lépe táhne. Odměnou nám pak byla radost ze skvěle odvedené práce a okamžitý efekt, které zlepšení našeho okolí představuje. Všem děkujeme za pomoc a podporu.

DDM Ždánice v Čejči

Ve snaze navázat na letitou tradici jsme se v letošním školním roce rozhodli otevřít kroužky i v Čejči. Děvčata z aerobiku/zumby se rozhodla, že nacvičí sestavu na školní vystoupení. Již od první hodiny jsme se tedy začaly věnovat výběru písničky a zvládnutí základních kroků. Malý sportovní mix začal nejprve kvůli nepřízni počasí sportovat v sokolovně, ale druhá schůzka již proběhla za krásného počasí na hřišti. Střelecký kroužek začal nejprve informativní schůzkou a díky vstřícnému přístupu majitele lukostřelecké střelnice pak nácvikem právě tohoto druhu sportu.

NOC V MUZEU

Zveme všechny děti zažít neobyčejnou noc. Akce se koná z pátku 20.10. na sobotu 21.10.2017. Čeká vás noční prohlídka muzea, spousta her, dobrodružná výprava a noční promítání. Večeře zajištěna. Cena 50,- Kč. Hlaste se co nejdříve, počet míst omezen. Těšíme se na vás!

Sportovní mixy a Střelecký kroužek ve Ždánicích

Děti, které se přihlásily do sportovních kroužků, již mají za sebou první schůzky. Na těch úvodních jsme se seznámili s bezpečností, organizací i náplní kroužků. Druhá schůzka již byla pro děti zábavnější, neboť jsme se věnovali tomu, na co se všichni těšili. Malý sportovní mix se vypravil na vycházku po Ždánicích, abychom pořádně vyzkoušeli všechna hřiště a cestou si zasportovali. Sportovní mix II. a Střelecký kroužek nabídly dětem sportovní vyžití v tělocvičně školy.


Ekozvídálek a Youtubering

V Ekozvídálkovi se seznamujeme s přírodou, tříděním odpadu a vším, co s tím souvisí. Také si něco vyrobíme. V prvních hodinách se děti naučily rozeznat několik druhů listů, ze kterých jsme pak společně vyrobili obrázek. Učíme se, který odpad se dává do barevných kontejnerů a vyrábíme si nejrůznější plakátky. Děti, které navštěvují Youtubering se nyní seznamují s videokamerou a natáčíme první pokusná videa. Dále se budeme učit stříhat video a vkládat na youtube.com.

Domeček pro nejmenší

Domeček ve Ždánicích je otevřen i nejmenším. Pro ty od roku do tří let je otevřena Herna a pro dvouleťáky kroužek Tvořivý vrtílek. V Herně si děti pohrají a užijí si společné chvilky s maminkami i stejně starými kamarády a ve Vrtílkovi se naučí nějakou novou básničku, taneček nebo si něco vyrobí. Oblíbený je i kroužek Keramika pro rodiče s dětmi, kam mohou chodit děti starší. Děti za pomoci maminek či babiček tvoří výrobky s podzimní tématikou. Více fotografií ve fotogalerii.

72 hodin

Ve čtvrtek 12.10.2017 proběhne dobrovolnická úklidová akce 72 hodin. V dopoledních hodinách zkulturníme vstup do nově otevíraného klubu Na Hvězdárně. Pokračujeme v pátek, kdy nám pomůže T.O.Kamarádi s úklidem odpadků kolem potoku Trkmanka. Sraz u koupaliště v 16,00h. Přijďte nám pomoci. Akce je dobrovolná a bez nároku na honorář.

DRAKIÁDA SE POVEDLA I S PŘEHÁŇKOU

V pátek 6. října 2017 odpoledne i přes drobné přeháňky bylo vypuštěno na oblohu 19 draků a o jejich bezpečný let se postaralo 37 účastníků. Odměnili jsme největšího draka, nejmenšího draka, nejmenšího krotitele draka. Ručně vyrobeného bohužel nikdo nepřinesl. Na zahřátí jsme si dali čaj a zakousnuli něco sladkého, doma s láskou pečeného :) Více fotek ve fotogalerii.

PŘESUN DRAKIÁDY!!!

Kvůli nepříznivému, deštivému počasí a také rozmáčenému terénu přesouváme Podzimní drakiádu na náhradní termín- pátek 6.10.2017 v 16,00 hodin. Těšíme se na Vás!

PODZIMNÍ DRAKIÁDA

Ve čtvrtek 21.9.2017 se koná Podzimní drakiáda na kopci Staré hory- za novým hřbitovem. Začínáme od 16.30hodin. Draka a dobrou náladu s sebou!

TÝDEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ

Ve dnech 11.-15.9.2017 proběhne na DDM Ždánice týden otevřených dveří. Navštívit nás můžete každý den od 13 do 17hodin. Přijďte se k nám podívat. Těšíme se na Vás!

HISTOKOLO 2017

12. 8. 2017 se DDM Ždánice aktivně zapojil do organizace doprovodného programu Histopedálu. Pro nejmenší děti jsme připravili jízdu zručnosti, kterou absolvovalo osmdesát sedm dětí. Za odměnu všichni účastníci obdrželi pamětní medaili, pamětní list a dárkovou tašku s upomínkovými předměty a sladkostmi, které připravil MÚ Ždánice.

PÁTÝ TURNUS V HALUZICÍCH

Na Haluzickou hájenku přijely další děti, a to na pátý turnus na téma Hoří, má panenko! Průběžně vkládáme fotky, koukněte na jejich blog ZDE.

ČTVRTÝ TURNUS NA HÁJENCE V PLNÉM PROUDU

Na Haluzické hájence právě probíhá turnus T74 na téma "Staré pověsti české". Mrkněte na jejich blog ZDE.

PŘÍMĚSTKÝ TÁBOR "PLAVBA KOLEM SVĚTA"

Ve dnech 31.7.-4.8.2017 probíhá na domečku příměstský tábor s názvem Plavba kolem světa. Děti tráví čas různými aktivitami, hrají různé hry, něco pěkného si vytvoří, nechybí pitný režim a pravidelná strava. V těchto parných dnech využíváme také místní koupaliště. Fotky najdete ve fotogalerii nebo na našem facebooku.