AKTUÁLNĚ

V době jarních prázdnin se kroužky nekonají a není  otevřen ani klub DDM na hvězdárně. Přejeme hezké prázdniny a těšíme se na vás v týdnu od 24.2.2020.

9.2.2020 jsme pro všechny děti uspořádali Karneval…...a kromě tancování, her, tvarování balónků a losování tomboly.....

…….jsme na hlavně......řádili a řádili.

8.2.2020

Karnevalové přespání na hvězdárně

O víkendu jsme opět přespali na hvězdárně...….a tentokrát v karnevalovém duchu.

4.2.2020

Do konce února všem, kteří se přihlásili na naše tábory, odešleme první informační email. V případě, že jej do 1.3.2020 neobdržíte a dítě jste přihlašovali, neprodleně nás kontaktujte. Děkujeme.

….....také je ještě volných pár míst na karnevalové přespání! Přihlášky na našem webu.

O víkendu bude KARNEVAL!!! Přijďte se s námi pobavit! Čekají vás soutěže, hry, tombola, diskotéka a vystoupení našich mažoretek.

27.1.2020

K dnešnímu dni máme na příměstské tábory volných 15 míst a na pobytové tábory na Haluzické hájence pouze 33 volných míst. Tábory T02 a T03 jsou beznadějně vyprodány. 

17.1.2020.....nezapomeňte se také přihlašovat na přespání!!!

17.1.2020 

Na táborech je volných už jen 92 míst! Neváhejte a pokud chcete jet, vyplňte on-line přihlášku. Těšíme se na Vás!!!

14.1.2020

15.1.2020

SPOUŠTÍME PŘIHLAŠOVÁNÍ NA NAŠE TÁBORY!!!

……..a na co se můžete těšit na našich táborech?????

Výprava za dobrodružstvím-klasický tábor plný koupání, her a lesohrátek. Je vhodný pro začínající táborníky i pro zkušené táborové harcovníky.

Haluzický ro(c)k-prožijeme na táboře za deset dní celý kalendářní rok-oslavíme Vánoce, užijeme si Silvestra, upleteme pomlázky....a kromě jiného ještě každý oddíl na táboře natočí svůj vlastní videoklip.

Vodní svět-sice se všechno bude točit kolem vody, ale záleží na počasí, kolik se toho odehraje v bazéně a kolik na souši. Umět plavat není pro tábor podmínkou.

Haluziáda-bude probíhat v olympijském duchu....zasoutěžíme si a zasportujem. Kdo by však čekal tradiční sporty, tak bude překvapen, protože my si vyzkoušíme i spoustu nových.

13.1.2020

Tříkrálové přespání na hvězdárně

Přespání v lednu jsme zahájili na domečku, kde jsme se nejprve podívali na pohádku o třech králích. Vyrobili jsme si krásné koruny a s písničkou...My tři králové, jdeme k vám....na rtech jsme vyrazili na hvězdárnu, kde nás už čekalo něco dobrého na zub, pohádka a spacáky. Ráno jsme rodičům předvedli, jak jsme se krásně naučili zpívat a doprovázet na hudební nástroje písničku a vyrazili jsme domů strávit příjemný víkend.

Příští přespání bude karnevalové, tak už se těšíme, v jakých maskách se nám předvedete. Čekají nás soutěže, hry a tancování, zkrátka poctivé karnevalové řádění. Těšíme se na vás!!!

15.1. 2020 otevíráme přihlašování na tábory!

9.1.2020

Uvolnilo se místo na dnešní přespání. Pokud máte chuť se ještě na poslední chvíli přihlásit, pak volejte na číslo 702 091 352.

7.1.2020

Hledáme spolupracovníky na tábory

Máte zájem s námi spolupracovat na letních pobytových táborech, které pořádáme pro děti na Haluzické hájence, pak neváhejte a kontaktujte nás. Možnost brigády nabízíme na pozicích kuchař, kuchařka, pomocnice v kuchyni, vedoucí, praktikant, noční ostraha a zdravotník.

A již s předstihem na nový školní rok..........Máte zájem s námi spolupracovat jako vedoucí v zájmových útvarech, které jsou realizovány naším DDM? Dlouhodobě máme zájem o spolupracovníky, kteří jsou kreativní, mají dětem co nabídnout a chtějí pracovat jako vedoucí v našem již stávajícím zájmovém útvaru nebo si případně otevřít nový se zaměřením vlastním? Hledáme zejména vedoucí turistických oddílů, divadelních kroužků a sportovních kroužků pro děvčata i chlapce ve Ždánicích i v nejbližším okolí, či v obcích, kde kroužkovou činnost realizujeme.


7.1.2020

Pokud se k nám chystáte na tábor nebo to zatím zvažujete, pak se zkuste podívat na nové video z prostředí Haluzické hájenky, které najdete v sekci HÁJENKA HALUZICE.

6.1.2020

Již brzy otevíráme přihlašování na naše tábory. Podrobné informace najdete v sekci TÁBORY.

6.1.2020

Vítejte na našich stránkách v roce 2020. První letošní přespání - lednové je již obsazeno. Děkujeme a těšíme se na vás.

23.12.2019

a v novém roce 2020 štěstí, zdraví, lásku, přátelství, odvahu, radost, víru, naději a sílu přeje kolektiv zaměstnanců DDM Ždánice.

15.12.2019

Mikulášskou párty jsme začali kvůli mrazivému počasí rovnou na hvězdárně. Nejprve jsme přijali pozvání pana hvězdáře na putování hvězdnou oblohou  a pak jsme se věnovali vyrábění andílků. Ti se nám moc podařili a dokonce jsme si do nich vysloužili opožděnou nadílku od Mikuláše. Večer jsme si zpříjemnili filmem, který jsme sledovali už z teplíčka spacáků. Pro rok 2019 to bylo poslední přespání a my už se těšíme na první v roce 2020 lednové, kde se dozvíme něco o tom, jak to bylo s třemi králi

10.12.2019

Přihlašování na lednové přespání bude otevřeno už od 15.12.2019. Počet míst je omezen, tak dlouho neváhejte!!!

29.11.2019

Kroužková činnost DDŽdánice

V letošním školním roce 2019/2020 jsme pro vaše děti otevřeli osmnáct kroužků, do kterých se nám přihlásilo celkem 214 dětí plus 28 tzv.ostatních, což jsou děti předškolního věku a rodiče. Mnoho kroužků bylo kapacitně tak naplněno, že jsme tentokrát museli některé zájemce, kteří se chtěli přihlašovat dodatečně, odmítnout. Touto cestou bychom rádi poděkovali všem vedoucím za jejich obětavou práci a těšíme se, že jim jejich nadšení vydrží a my se s nimi jako se spolupracovníky budeme setkávat i nadále.


29.11.2019

Návštěva dětí z MŠ Ždánice

V posledním listopadovém týdnu jsme měli na domečku ve Ždánicích vzácnou a početnou návštěvu. Přišly se k nám na domeček podívat děti z mateřské školy, která jsme pozvali na malou předvánoční dílničku. Kromě prohlídky svátečně vyzdobených tříd je čekalo i perníčkové tvoření. Každý dostal perníčky a štětec a perníčky byly za chviličku nazdobené čokoládou a barevnými kuličkami. Ve dvou dnech se u nás vystřídaly všechny třídy a kromě perníčků si všichni odnesli i dobrou náladu a pozvánku na další návštěvu.


25.11.2019

Těšíme se na Ježíška 24.12.2019

O víkendu jsme se společně těšili na Ježíška

Po roce jsme opět pro děti i jejich rodiče uspořádali 24. listopadu oblíbenou akci na domečku Těšíme se na Ježíška. Jako každý rok bylo otevřeno několik dílniček, kde si zájemci mohli vyrobit ozdobičky z papíru, andílky na stromeček, keramické zdoby a upéct i nazdobit perníčky. V letošním roce jsme pro všechny, ale především pro děti, připravili hned několik překvapení. První novinku připravil náš pan hvězdář, který dětem zábavnou formou vysvětloval jeden fyzikální jev. Sice jsme měli domeček, díky zájmu o výklad, trošku v mlze, ale teď již mnoho z nás ví, co jsou to vírové prstence. Druhou novinkou bylo psaní dopisů Ježíškovi. Měli jsme připravenou i variantu pro děti, které ještě neumí psát. Firma Wiky Kyjov nám poskytla katalogy svých výrobků a malí zájemci o dárky si tak mohli ten svůj vysněný dárek prostě jen vystřihnout a nalepit do dopisu. Mnoho z dopisů je ještě na domečku pro Ježíška připraveno a my doufáme, že si je Ježíšek brzy odnese a pod stromeček, hlavně těm malým, naloží to, co si vysnili. Akce se vydařila a osmdesátka dětí i dospělých se snad díky nám svátečně naladila a strávila krásné odpoledne. Všem rodičům a dětem i našim příznivcům a spolupracovníkům přejeme klidné sváty a do nového roku 2020 hodně zdraví a úspěchů.


18.11.2019

Prosincové přespání je již obsazeno!

Úředním dnem je pondělí vždy od 8:00 do 15:00. Ostatní dny vzhledem k naší vytíženosti v kroužcích vždy po telefonické domluvě na čísle 702 091 351.

15.11,2019

Dnes startuje přihlašování na prosincové přespání! Počet míst je omezen. Neváhejte a přihlašujte se!!!

4.11.2019 

POZOR, vaše oblíbená akce se kvapem blíží!!!

3.11.2019

Halloweenské přespání na hvězdárně

Listopadové přespání jsme zahájili opečením letos asi posledního špekáčku, který nám sice trochu díky tmě zčernal, ale stejně chutnal skvěle. Posilněni jsme se vybavili lampiony a vyrazili na tentokrát trochu strašidelnou výpravu na hvězdárnu. Zastávku jsme udělali u hřbitova a cestou kolem něj jsme dětem připravili takovou malou stezku odvahy. Musím napsat, že nás všechny děti překvapily, protože ji zvládly samy a úplně beze strachu. Za zmínku stojí i to, že nejmladšímu odvážlivci, který vše absolvoval sám a bez maminky, bylo pět. Lampiony nám sice cestou postupně zhasínaly, ale my jsme na hvězdárnu i tak v dobré náladě brzy dorazili. Po večerním filmu o malém duchovi jsme si vyčistili zoubky, teda někteří, a zapnuli se do spacáků, abychom se dorůžova vyspali. Ráno nás probudila vůně čaje a snídaně a také netrpěliví rodiče. Příště se na vás těšíme v prosinci.


25.10.2019

Listopadové přespání je již obsazeno!!! Pokud chcete vyrazit na prosincové, pak se nezapomeňte od 15.11. začít přihlašovat.

18.10.2019

Upozornění

V době školních prázdnin a státních svátků se kroužky nekonají.

17.10.2019

Zálesáci se činí a nová klubovna ve dvoře DDM ve Ždánicích se tak začíná pomalu rýsovat.

14.10.2019

Děkujeme KaP HA HÁ za brigádu na hájence, kdy nám pomohli s demontováním starého potrubí a s přípravou bazénu na plánovanou rekonstrukci. Díky, bez vás by to nešlo!

8.10.2019

Přihlašování na listopadové přespání bude otevřeno už od 15.10.2019. Počet míst je omezen, tak dlouho neváhejte!!!

6.10.2019

Říjnové přespání

Při výběru témat pro přespání jsme se nechali inspirovat drakiádou, která proběhla odpoledne 4. 10. 2019 před přespáním. Tohle se tedy jmenovalo Jak vycvičit draka. Děti přišly v šest hodin na domeček a hned je čekala výtvarná dílna, kde se naučily vlastnoručně vyrábět draka. Pro některé děti to byla premiéra a tak byly na své draky náležitě pyšné. Společně jsme pak vyrobené dráčky vystavili na okna domečku, kde si je můžete prohlédnout i vy a ocenit šikovnost dětí. Po tvoření jsme se přesunuli již za tmy přes Ždánice na hvězdárnu a zavrtaní ve spacáku jsme se podívali na kreslený film právě o výcviku draků. Ráno se nám nechtělo vstávat, tak jsme ještě chvilku lenošili, ale pak přišli rodiče a vzali si děti domů. Snad si také vzpomenete, jak se drak vyrábí a příští rok na drakiádě bude soutěžit v kategorii vlastnoručně vyrobených draků víc dětí a jejich dráčků.


6.10.2019

Drakiáda s domečkem

První podzimní páteční odpoledne jsme se rozhodli společně s dětmi a rodiči uspořádat tradiční drakiádu. Začínali jsme v půl čtvrté a nejprve to vypadalo na omezení letového provozu draků z důvodu naprostého bezvětří. Postupně se ale trochu rozfoukalo a zkušeným dračím pilotům se podařilo dostat do vzduchu dvacítku draků. Ze země pak dračí přehlídku sledovalo na šedesát dětí i dospěláků. Samozřejmě se celá přehlídka draků neobešla bez dílčích problémů - měli jsme jednoho draka na střeše, dalšího ve vinohradě a dračích kolizí při samotné přehlídce nepočítaně. Naštěstí se všechny draky podařilo zkrotit a tak se nám celé odpoledne nesmírně líbilo. Po vyhlášení vítězů jednotlivých soutěžních kategorií následovalo občerstvení v podobě bábovky a čaje a pak už jen rozdováděné draky a dráčata dostat domů, což byl v mnoha případech pro rodiče zapeklitý úkol. Doufáme, že draky ještě necháte na podzim párkrát proletět a my se na vás těšíme na drakiádě zase za rok na Starých horách.

30.9.2019

Na přespání s názvem Jak vycvičit draka jsou poslední volná místa. Neváhejte a přihlaste se!!!

30.9.2019

Drakiáda se blíží!!! Těšíme se všechny draky a dráčata v pátek 4.10. od  15:30 na Starých horách (kopec za novým hřbitovem)

30.9.2019

ČEJČ

Časy kroužků, které vedeme v Čejči

Tancovánky (aer/zb) - čtvrtek 13:45 - 14:30

Sportík - čtvrtek 14:45-15:30

Keramika 1 - čtvrtek 15:45-16:30

Keramika 2- čtvrtek 16:30-17:15

Časy kroužků jsme byli nuceni upravit podle našich personálních možností i pořadavků školy. Za případné komplice se omlouváme. Děti si vždy vyzvedneme ve vestibulu školy v Čejči, kde budou kroužky probíhat. První schůzky v tomto týdnu budou informativní a není potřeba si nosit něco speciálního. Těšíme se na vás!

30.9.2019

ARCHLEBOV

Časy kroužků, které vedeme v Archlebově

Keramika - středa 14:00-14:45

Tancovánky (aer/zb) - středa 15:00 - 15:45

Atletika - čtvrtek 12:40-13:25

Časy kroužků jsme byli nuceni upravit podle našich personálních možností i pořadavků školy. Za případné komplice se omlouváme. Děti si vždy vyzvedneme ve vestibulu školy v Archlebově, kde budou kroužky probíhat. První schůzky v tomto týdnu budou informativní a není potřeba si nosit něco speciálního. Těšíme se na vás!

30.9.2019

Kroužek in-line bruslení začíná již zítra ve 14:15 na DDM ve Ždánicích. S sebou si, prosím, vezměte přilbu, chrániče a popřípadě brusle, čisté ponožky, sportovní oblečení a dobrou náladu.

30.9.2019

První schůzka Vrtílku a Herny je v úterý 1.10.2019 v 9:00 na DDM Ždánice. Těšíme se na vás.

12.9.2019

V době od 13.9. do 19.9. čerpáme řádnou dovolenou. V případě neodkladných záležitostí volejte na číslo 517 367 522, P. Bajer. Dotazy ohledně kroužků směřujte na nás, prosíme, až v době po 20.9.2019. Děkujeme za pochopení.

10.9.2019

KROUŽKY

Vzhledem k organizaci práce na DDM jsme byli nuceni časy některých kroužků dodatečně upravit. Za vzniklé komplikace se předem omlouváme. Na aktuální informace se podívejte do sekce kroužků. Děkujeme za pochopení a těšíme se na vás. V případě nejasností a dotazů nás, prosím, kontaktujte.

4.9.2019

Od 15.9.2019 otevíráme přihlašování na první přespání na Hvězdárně v tomto školním roce. Nezapomeňte se včas přihlásit, protože počet míst je omezen. 

2.9.2019

Jak se přihlásit do kroužku?????

V sekci kroužky si vyberete kroužek a vyplníte on-line přihlášku. On-line přihláška vám rezervuje místo v kroužku. Do 30.9.2019 je nutné přinést nebo jinak doručit (např.vhodit do schránky) podepsanou kompletní papírovou přihlášku (ke stažení opět v sekci kroužky) a uhradit poplatek za kroužek převodem na bankovní účet. Do poznámky, prosím, uveďte jméno a příjmení dítěte a název kroužku. V případě nejasností nás neváhejte kontaktovat.

2.9.2019

1.9.2019

Hledáme spolupracovníky

Máte zájem s námi spolupracovat jako vedoucí v zájmových útvarech, které jsou realizovány naším DDM? Dlouhodobě máme zájem o spolupracovníky, kteří jsou kreativní, mají dětem co nabídnout a chtějí pracovat jako vedoucí v našem již stávajícím zájmovém útvaru nebo si případně otevřít nový se zaměřením vlastním? Hledáme zejména vedoucí turistických oddílů, divadelních kroužků a sportovních kroužků pro děvčata i chlapce ve Ždánicích i v nejbližším okolí, či v obcích, kde kroužkovou činnost realizujeme.

Aktuální nabídka kroužků pro školní rok 2019/2020 je pro vás připravena v sekci kroužků, kde je ke stažení i přihláška.