AKTUÁLNĚ

29. 11. 2021

Ždánický místopis prodlužujeme!!!

V tomto i minulém týdnu jsme se setkali s prosbami o prodloužení termínu odevzdání Ždánického místopisu. Rádi vyhovujeme a termín odevzdání posunujeme na neděli 5. 12. 2021. Doufáme, že se všem detektivům podaří vyfocená místa vypátrat.

Kamarádi posílají pozdravy ze schůzek.

Hájenka pod sněhem

ZAHRAJTE SI NA DETEKTIVY!

Díky kladným ohlasům na minuloroční akci Ždánický místopis jsme se rozhodli opět Vás vylákat ven a vyhlásit druhý ročník soutěže

Ždánický místopis II.

Milé děti i dospěláci, zapojte se do naší listopadové detektivní soutěže! Cílem je vypátrat těchto deset míst, která se, podle našich zaručených informací, nalézají ve Ždánicích.

Můžete použít rozličné pátrací metody jako je vycházka spojená s pátráním, hledání obrázků na internetu, dotazovací metoda ... atd....zkrátka je to na vás. Pokud se chcete zapojit, tak se stačí od čtvrtka 25. 11. 2021  zastavit u nás a vyzvednout si hrací kartu na nástěnce u vchodu do DDM Ždánice, zvládnout pátrání a vyplněnou pátrací kartu vhodit zpět do schránky na DDM ve Ždánicích do 30. 11. 2021. Správné odpovědi zveřejníme 1. 12. 2021 na našich stránkách. Ze správných odpovědí vylosujeme začátkem prosince tři výherce, kteří budou odměněni. K pátrání i vyplňování je povoleno pozvat rodiče i sourozence nebo někoho blízkého, kdo vám pomůže (klidně i policejního psa)

UPOZORNĚNÍ

Vzhledem k aktuální situaci s šířením covid -19 jsme se rozhodli cyklus pravidelných přespání na Hvězdárně ve Ždánicích přerušit. Akce obnovíme okamžitě, jakmile se situace zlepší. Děkujeme za pochopení.

Současně jsme se také rozhodli, že se společně nesejdeme na letošních dílničkách při tradiční akci Těšíme se na Ježíška. Doufáme, že nám i tak zachováte přízeň a vyberete si některou z našich opět distančních předvánočních aktivit.

Jana nám poslala překrásné fotky ze Ždáničánku, tak jsme se o ně s vámi rozhodli podělit.

NOC V MUZEU aneb přespání na ždánické hvězdárně 5. - 6. 11. 2021 

Z prvního pátku na první sobotu v měsíci, proběhlo již tradiční přespání na hvězdárně ve Ždánicích. Listopadové přespání bylo věnováno večerní návštěvě Vrbasova muzea ve Ždánicích. Děti se sešly v 18:00 hodin na domečku a před návštěvou samotného muzea proběhla teoretická příprava mužstva. Z asi třiceti obrázků různých zajímavých předmětů z muzea si děti vybraly něco, co byla podle nich největší záhada a potom se snažily uhodnout co to je. A když nikdo neuhádl, těšili jsme se na odpověď od paní průvodkyně v muzeu, která ví o historických zajímavostech Ždánic prakticky úplně všechno. Do Vrbasova muzea se člověk dostane přes zámecký park a protože v listopadu se stmívá již velmi brzy, působil potemnělý park tajuplně a snově. V muzeu nás uvítala paní vedoucí Monika Jandorová, která se stala naší zasvěcenou průvodkyní. Děti postupně našly všechny exponáty z hádacích obrázků, vysvětlili jsme si k čemu sloužily a jak fungovaly a některé z nich jsme si také prakticky předvedli. Bylo to moc zajímavé. Ždánické muzeum doslova překypuje různými historickými předměty, které mají tak říkajíc duši a vypráví nám příběh o životě našich dědečků a babiček. Děti byli velicí zvídálci, všechny povídání paní Jandorové a hraní si s různými exponáty bavilo, takže není divu, že jsme se v muzeu nakonec zdrželi o maličko déle. Velice tímto paní Monice Jandorové děkujeme za její vstřícnost a ochotu věnovat nám svůj čas, bylo to krásné. Cestou na hvězdárnu nám nad hlavou svítily hvězdičky a nad jihem doslova zářil jasný Jupiter. A tak hned po příchodu, ještě než si děti sundaly kabáty, mohly se v krátkosti na tohoto krále planet podívat astronomickým dalekohledem. Potom už nastal čas večeře, pohádky a nakonec ukolébavky od Jaromíra Nohavici. Ráno nás probudilo Sluníčko a slibovalo další nový prima den. Protáhli jsme se, nasnídali a zaskotačili během rozcvičky. Nakonec jsme si zahráli pár písniček na kytaru včetně "Z granulace čouhaj zrna", kterou někteří účastníci naší Noci v muzeu už znaly z dřívějších akcí DDM a kdo ji neznal, ten se ji určitě doučí. A když si rodiče v 9:00 hodin přicházeli pro své děti, mohli se spolu s nimi podívat v pozorovatelně na promítnutý obraz Sluníčka. Tvář naší nejbližší hvězdy zdobilo hned několik slušivých skvrn.

4. 11. 2021

8 . - 10. 10 na hájence v Haluzicích řádila Vlčata z Čejče, což je přírodovědně turistický oddíl pod vedením Barči Bravencové.

2. 11. 2021

Pár fotek z našich kroužků....Zálesáci zažili dobrodružství s rozděláváním ohně.

V Klubíčku se podzimně tvořilo.

Naše kroužky jógy se těší velkému zájmu z řad dospěláků.

O víkendu 22. - 24. října se na hájence v Haluzicích konalo školení instruktorů ve spolupráci s KaP Ha - Há. Školení bylo rozvrženo do několika bloků, kde se přednášky střídaly s praktickými činnostmi. Součástí programu bylo i předání Březových lístků. Mezi oceněnými byli i zaměstnanci DDM Ždánice, kteří lístky získali za práci s dětmi. Doufáme, že se nám bude dařit pracovat pro děti dál a snad díky školení instruktorů získáme i další pomocníky a následovníky.

25. 10. 

O víkendu 22. - 23. 10. u nás na domečku přespaly mažoretky. Kromě nácviku nových sestav a protahovacích cviků si holky....alespoň podle fotek.....užily spoustu zábavy, o kterou není nouze ani na jejich pravidelných setkáních. Zdravíme mažoretky a děkujeme Kláře.

Otevíráme přihlašování na listopadové přespání. Počet míst je omezen, proto neváhejte a přihlašujte se!!! Těšíme se s vámi do muzea.

13. 10. 2021

PLANETAMI MALÉHO PRINCE - výstava a workshop umělecké sklářky Alice Dostálové Je mnoho věcí, které mají astronomie a sklo společné. Nejen že atomy křemíku tvořících sklo pochází z nitra hvězd a nejen že existuje meteorické sklo zvané například vltavíny. Bez skla by neexistovaly objektivy astronomických dalekohledů odkrývajících tajemství vesmíru a neexistoval by ani rychlý internet. Sklo je překrásný materiál plný třpytu, podobně jako hvězdná obloha a k výrobě různých uměleckých skleněných předmětů je potřeba stejného fortelu jako při výrobě astronomické optiky. V pátek 8. října 2021 proběhla na ždánické hvězdárně vernisáž výstavy sklářské výtvarnice Alice Dostálové z Galerie Skleněnka v Březině u Tišnova, nazvaná "Planetami Malého prince". Návštěvníci, velcí i malí, měli možnost prohlédnout si laskavé postavičky z tohoto hvězdného pohádkového příběhu Antoina de Saint-Exupéryho. Alice Dostálová zde i prakticky předvedla část ze svého sklářského umění. Součástí byly totiž sklářské dílničky, během kterých si mohli úplně nejmenší návštěvníci vylovit korálky ze skleněného korálkového moře a navléct si je na šňůrku a větší a šikovnější děti si pod vedením Alice Dostálové mohli dokonce vyzkoušet i tavení skleněných tyčinek nad sklářským kahanem a výrobu svých vlastních skleněných věciček. Velice tímto umělecké sklářce Alici Dostálové i jejímu manželovi Jiřímu děkujeme, že přijali naše pozvání. Bez jejich nadšení, kamarádství a velice vstřícného přístupu by tato neobyčejně zajímavá a krásná akce na ždánické hvězdárně nemohla proběhnout. Akce se zúčastnilo celkem 46 návštěvníků, z toho 26 dětí.

9. 10. 2021

Podzimní keramické dílny

Tvoření bylo určeno pro děti i širokou veřejnost. Společně jsme si vytvořili malou podzimní mističku, která je určena pro dozdobení vřesem v květináči, podzimními plody nebo třeba jen větvičkami šípků. Nyní je náš výtvor ve fázi sušení, pak jej vypálíme a předáme jeho tvůrcům. Dílničky se zúčastnilo celkem 12 dětí a dva rodiče jako doprovod.

Říjnové přespání v Klubu na hvězdárně.

Sešli jsme se na domečku, kde jsme si vyrobili podzimní dekoraci -vitrážové okénko. Propletli jsme se setmělými Ždánicemi a dorazili na hvězdárnu, kde nás čekalo malé občerstvení a večerní film. Ráno jsme se nasnídali, zatančili si a počkali, až si nás vyzvednou naši rodiče. Příští přespání bude spojeno s večerní návštěvou muzea už se na něj těšíme!

8. 10. 2021

Schůzka našich nejmenších a maminek v Klubu na hvězdárně.

8. 10. 2021

Včerejší první schůzka kroužku keramiky v Čejči.

7. 10. Přespání  - Vitrážové okénko je již obsazeno! Na Podzimní keramické dílny jsou volná jen již poslední 3 místa.

V pátek se můžete vydat také na Hvězdárnu, kde na vás čeká zajímavý program.

5. 10. 2021

Na blížící se víken jsme pro Vás připravili hned dvě akce. Neváhejte a přihlaste se na říjnové přespání a na podzimn keramické dílny. Počet míst je omezen, proto s přihlašováním neotálejte.

4. 10. 2021

Dnes začíná kroužek keramiky v Archlebově. Děti si vyzvedneme ve 13:00 ve vestibulu školy a ve družince.

Zálesák -nábor 2021

Zveme Vás do našich kroužků, dnes má schůzku Zálesák. Pokud máte zájem se na kroužek přijít podívat a třeba se přihlásit, pak v 16:00 v nové klubovně na Domečku ve Ždánicích.

Podzimní drakiáda

Celkem se nás na Podzimní drakiádě sešlo 112 účastníků  a napočítali jsme asi 40 draků.

Vítězové v jednotlivých kategoriích Drakiády jsou následující:

Nejvýše létající drak: Izabelka Čanecká (drak Batman)

Největší drak: Alžbětka Müllerová (drak Kobra)

Nejmenší krotitel draků: Vojta Buchlovský (2 roky)

Nejkrásnější vlastnoručně vyrobený drak: Kuba Všetička

Nejmenší drak: Vojta Šlouf (drak Beruška)

Drakiáda byla super!!!

Nezapomeňte, Podzimní drakiáda se blíží!!!

23. 9. 2021

Mažoretky Angels Vás zvou mezi sebe!!

20. 9. 2021 

Zveme všechny na Podzimní drakiádu!!

6. 9. 2021

V sobotu 4. 9. 2021 jsme byli pozváni na akci Hasičský gulášek, na kterou jsme připravili program pro děti. Nejprve si děti ověřilty své znalosti z oboru požární prevence na Hasičské naučné stezce v parku a pak si mnohé vyzkoušely některou z našich dílniček. Děti si mohly vyrobit letadlo z papíru, navléct korálky, vymalovat obrázek či si zasportovat s klukama ze Zálesáka. Hasičské naučné stezky se zúčastnilo 69 dětí a musíme uzat, že většina zodpověděla deset zvídavých otázek na výbornou.

1. 9. 2021

Upozorňujeme všechny zájemce z řad dětí, rodičů i široké veřejnosti, že jsme otevřeli přihlašování do kroužků pro školní rok 2021/2022. Informace i přihlášky ke stažení jsou dostupné na stránkách www.ddmzdanice.cz v sekci aktuálně a kroužky. V sekci dokumenty ke stažení pak najdete přihlášky, které si však můžete také vyzvednout v papírové podobě u vchodu na domečku. Zde je také naše schránka, kam následně vyplněné originály přihlášek můžete v případě naší nepřítomnosti vhazovat. Děkujeme a těšíme se na společné chvíle.

31. 8. 2021

INFORMACE K PLATBĚ ZA KROUŽKY VE ŠKOLNÍM ROCE 2021/2022

Vzhledem k nepředvítalelnosti nařízení vlády ohledně činnosti středisek volného času a domů dětí a mládeže jsem se rozhodl učinit změnu v platbách za kroužky ve školním roce 2021/2022. U kroužků, kterých roční poplatek je 600.- a více Kč, budou rodiče v měsíci září hradit 100.-Kč jako zápisné do kroužku a zbývající část kroužkovného uhradí po ukončení 1. a 2. pololetí. Znamená to, že pokud vláda neomezí naši činnost bez ohledu na to, zda dítě bude či nebude z vlastní vůle chodit do kroužku, bude muset rodič plnou částku uhradit. V případě omezení z nařízení vlády bude požadováno doplacení odpovídající částky mimo dobu omezení. Za ostatní kroužky musí uhradit rodiče částku v plné výši v měsíci září.
Mgr. Roman Klimek

Nabídka kroužků ve školním roce 2021/2022

Informace k jednotlivým kroužkům najdete v sekci kroužky. Přihlášku pak najdete v dokumentech ke stažení. Tuto je nutno vyplnit a její originál doručit na DDM, kde ji stačí klidně pouze vhodit do schránky.  Děkujeme a těšíme se!

Nedělní vystoupení mažoretek na Histokolech ve Ždánicích.

8. 8. 2021

V obou víkendových dnech jsme na Histokolech ve Ždánicích bavili malé cyklisty. Již tradině míváme připraveny pro děti na této akci překážkové dráhy a v neděli i malování na chodníku. Letos se s námi dorazila projet bezmála stovka cyklistů, koloběžkářů i dětí na odrážedlech.

Haluzická hájenka akuálně zažívá vesmírné dobrodružství a domeček se těší na další příměstský tábor.....tentokrát to bude hvězdářský s Karlem.

22. 7. 2021

Tento týden žije domeček příměstským táborem - Domečkohrátky.

12. 7. 2021

Právě probíhá mažoretkvý příměstský tábor s Klárou.

Deníky jednotlivých turnusů najdete v sekci tábory úplně dole pod odkazem příslušného turnusu.

1. 7. 2021

Malá výstava keramiky.....autory výrobků z keramiky jsou děti, které navštěvují keramický kroužek a také ti, kteří se zúčastnili workshopů s domečkem a tuto činnost si jen jedno odpoledne vyzkoušeli.

Touhle výstavou jsme ukončili letošní činnost kroužků. Děkujeme všem dětem i dospělákům, kteří nad námi, i přes různá omezující opatření, nezlomili hůl. Také se skláníme před trpělivostí a ochotou všech vedoucích a doufáme, že se s nimi budete a budeme moci setkávat v kroužcích i nadále.

Poslední tři měsíce letošního školního roku jsme rozjeli v on-line režimu. Z tohoto důvodu jsme v keramické dílně vytvořili sto slepiček, které na děti čekaly v sobotu 3. 4. 2021 u vchodu před DDM Ždánice. Slepičky byly vyrobeny z keramické hlíny a vypáleny a děti je jen barvičkami domalovaly a na zadní stranu tavnou pistolí přilepily dřívko, které sloužilo k zapíchnutí do květináče. Celkem se do této aktivity zapojilo 76 zájemců ze Ždánic a okolí. Zbylé slepičky jsme odvezli do družiny školy v Archlebově, neboť tam již několik let vedeme kroužek keramiky pro děti.

Se začátkem dalšího měsíce bez činnosti s dětmi jsme začali zvažovat možnosti náhrady za nekonané kroužky. Stále jsme věřili, že se kroužky ještě ke konci roku povolí a měli jsme připravený plán na jejich realizaci. Rozhodli jsme se kroužkovou činnost prodloužit až do konce měsíce června, zdvojit lekce, uspořádat pobyt na hájence a nabídnout dětem workshopy. Skoro vše se nám také podařilo zrealizovat. Pobyt na hájence nám však nebyl z důvodu opatření proti šíření covid 19 umožněn, proto jsme uspořádali pro děti celodenní výlet s programem. V rámci tohoto dne jsme s dětmi absolvovali pohádkový les, který jsme připravili tradičně ve Ždánicích. Bohužel z již výše zmíněného důvodu jsme i pohádkový les museli zrealizovat jen jako stezku s úkoly. Mnozí z Vás se na ni vydali poslední květnový víkend s námi. Odměnou za správné odpovědi na kvízové otázky jim pak byl balíček drobností, které věnovalo město Ždánice.

Souběžně jsme také připravovali hájenku na tábory. Celý červen jsme netrpělivě četli každou zprávu, která zmiňovala pravidla pro fungování letních táborů. Všechno se měnilo podle vyvíjející se pandemické situace a my jsme několikrát posílali rodičům maily s upravenými podmínkami a informacemi. Musíme říci, že se nám 30. 6. 2021, kdy na tábor přijel první turnus, a děti, rodiče i my jsme to zvládli na jedničku, opravdu ulevilo. Děkujeme všem za neskutečnou trpělivost, ochotu a toleranci. Děti jsou na táboře a snad si, stejně jako my, po tom hektickém roku plném roušek, respirátorů, distanční výuky a omezení u nás odpočinou a načerpají optimismus a naději do dalších měsíců.

22. 6. 2021

Hledáme spolupracovníky na tábory.......je Vám minimálně 18 let, baví vás práce s dětmi a chcete strávit část léta na Haluzické hájence??? Pak nás neváhejte kontaktovat. Rádi Vás mezi sebou přivítáme.

Pokud máte zájem o práci již na prvním turnusu, kde se nám aktuálně z důvodu zranění přihlášené oddílové vedoucí uvolnilo místo, pak obratem volejte na číslo 702 091 352, Mgr. Ivana Handschkeová

20. 6. 2021 

Malá výstava keramiky - bude dle počasí zřejmě na zahradě DDM Ždánice a v tomto případě by byla možnost si ji prohlédnou otevřena i zájemců z řad veřejnosti.

12. 6. 2021

.......... a takhle jsme si to užili na dnešních workshopech s domečkem

Kroužek basketbalu 

Zveme všechny děti, které chodily do kroužků DDM Ždánice a roční poplatek za kroužek uhradily 500.- Kč a vyšší, na

Workshopy s domečkem

Kdy: 12. 6. 2021 od 9:00 do 16:00

Kde: Na domečku ve Ždánicích (DDM Ždánice, Sokolská 525)

S sebou: Sportovní obuv a oděv, opalovací krém, repelent, pokrývku hlavy, jídlo a pití na celý den, špekáček na opečení, pláštěnku - akce se koná za každého počasí!!! Pro zájemce o in -line je nutno přibalit chrániče na kolena, lokty a zápěstí a přilbu.

NUTNO dětem s sebou dát také vyplněné čestné prohlášení jako na kroužek a kartičku pojišťovny.

Program: keramika, in -line, hvězdárna a domečkohrátky - děti si budou moci v průběhu dne vyzkoušet všechny aktivity (program bude uzpůsoben dle aktuálního počasí a zájmu dětí)

Prosíme rodiče, aby si děti vyzvedli v 16:00 ve Ždánicích na DDM, Sokolská 525. Děkujeme a těšíme se na Vás!!! Roman, Ifča, Lenka a Karel.

Přírodovědný kroužek z Čejče si vyrazil...kam jinam než do přírody

3. 5. 2021

Díky dlouhodobé spolupráci s knihovnou v Hovoranech jsme dětem připravili zábavné úkoly na cestu do knihovny. Za odměnu jsme pro ně připravili diplomy a butonky s pohádkovými postavami, protože cest byla pohádková.

Hurá....konečně pořádně "kroužkujeme"!!!

Pár fotek z Čejče, od mažoretek a taky z keramiky.

Dbáme rad odborníků a trochu se otužujeme.....brrrrr.

29. 5. 2021

Aktuálně vydáváme odměny za správné odpovědi z pohádkového lesa.....do 14 hodin jsme zatím odměnili již sedmdesát dětských účastníků.

29. 5. 2021

Výprava s domečkem......pohádkový les, špekáčky, odpočinek a hurá na hvězdárnu.

Pozdravy z obnovené činnosti poslala i Duha a přírodovědný krožek z Čejče a jejich vedoucí Barča.

Bruslíme a zlepšujeme se!!!


Zveme všechny děti, které chodily do kroužků DDM Ždánice a roční poplatek za kroužek uhradily 500.- Kč a vyšší, na Výpravu s domečkem


(kroužky in-line, hvězdářské, keramika, atletika, basketbal)

Kdy: 29. 5. 2021 od 9:00 do 16:00

Kde: Na domečku ve Ždánicích (DDM Ždánice, Sokolská 525)

S sebou: Sportovní obuv a oděv, opalovací krém, repelent, pokrývku hlavy, jídlo a pití na celý den, špekáček na opečení, pláštěnku - akce se koná za každého počasí!!!

NUTNO dětem s sebou dát také vyplněné čestné prohlášení jako na kroužek a kartičku pojišťovny.

Program: .... navštívíme Pohádkový les, opečeme si špekáčky, mrkneme na hvězdárnu, zasoutěžíme si v parku .... zkrátka budeme se bavit!!! (program bude uzpůsoben dle aktuálního počasí)

Prosíme rodiče, aby si děti vyzvedli v 16:00 ve Ždánicích na DDM, Sokolská 525. Děkujeme a těšíme se na Vás!!! Roman, Ifča, Lenka a Karel.

20. 5. 2021

Vzhledem k tomu, že jsme školské středisko a MŠMT nám neumožnilo pořádat hromadou akci, bude pohádkový les pouze distanční metodou. Víme, že jiná sdružení mohou tyto akce pořádat, což považujeme za nešťastné, ale bohužel s tím nic neuděláme.

Trasa pohádkového lesa je tradiční, jen jeho realizace bude trochu jiná. Cesta bude označena šipkami a v lese bude umístěno celkem deset stanovišť, kde na vás bude čekat vždy otázka a nějaký zábavný úkol. Kontrola toho, jak plníte zábavné úkoly, bude na vás a vašich rodičích, ale správné odpovědi na otázky budou vyvěšeny 29. 5. 2021 do 16:00 na plotě u DDM Ždánice. Pokud si tedy po absolvování pohádkového lesa dorazíte správnost odpovědí ověřit, pak na dětské účastníky bude čekat malá odměna a upomínkový diplom. Těšíme se, že si putování pohádkovým lesem užijete.

12. 5. 2021

První in -line po obvení činnosti DDM. A ve čtvrtek se těšíme na in - line do Čejče.

Mažoretky si za trénování během pandemie vysloužily diplomy.

6. 5. 2021

Pro maminky k jejich svátku jsme připravili dílničku, ve které jim vyrobíme krásnou jarní kytičku. Připravte si potřebné věci a hurá do práce. Poznáte, jakou kytičku pro maminky máme?

5. 5. 2021

Vážení rodiče a milé děti,

díky aktuálnímu příznivému vývoji epidemiologické situace bude možno od pondělí 10. května obnovit činnost DDM. Z nařízení MŠMT bude však nutno dodržet následující podmínky, viz přiložený dokument.

Pro účast dítěte v kroužku (při každé návštěvě) je nutno odevzdat vyplněné a podepsané čestné prohlášení, které je ke stažení zde, případně bude k vyzvednutí u vchodu do DDM ve Ždánicích.

Náhrada činnosti kroužků

- kroužková činnost bude v letošním roce probíhat do 25. června 2021 
- od 17. května 2021 budou kroužky probíhat v režimu zdvojených lekcí (děti při první návštěvě kroužku po obnovení činnosti od 10. května obdrží rozpis schůzek)
- plánované přespání dětí na Haluzické hájence 28. -30. 5. 2021 (pro děti, které za kroužek platily 400,- a více kč)
- v případě nemožnosti uspořádat pobyt na Haluzické hájence (z důvodu vládního nařízení) se dne 29. 5. 2021 uskuteční celodenní výlet s programem po okolí Ždánic
- v měsíci červnu se o víkendech uskuteční pro děti workshopy vždy od 8 - 12 hodin

Těšíme se na Vás!

29. 4. 2021

29. 4. 2021

Trochu nás mrzelo, že si všechny slepičky z jarního keramického tvoření nenašly své rodiny. Napadlo nás tedy je zkusit odvézt do Archlebova do školy, kde již několik let vedeme keramický kroužek, který aktuálně kvůli opatřením vlády nemůže fungovat. Paní učitelky i děti příležitost si vytvořit jarní zápich uvítaly.....a také se nám pochlubily výsledkem. Děkujeme a zdravíme do Archlebova.

26. 4. 2021

Hájenka už se začíná chystat na provoz. Máme za sebou první letošní sekání trávy v našem rozlehlém areálu a těšíme se na jarní pobyty po rozvolnění opatření.

14. 4. 2021

Do naší malé velikonoční fotogalerie přilétly ještě dvě zatoulané slepičky. Děkujeme.

8. 4. 2021

Našich 76 slepiček se rozletělo do vašich domácností. Jsme rádi, že se Vám naše akce líbila, a děkujeme všem, kteří nám poslali fotografie svých výtvorů.

3. 4. 2021

První slepičky již mají své nové majitele!

1. 4. 2021

Pro děti distančně

V únoru jsme se rozhodli Vás trochu rozhýbat. První aktivitou, která to měla zahájit, byla Výprava se Čtyřlístkem. Na pomoc jsme si vzali hrdiny kresleného komiksu - Fifinku, Bobíka, Myšpulína a Pinďu. V parku jsme pro Vás připravili deset stanovišť převážně se sportovními úkoly. Po jejich splnění na všechny dětské účastníky čekala odměna v podobě butonku s obrázkem všech hrdinů Čtyřlístku.

S dalším nápadem, jak se hýbat o jarňákách, nám pomohla výzva Jerusalema challenge kolující na internetu. Rozhodli jsme se do ní zapojit a v této nelehké době tancem poděkovat všem zdravotníkům, ale i rodičům. Výzvu v celém světě přijali hasiči, policisté, zdravotníci, zaměstnanci leteckých společností, prodavači, učitelky, školy tak proč ne zaměstnanci DDM Ždánice.

Vzhledem k nemožnosti uspořádat v loňském roce obnovenou soutěž Uzel přátelství jsme oslovili vedoucí kroužků Zálesáci a T.O.Kamarádi, Jiřího Galise a Jana Matějku. Oba vedoucí nám velice ochotně pomohli s natočením výukových videí. S uzlováním jsme se totiž chtěli dostat až k Vám, abyste se mohli alespoň tímto způsobem připravit na další ročník soutěže, kterou snad již budeme moci uspořádat formou společného setkání. Jirkovi i Honzovi velice děkujeme a jsme moc rádi, že jsou ochotni se dětem věnovat a rozvíjet je v mnoha v současnosti opomíjených dovednostech.

Máme velkou radost, že se zapojujete do našich distančních aktivit, a těšíme se z toho, když nám pošlete fotografie z jejich absolvování. Snad se situace brzy uklidní a budeme si moci většinu z nich moci užít společně.

31. 3. 2021

7. 3. 2021

25. 2. 2021

Děkujeme za fotografii dalším úspěšným sportovcům.

21. 2. 2021

Hýbejme se o jarňákách

21. 2. 2021

Těší nás, že se Čtyřlístkem se na výpravu vypravili malí i velcí.

19. 2. 2021

Na Výpravu se Čtyřlístkem se vydala i třída Pastelky.

17. 2. 2020

Nezahálíme - aktuálně se u nás maluje prostor schodiště a vrchní chodba a renovují se všechny dveře na vrchním patře budovy.

15. 2. 2021

Zítra 16. 2. 2021 otevíráme v deset hodin dopoledne přihlašování na případná volná místa po kontrole náležitostí k táborům.

Jsme rádi, že se Vám naše parková zimní zábava líbí. Děkujeme dětem a rodičům za obrázky z jejich Výpravy se Čtyřlístkem. Zdravíme Klaudinku, Terezku i rodinu Růžičkovou.

10. 2. 2021

Akce na únor

6. 2. 2021

Dnes jsou rozesílány maily rodičům, kteří přihlásili dítě na náš pobytový tábor a nemají zatím splněny všechny podmínky pro přijetí. 

3. 2. 2021

Nezapomeňte, že se blíží kontrola doručených originálů vyplněných závazných přihlášek a plateb za tábory.
Upozorňujeme také případné zájemce, že 17. 2. 2021 bude otevřeno druhé kolo přihašování.

3. 2. 2021

Domeček v nouzovém stavu

Za pár dnů uplyne rok od chvíle, kdy byla poprvé z důvodu zamezení šíření coronaviru omezena naše činnost. Za tu dobu se toho stalo tolik, že jsme cítili potřebu se s vámi o to podělit.

Naučili jsme se například on-line sdílet. Někteří začínají být na tohle slovo už alergičtí, ale nám tato skutečnost otevřela nové možnosti, jak tak trochu pohádkově po vzoru princezny Koloběžky první, být a nebýt s vámi. Sice nás mrzí, že jsme museli v loňském roce spoustu tradičních akcích zrušit jako například Vítání jara a vaření polévek, Rej broučků a světlušek, Pohádkový les, Těšíme se na Ježíška.......ale pak nás napadlo, jak to všechno zvládnout sami a zároveň společně. Zkusili jsme pro vás připravit aktivity, které můžete dělat i bez naší přímé účasti. Nejprve jsme pro Vás na podzim vymysleli Fotodrakiádu, do které se zapojilo přes osmdesát dětí. Druhým naším neméně úspěšným počinem bylo vylákat Vás ven při plnění úkolů Ždánického místopisu. Zapojily se celé rodiny i kolektivy ze školních družinek i škol a školek. Čekání na Vánoce jsme se Vám rozhodli zpříjemnit dílničkami, které jsme pro Vás připravili na každý adventní víkend. Nápad na leden nám pomohl realizovat první sníh, neboť lednovou aktivitou byla Sněhulákiáda, která Vás měla opět vylákat ven tentokrát stavět sněhuláky. Leden byl pro nás ve znamení táborů, neboť jsme otevřeli přihlašování na prázdninové příměstské i pobytové tábory. Váš zájem nás příjemně překvapil a přiznáváme i trochu zaskočil. Za prvních osm hodin od otevření přihlašování jsme měli 104 přihlášek a během dvou dnů se vlastně obsadila většina míst. Snad vše společně zvládneme a na táborech si to užijeme stejně jako loni. Mrzí nás omezení fungování kroužků, ale věříme, že budeme schopni dětem po uvolnění opatření nabídnout náhradu promeškaných kroužků formou víkendového pobytu na hájence nebo workshopů na domečku. Letošní rok bychom si přáli, abychom společně celou situaci zvládli a při dalších akcích se nemuseli setkávat s dětmi jen virtuálně.

Děkujeme všem za podporu i trpělivost a přejeme hodně zdraví a zdaru v následujících měsících.

27. 1. 2021

Zdravíme všechny na domečku a posíláme náš příspěvek z Polní 752.
Katka Müllerová

22. 1. 2021

Prosíme rodiče, aby v případě, že nemají děti on-line přihlášeny na naše tábory, nazasílali originály vyplněných závazných přihlášek. Tyto po obdržení zkartujeme, neboť rezervace místa na táboře je podmíněna on-line přihláškou.

Upozorňujeme také případné zájemce, že 17. 2. 2021 bude otevřeno druhé kolo přihašování.

17. 1. 2021

UPOZORNĚNÍ

Většina táborů je již obsazena. Prosíme rodiče, aby nyní po on-line přihlášení přistoupili k druhému a třetímu kroku, což je doručení originálu vypněné přihlášky na DDM Ždánice a zaplacení tábora. Obě tyto náležitosti je třeba splnit do třiceti dnů ode dne on-line přihlášení dítěte na tábor, což je ve většině případů do 16 .2. 2021. Pokud nebude jedna z podmínek splněna, bude vaše dítě automaticky vyřazeno a místo bude nabídnuto dalším zájemcům. Upozorňujeme také případné zájemce, že 17. 2. 2021 bude otevřeno druhé kolo přihašování - volná místa po vyřazených přihláškách.

15. 1. 2021

Dneska nás v práci poránu přivítalo 104 on-line přihlášek na tábory a také se nám ozývají první obyvatelé Sněhulákova.

Do Sněhulákova se nám hlásí i jeden zahraniční sněhulák Olaf z Archlebova. Zdravíme děti i paní učitelky do školy a děkujeme.

Dobrý den

Zasíláme foto do sněhulákiády.

Bohužel naši sněhuláci jsou v karanténě, ale zasíláme i tak alespoň pro zasmání. :-D Klimkovi z Malé strany

,,Jejdamane letos to zase nějak klouže!

Ahoj všichni na domečku!

Posíláme svůj příspěvek do Sněhulákiády. Sice se nám podařili jenom mrňouskové a na zahradě za plotem školky, ale z chodníku na ně vidět je 😊

Zdraví třída Pastelky

13. 1. 2021 

POZDRAV ZE ZASNĚŽENÉ HÁJENKY

13. 1. 2021

Přemýšleli jsme, jakým nápadem Vám zpříjemnit první měsíc letošního roku....ráno napadl sníh a nápad byl na světě. Teď jen hurá na sněhuláky!

UPOZORNĚNÍ

Přihlašování na letní pobytové tábory v Haluzicích i na tábory příměstské začne 15. ledna 2021. Žáci ZŠ ze Ždánic se mohou přihlašovat již 1. ledna 2021.  

12. 1. 2021

Hvězdáské kroužky jsou vedeny distančně formou Střípků ze źdánické hvězdárny, které pro Vás připravuje Ing. Karel Trutnovský.

12. 1. 2021

Koronavirus - informace k 12. 1. 2021

Do 22. ledna 2021 (zatím) je provoz a realizace kroužků omezena.

1. 1. 2021

TÁBORY DDM ŽDÁNICE 2021

Přihlašování na letní pobytové tábory v Haluzicích i na tábory příměstské začne 15. ledna 2021. Žáci ZŠ ze Ždánic se mohou přihlašovat již 1. ledna 2021.  

Jak na přihlašování???

1. on-line přihláška (přes on-line přihlášku po rozkliknutí jednotlivých turnusů)

2. doručení originálu závazné přihlášky (do třiceti dnů od on-line přihlášení)

3. platba (do třiceti dnů od on-line přihlášení)

Naši milí malí i velcí,

začínají ty nejkrásnější svátky v roce  a my bychom Vám všem chtěli popřát jejich klidné prožití a ať je rok 2021 plný nezapomenutelných zážitků, které budete mít s kým sdílet.

A jako připomínku krásných okamžiků letošního roku pro Vás máme ochutnávku táborových fotek turnusů roku 2020.

Jmenovky pro Ježíškovy pomocníky

21. 12. 2020

Pokud jste s námi v adventních dílničkách tvořili, pak máte jistě všechno....ozdoby, krásně zabalené dárky i jmenovky.......ale, kdybyste náhodou potřebovali ještě nějakou jmenovku na dárek.....tak před DDM ve Ždánicích máte nachystány jmenovky, které si můžete vzít a použít při balení dárků pro své nejbližší.

20. 12. 2020

Teď už nám chybí jen na krásně zabalené dárky vyrobit ozdobnou jmenovku. Zkuste třeba tu, kterou jsme pro Vás nachystali na dnešní poslední adventní tvoření.

16. 12. 2020

Včera jsme s dětmi z kroužku in-line bruslení byli prvně bruslit v tělocvičně.....a začátek jsme zvolili bezpečný....nejprve na koberci, protože v tělocvičně to fakt jede. Šlo nám to skvěle a už se těšíme na další bruslení v novém roce.

13. 12. 2020

Dnešní dílnička je pro všechny, kteří chtějí Ježíškovi pomoci s balím dárečků. Neváhejte a pojďte si s námi vyrobit jednoduchou taštičku na dárky.

8. 12. 2020 se bude konat první schůzka kroužku in-line bruslení. Přihlášené děti a případní noví zájemci se mohou dostavit ve 14:00 na DDM ve Ždánicích. S sebou sportovní obuv a oděv do tělocvičny i na venek. Vlastnit a nosit brusle není nutné, protože dětem brusle bezplatně zapůjčíme. Kroužek bude bývat každé úterý od 14:00 do 15:30 (eventuelně dle domluvy a dojíždění autobusů od 14:15 do 15:45)

6. 12. 2020

Anděl ze šišky

budete potřebovat - šišku, tekuté lepidlo, strouhaný kokos, tavnou pistoli, fix, nějakou kuličku jako hlavičku, vlásky, poutko z lýka, peříčka a čistič dýmky

Konce šišky natřeme tekutým lepidlem a posypeme nastrouhaným kokosem. Dál už lepíme pouze tavnou pistolí. Na polystyrenovou hlavičku fixem namalujeme obličej. Hlavičku přilepíme k šišce, na hlavičku vlasy a poutko z lýka. Ze zlatých čističů dýmek vymodelujeme svatozář s úchytem, který přilepíme zezadu šišky. Nakonec zastrčíme bílá peříčka na místo křídel. Andílek bude na stromečku nebo na větvičce krásně vypadat a díky kokosu i nádherně vonět.

5. 12. 2020

Dnes dopoledne jsme se vydali na domeček, abychom předali detektivům jejich zasloužené odměny. Celé to bylo trochu komplikované, protože jsme museli dárečky chystat v rukavicích a s rouškou, abychom žádného malého detektiva neohrozili, ale zvládli jsme to. Děkujeme všem za účast a těšíme se na další společné akce.....snad už to bude v příštím roce trochu jednodušší.

Tohle jsou čertíci a andílci ze třídy pastelek, kteří nám také pomáhali s pátrací soutěží.

4. 12. 2020

Díky letošnímu předčasnému ukončení provozu na hájence nám zůstalo několik sáčků hrubé mouky, která již v příštím roce nepůjde použít. Rozhodli jsme se ji tedy dát dětem do družinky v Archlebově, které si díky tomu mohly vyzkoušet trochu zimního malování. 

1. 12. 2020

Naši milí malí detektivové,

všechna tajemství jsou odhalena a případ neznámých míst Ždánic je vyřešen. Velmi nás potěšil váš zájem i stoprocentní správnost vašich odpovědí. Přemýšleli jsme, jakou formou zveřejníme výsledky místopisu, a musíme uznat, že školka nás všechny vyškolila. Děti ještě neumí psát, ale důkaz o tom, že všechna místa vypátraly, nám poslaly ve formě fotografií na odhalených místech.  Nápad to byl skvělý a my jim za něj děkujeme. Není se co divit, vždyť jim s pátráním pomáhal samotný Sherlock Holmes. Všechny vás určitě zajímá, kdo z vás vyhrál a kdo získá avizovanou odměnu. Rozhodli jsme se, že si zahrajeme na "Mikuláše" a odměníme všechny řešitele. Odměny si budete moci vyzvednout v sobotu 5. 12. 2020 na Mikuláše od 10:00 do 11:00 na plotě u DDM ve Ždánicích. Každý řešitel si tam najde svoji mikulášskou nadílku.....těšte se!!!

Takhle zaujaly Střípky z hvězdárny děti ze školky.

29. 11. 2020

Andílek z těstovin

Na andílka budete potřebovat - těstoviny - mašličky, trubky, kolínka, tavnou pistoli, nůžky, bavlnku ( uděláme si z ní očka) a kuličku na hlavičku (může být i korálek nebo hrášek).

Pracovní postup

Postup je velmi jednoduchý. Očko z bavlnky provlečeme trubkou, tavnou pistolí přilepíme hlavičku, která nám bude držet očko na pověšení. Na stranu, kde je přilepené očko z bavlnky, přilepíme opět tavnou pistolí křidýlka z jedné těstovinové mašličky. Už nám zbývá po stranách jen přilepit ručičky ze dvou kolínek a andílek je hotový. Po každém kroku necháme vždy andílka chvilku odpčinout, aby nám lepidlo z tavné pistole zaschlo. Na závěr můžeme andílka natřít nebo nastříkat barvou.... gratulujeme, máte hotovo. Pokud se Vám andílek povedl, můžete nám na náš mail poslat jeho fotku a my ji rádi zveřejníme na našich www stránkách.

28. 11. 2020

Milí detektivové, jsme rádi, že Vás pátrací soutěž baví......již máme přes dvacet pátracích listů, ale ještě není konec, takže se mohou zapojit další noví pátrači a začít objevovat Ždánice.

21. 11. 2020

V pátek 20. listopadu jsme konečně mohli přivézt ceny za fotodrakiádu pro děti z Archlebova paní družinářce. Děkujeme za předání a těšíme se, že si s námi zase někdy zasoutěžíte.

16. 11. 2020

ZAHRAJTE SI NA DETEKTIVY!

Ždánický místopis

Milé děti i dospěláci, zapojte se do naší listopadové detektivní soutěže! Cílem je vypátrat těchto patnáct míst, která se, podle našich zaručených informací, nalézají ve Ždánicích.

Můžete použít rozličné pátrací metody jako je vycházka spojená s pátráním, hledání obrázků na internetu, dotazovací metoda ... atd....zkrátka je to na vás. Pokud se chcete zapojit, tak se stačí zastavit u nás a vyzvednout si hrací kartu na nástěnce u vchodu do DDM Ždánice, zvládnout pátrání a vyplněnou pátrací kartu vhodit zpět do schránky na DDM ve Ždánicích do 30. 11. 2020. Správné odpovědi zveřejníme 1.12. 2020 na našich stránkách. Ze správných odpovědí vylosujeme začátkem prosince tři výherce, kteří budou odměněni. K pátrání i vyplňování je povoleno pozvat rodiče i sourozence nebo někoho blízkého, kdo vám pomůže (klidně i policejního psa).

HURÁ NA TO! HRACÍ KARTY JSOU JIŽ NA NÁSTĚNCE U VCHODU DO DDM ŽDÁNICE.

2.11.2020

Na hájence jsme kromě různých nezbytných oprav vylepšili za posledních pár týdnů také prostor pro ukládání talířů vytvořením nové vestavěné skříně. Doufáme, že to ocení hlavně kuchaři a kuchařky, protože z téhle skříně na ně už nebudou vypadávat dveře a určitě jde i lépe zavírat.

16.10.2020

Fotodrakiáda je ukončena. Ještě jsme přidali poslední nové fotky....a sami jsme překvapeni, kolik  dráčků se nám slétlo. Doufáme, že jsme Vás inspirovali ke chvilkám podzimního tvoření a děkujeme všem za účast. Diplomy a odměny pro všechny připravíme a v příštím týdnu doručíme.

V tomto týdnu nám Bc. Antonín Kuchař přivezl zásilku respirátorů, které nám umožní práci v době, kdy bude obnovena naše činnost. Děkujeme a doufáme, že všechno společně zvládneme.

15.10.2020

Do FOTODRAKIÁDY se zapojili i ti nejmenší. Napadlo nás oslovit s nápadem vyhlásit FOTODRAKIÁDU i paní ředitelku Mateřské školy ve Ždánicích. A musíme přiznat, že množství nádherných obrázků nás mile zaskočilo. Za pomoc a spolupráci moc děkujeme paní ředitelce a učitelkám, které se pro nápad nadchly a dětem se soutěží pomohly. Hlavně však všem šikovným dětem, které ukázaly, že umí nádherně malovat, lepit, kreslit i vystřihávat. Můžeme na ně být právem pyšní.

13.10.2020

Ukončení FOTODRAKIÁDY se blíží, tak nezahálejte a hurá na draka!

13.10.2020

V Archlebově se děti chopily dračí výzvy opravdu s vervou a kromě namalovaných draků se pustily i do jejich výroby. Děkujeme a zdravíme.

8.10.2020

Nezahálíme.....pereme na hájence prádlo, uklízíme a upravujeme pro vás celý areál na příští léto.

7.10.2020

Takhle se s draky popraly děti z družinky v Čejči pod vedením paní učitelky Martiny. Děkujeme jim za krásné obrázky do naší soutěže.

Další dračí inspitrace z Archlebova

6.10.2020

První dračí výtvory do naší FOTODRAKIÁDY od dětí ze školní družiny z Archlebova.

Takhle vznikaly obrázky draků Archlebově..........................Do naší FOTODRAKIÁDY se mohou zapojit nejen jednotlivci ale také skupiny. Jako první na naši výzvu reagovala paní učitelka Soňa, která s dětmi ve školní družině v Archlebově vytvořila tyto nádherné dračí obrázky. Děkujeme a těšíme se na další.

2.10.2020

Naše mažoretky na letošní první schůzce.....ješte před omezením činnosti.

2.10.2020

2.10.2020

Vážení rodiče, milé děti a příznivci DDM Ždánice,

včera jsme se radovali z prvních setkání s dětmi v kroužcích a vzhledem k nastalé situaci musíme od pondělí 5.10.2020 na čtrnáct dní kroužky pozastavit. Na základě rozhodnutí Krajské hygienické stanice Jihomoravského kraje jsme nuceni naši činnost na dva týdny omezit. Celá situace je nám velmi nemilá, ale nedokážeme ji nijak ovlivnit. Pokud by omezení činnosti trvalo pouze několik týdnů, pak věříme, že dětem hodiny, které nebyly z naší strany realizovány, budeme schopni v plné výši nahradit formou zdvojených lekcí, workshopů a zájezdu na Haluzickou hájenku. Pokud by omezení trvalo déle, pak zvážíme další možnosti kompenzace. Doufáme, že celou situaci společně zvládneme a brzy se vrátíme k tomu, co je naší náplní práce a to je práce s dětmi. Děkujeme za pochopení a držíme nám všem palce. 

30.9.2020

Vzhledem k aktuální situaci jsme pro vás připravili malou alternativu naší tradiční akce. Doufáme, že se zapojíte, a těšíme se na vaše dráčky, draky a dračice.

1. 10. 2020 proběhne v Čejči nábor na kroužek in-line bruslení a nordic walking. Pokud máte zájem o tyto aktivity a jste děti školního věku, pak přijďte ke škole 14:00 a dozvíte se více o organizaci i náplni kroužku. Pokud nejste přihlášeni, nevadí, přihlášky si budete moci vyzvednout na místě.

1. 10. 2020 začínají fungovat kroužky!!!

Nálezy z táborů

Pokud poznáte věc, která patří vaší ratolesti a zapomněla ji na táboře, pak nás neváhejte kontaktovat a domluvte si předání.

1.9.2020

Hvězdářský příměstský tábor

O tom, že vesmír je báječné místo pro život, se během posledního srpnového týdne mohlo přesvědčit 14 dětí na příměstském táboře věnovaném vesmíru. Tento tábor uspořádal Dům dětí a mládeže ve Ždánicích a účastnili se ho děti ve věku od pěti do dvanácti let. Každý den byl zaměřený na jinou část astronomie a dění nad našimi hlavami. Pondělí bylo věnováno Slunci, úterý Měsíci a Zemi, středa planetám a ostatním tělesům Sluneční soustavy, ve čtvrtek jsme se vydali daleko do říše hvězd a až na samotný okraj vesmíru a pátek jsme věnovali fenoménu UFO a ufounům. Každé ráno jsme se setkávali v Domě dětí a mládeže ve Ždánicích. Dopoledne bylo vyplněno hrami, povídáním na dané téma a bezpečným pozorováním Slunce astronomickým dalekohledem. A protože jsme měli štěstí na dobré počasí, mohli si naši malí hvězdáři všimnout, jak se Slunce každý den mění. I když se nacházelo v minimu své aktivity, protuberance na okraji slunečního disku se proměňovaly skoro jako živý tvor. Po obědě jsme trávili čas na ždánické hvězdárně, kde jsme si prohlédli kosmonautickou výstavu, pouštěli hvězdářské pořady i pohádky v planetáriu, hráli si v klubovně DDM a prováděli různé experimenty. Novinkou pro všechny byl například holografický projektor, kterým jsme si promítli Slunce a všechny planety Sluneční soustavy. V pozorovatelně se děti rovněž naučily zakreslovat sluneční fotosféru zobrazenou projekčním dalekohledem a někteří se těší, že budou v této aktivitě pokračovat i v budoucnosti v rámci hvězdářského kroužku. Jedná se totiž o nejdéle běžící experiment ve vědě jako takové a jednu z možností, kde se mohou ve vědě uplatnit i naši malí hvězdáři. Byl to krásný týden vyplněný především hrami, ale i poznáním, že náš vesmír je neskutečně krásný, ale také zajímavý a dostupný pro každého, kdo se umí dívat a divit.


31.9.2020

S ohledem na opatření proti šíření covid 19 a požadavkům vedení škol jsme byli nuceni upravit zaměření i náplň a cílovou skupinu jednotlivých kroužků. Jedná se o kroužky V Archlebově a Čejči. Věnujte proto, prosím, zvýšenou pozornost při přihlašování svých dětí.

30.8.2020

Vážení rodiče, milé děti a příznivci DDM Ždánice.

Doslova za pár dní začíná nový školní rok. Ten letošní, což všichni jistě tušímě, určitě nebude takový, jaký ho většina z nás znala. Pro zajištění provozu domečku a fungování našich kroužků musíme dodržovat určitá nařízená opatření. Touto cestou bychom Vás chtěli poprosit o toleranci a spolupráci. 

Děkujeme za pochopení. 

Zaměstnanci DDM Ždánice, kteří se již brzy těší na vaše děti a společně prožité chvíle.

15.8.2020

Pro letošní ročník histokola jsme pro děti připravili vzhledem k počasí desetimetrový úsek, kde měly soutěžit v pomalé jízdě. Cílem tedy bylo projet danou trasu co nejpomaleji a bez šlápnutí na zem. Mnoho z dětí však mělo závodní kola a chtěly hlavně závodit, takže místo pomalé jízdy profrčely  kolem nás tak rychle, že jsme málem ani nestihli zapnout časomíru. Nevadí, vítězem byl každý, protože všichni dostali medaili a tašku plnou dobrot.

UPOZORNĚNÍ

Vyzvednutí dítěte z tábora - dítě si může vyzvednout vždy pouze zákonný zástupce, případně člověk s plnou mocí.

1.8.2020

Příměstský tábor DDM Ždánice - Mážotábor

V pondělí 27.července začal mažoretkový příměstský tábor ve Ždánicích. Dvanáctka holek přicházelo každé ráno s hůlkou v ruce na domeček. Během týdne holky podnikly cestu za pokladem, zahrály si hry s různou tématikou, deskové hry i vodní bitvu na zahradě DDM. Kromě toho jsme navštívili Planetárium ve Ždánicích či hřiště MZŠ a každý den jsme si zatancovali společný taneček. Dopoledne patřilo tancování - práci s hůlkou, základům gymnastiky a baletu. Všechny holky se naučily spoustu nových prvků s hůlkou, které později využily při společném skládání skladby. Poslední den dostala každá účastnice diplom, který si všechna děvčata zasoužila. Holky by to i o týden protáhly, protože jim tábor uběhl až moc rychle. Všichni se těšíme na příští rok a na nové tváře v našem kroužku mažoretek od září.


17.7.2020

Příměstský tábor DDM Ždánice - Domečkohrátky

V pondělí 13. července jsme zahájili první turnus letošních příměstských táborů ve Ždánicích s názvem Domečkohrátky. Čtrnáct dětí si společně s Malým princem zkusilo cestovat z planety na planetu. Celý týden jsme si hráli na hřišti, na domečku, v parku i na hvězdárně. Pro děti byly připraveny hry o rostlinách, zvířatech, deskové, poznávací i vědomostní. Každý den jsme navštívili hvězdárnu, kde jsme si prohlédli dalekohledem naši nejbližší hvězdu, Sluníčko. Kromě toho jsme viděli pár hvězdářských pohádek o planetách a souhvězdích. Celý týden jsme se společně výborně bavili, tak nás skoro překvapilo, že už je pátek a musíme se loučit. Těšíme se na příští rok a další společná setkávání.


Další fotografie z příměstského tábora najdete v záložce tábory P01.

12.7.2020

První turnus máme za sebou, ale táborníci na cestě za dobrodružstvím zapomněli nějaké věci na hájence. Fotografie nalezených věcí jsou uveřejněny na stránkách turnusu. pokud něco postrádáte.....tak nás neváhejte kontaktovat a domluvíme jejich předání.

1.7.2020 

Do Haluzic dorazili první táborníci

Pokud máte dítě na táboře nebo se jen chcete podívat, co se děje v Haluzicích, pak jděte do sekce tábory a klikněte na odkaz turnusu, o který máte zájem, a sledujte táborové deníky.

17.6.20200

V týdnu od 15.-21.6.2020 se konají poslední schůzky našich kroužků v tomto školním roce. Všem děkujeme za spolupráci a přízeň a těšíme se na další společný školní rok. Nabídka kroužků pro školní rok 2020/2021 je již zveřejněna na našich stránkách v sekci kroužky a v těchto dnech je otevřeno i on-line přihlašování. 

31.5.2020

Kroužky DDM Ždánice

Od pondělka 11.5.2020 jsme se vrátili k pravidelné kroužkové činnosti samozřejmě s ohledem na hygienická opatření a v zájmu maximální bezpečnosti dětí při mimoškolním vzdělávání.

Na první schůzce kroužků jsme od dětí převzali čestná prohlášení a po poradě s vedením škol, kde jednotlivé kroužky probíhají, i upravili časy jejich konání. Toto opatření bylo nutno učinit z důvodu úklidu učeben a prostor, ve kterých kroužky probíhají.

Hvězdářské kroužky se až do 21.6.2020 realizují v budově DDM Ždánice, Sokolská 525. Hvězdářský kroužek, který se běžně koná v budově Klvaňova gymnázia v Kyjově, je z hygienických důvodů také přesunut na DDM Ždánice. Pravidla fungování kroužků byla upravena s ohledem na požadovaná hygienická opatření a o jejich rozsahu jsme ještě před nástupem do kroužků na našich stránkách rodiče i děti informovali.

Každoročně je kroužková činnost realizována od října do května příslušného školního roku. Vzhledem k nastalé situaci a jako kompenzaci za nerealizované schůzky jsme se letos rozhodli fungování kroužků prodloužit až do 21.6.2020. Jako další kompenzaci jsme zvolili slevu ve výši 100,-Kč u všech, kteří za školní rok 2019/2020 zaplatili za náš kroužek více než 500,-Kč, na kroužkovné v jakémkoli našem kroužku pro příští školní rok 2020/2021.

Vzhledem k tomu, že návrat dětí do škol záleží na uvážení rodičů, jsme obdrželi maily od rodičů těch dětí, kteří se rozhodli, že jejich děti v kroužku již do konce roku nebudou pokračovat. Převážně šlo o děti, které jsou zařazeny do rizikových skupin. V konečném důsledku se však jednalo pouze o zlomek z počtu dětí a kroužky i přes mimořádná opatření navštěvuje takřka 80% přihlášených. Všem dětem i rodičům chceme poděkovat za přízeň a těšíme se na školní rok 2020/2021, kdy již od poloviny června bude možné na našich stránkách vybírat z nabídky kroužků pro následující školní rok a zároveň i děti on-line přihlásit.

31.5.2020

Haluzická hájenka

Nelehké období omezení naší činnosti z důvodu omezení šíření virového onemocnění covid - 19 jsme strávili v plné práci přípravou hájenky pro táborníky. Pro využití v kuchyni je opět připravena bylinková zahrádka, na všech postelích jsou nové matrace, je vybudováno sociální zařízení pro naše kmenové zaměstnance, je vytvořena místnost pro noční ostrahu, v chýši, což je místnost pro vedoucí, je sádrokartonem obložený strop a celá místnost je vymalována, v jídelně máme k novým stolům z loňského roku vyrobeny pro děti nové lavice na sezení a hlavně....finišujeme s dokončením opravy bazénu, filtrace vody a s oplocením. Z knihovny v Hovoranech jsme opět od paní Mgr. Ivany Hanáčkové získali vyřazené knihy, které budou dětem k dispozici ve formě knihobudky na táborech. Paní Jarmila Kašpárková neúnavně tráví každou chvíli úklidem a zkrášlováním okolí hájenky, péčí o stromy, květiny a zeleň v celém areálu. Pan Břetislav Bajer realizuje údržbářské práce, staví oplocení bazénu a dokončuje terénní úpravy okolí bazénu, pomáhá s úklidem a výmalbou a vždy vzorně posekaný trávník v areálu je především jeho vizitkou. Doufáme, že naše snaha bude oceněna zejména těmi, pro které tohle všechno děláme, našimi dětmi.

Jak to u nás vypadá se můžete podívat i na videu níže

Omezení pro tábory

Tábory jsou povoleny, ale už nyní víme, že pro jejich hladký průběh a zejména pro bezpečnost dětí budeme nuceni přijmout spoustu nových a v mnoha případech i omezujících opatření. Jedním z těch, která aktuálně řešíme, je skoro až hermetické uzavření skupiny dětí na táboře. Nebude možnost na rozdíl od loňského roku navštívit nejen děti ale i pracovníky tábora na jednotlivých turnusech a to i mimo areál, děti nebudou moci cestovat na výlety a ani si jít do ochodu doplnit zásoby sladkostí. Do celého areálu bude platit přísný zákaz vstupu a to i v době nástupu dětí na tábor a při jejich vyzvedávání. Bude omezena i možnost dětem něco přivézt a poslat v balíku. Tak jako každoročně však budou mít děti tak bohatý program, že ony samy tato omezení zřejmě ani nepostřehnou. Již teď vás prosíme o spolupráci a maximální pochopení dané situace.

26.5.2020

TÁBORY BUDOU!

Dobrá zpráva pro všechny táborníky a tábornice - tábory budou! V současné době připravujeme jejich realizaci s ohledem na nové podmínky Ministerstva zdravotnictví ČR. V červnu rozešleme bližší informace. Děkujeme za trpělivost a pochopení a těšíme se do Haluzic.

20.5.2020

Vážení rodiče, 

od pondělka 25.5.2020 se vracíme k pravidelné kroužkové činnosti. S ohledem na hygienická opatření a v zájmu maximální bezpečnosti vašich dětí při mimoškolním vzdělávání Vás žádáme o pozornost a spolupráci.

V sekci kroužky jsou pro vás připraveny důležité dokumenty, které je nutno před nástupem dítěte do kroužku podrobně nastudovat. Dokument čestné prohlášení je následně potřeba si stáhnout, vytisknout a při první návštěvě kroužku podepsaný odevzdat. Pokud tento dítě nebude mít, pak není možno jej do kroužku vzít a schůzky se nemůže zúčastnit. Pokud máte problém s vytištěním čestného prohlášení, můžete si jej vyzvednout od čtvrtka 21.5.2020 odpoledne u vchodu do DDM Ždánice. Pokud i tohle nebude z vaší strany možné, pak je nutno dítě na první schůzku doprovodit, prohlášení si vyzvednout u vedoucího a následně vyplnit.

Upozorňujeme rodiče dětí ze školy v Čejči, že po dohodě s ředitelstvím školy budou upraveny i časy kroužků. Informace o časech konání děti obdrží ve škole v příštím týdnu. Toto opatření je nutno učinit z důvodu úklidu učeben a prostor, ve kterých kroužky probíhají.

Hvězdářské kroužky se budou až do 21.6.2020 realizovat v budově DDM Ždánice, Sokolská 525. Časy konání těchto kroužků zůstávají stejné. Hvězdářský kroužek, který se běžně koná v budově Klvaňova gymnázia v Kyjově, je z hygienických důvodů také přesunut na DDM Ždánice.

Kroužky, které jsou určeny pro malé děti a je zde nutný doprovod rodiče, zatím nemají upřesněná pravidla činnosti, proto rodiče budeme kontaktovat osobně telefonicky a podrobná opatření jim před první schůzkou kroužku sdělíme.

Dětem rodičů, kteří nám poslali email, že jejich děti již kroužek navštěvovat v letošním školním roce nebudou, děkujeme za spolupráci a těšíme se na setkání v kroužcích ve školním roce 2020/2021.

Děkujeme za spolupráci a věříme, že to společně zvládneme.

4.5.2020

Vážení rodiče,

vzhledem k uvolňování mimořádných opatření v oblasti školství byl Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy ČR představen plán postupného otevírání škol a školských zařízení. Domy dětí a mládeže se tedy ke své pravidelné kroužkové činnosti mohou vrátit od 25.5.2020. 

Tento termín se samozřejmě může dle aktuální situace ještě měnit, ale pokud nebudou vyhlášena nová opatření, můžeme od pondělí 25.5.2020 obnovit činnost našich kroužků.

Každoročně je kroužková činnost realizována od října do května příslušného školního roku. Vzhledem k nastalé situaci a jako kompenzaci za nerealizované schůzky jsme se letos rozhodli fungování kroužků prodloužit až do 21.6.2020. Jako další kompenzaci jsme zvolili slevu ve výši 100,-Kč u všech, kteří za školní rok 2019/2020 zaplatili více než 500,-Kč, na kroužkovné v jakémkoli našem kroužku pro příští školní rok 2020/2021.

Vzhledem k tomu, že návrat dětí do škol záleží na uvážení rodičů, tak prosíme o zaslání mailu se jménem a příjmením vašeho dítěte a názvem příslušného kroužku v případě, že Vaše dítě k nám do kroužku od 25.5.2020 nenastoupí.

Své případné vyjádření zašlete, prosím, na náš mail do 15.5.2020. 

Pravidla fungování kroužků jsou upravena s ohledem na požadovaná hygienická opatření a o jejich rozsahu vás budeme ještě před nástupem do kroužků na našich stránkách informovat.

Děkujeme za pochopení a spolupráci.

19.4.2020

Novinky na hájence

I v této nelehké situaci, která je způsobena šířením viru covid-19 a následným opatřením vlády proti jeho šíření, připravujeme hájenku na táborovou činnost a pobyty dětí. Již v loňském roce jsme začali hájenku i všechny chatky kompletně vybavovat novými matracemi. Tyto byly vyrobeny speciálně v zakázce na míru, neboť lůžka mají nestandardní rozměr a potřebovali jsme matrace se snímatelným potahem. Také byla všechna lůžka dovybavena novými lůžkovinami, které jsou vhodné i pro alergiky. Od začátku dubna jsme začali tyto matrace instalovat na všech 120 lůžek, přičemž současně probíhal kompletní úklid a příprava pokojů i chatek. Již od měsíce března probíhá rozsáhlá rekonstrukce bazénu a oprava technologie pro čištění vody v bazénu. V minulém roce jsme zakoupili plotový systém, který jsme v dubnu začali svépomocně instalovat jako oplocení bazénu. Výrazně jsme tím zvýšili bezpečnost dětí, které se účastní pobytů na Haluzické hájence. Příprava hájenky je tedy v plném proudu a všichni netrpělivě čekáme na uvolňování opatření vlády proti šíře viru covid-19, abychom mohli dokončit kroužkovou činnost a přivítat táborníky.

19.4.2020

V karanténě nezahálíme

Tento vynucený útlum v naší činnosti, který probíhá od 11.3.2020, jsme využili k tomu, abychom domeček trošku zkrášlili a lépe připravili na konání příměstských táborů i kroužkovou činnost. V měsíci březnu jsme započali rekonstrukci přízemí, kdy jsme v jídelně nechali položit novou podlahu, strhali z hygienického hlediska nevyhovující zaprášené koberce ze zdí a nově jsme celou jídelnu vymalovali. Novou výmalbou jsme opatřili i kuchyňku, která slouží k výdeji jídla v době konání příměstských táborů a dalších akcí, a také chodbu i toalety v přízemí. V březnu jsme také přistoupili ke zhotovení nového nátěru všech dveří a futer v přízemí budovy. Celé přízemí ještě čeká na instalaci nových nástěnek a pak už se na vás bude těšit ve zcela novém kabátě.

Kromě toho jsme nabídli městu i veřejnosti pomocnou ruku v boji proti covid-19 tím, že jsme ihned po vyhlášení karantény a povinnosti nosit roušky na veřejnosti začali šít ze zbytků pláten ze zásob ve skladu domečku roušky. Zvolili jsme obrázkové roušky, které jsou určeny hlavně dětem. Kromě města Ždánice, kam putovala podstatná část naší produkce, jsme roušky rozdávali dětem v okolí a zasílali do ordinací dětských lékařů, kteří jimi potěšili své pacienty.

6.4.2020

Jako dobrovolníci jsme se zapojili do šití roušek.

Vážení rodiče,

vzhledem k nastalé situaci Vás chceme informovat, že průběh táborů příměstských i pobytových bude přímo závislý na rozhodnutí vlády ČR. Pokud bude konání táborů omezeno nebo zakázáno (například z důvodu posunu ukončení školního roku nebo hygienických důvodů, popř. krácení letních prázdnin), pak budeme rodičům přihlášených dětí za neuskutečněné pobytové i příměstské tábory, kteří již tábor zaplatili, vracet platbu v plné výši. Děkujeme za pochopení a v této nelehké době Vám přejeme hodně zdraví i optimismu.

20.3.2020

Kompenzace za zrušené schůzky kroužků již plánujeme a budou realizovány formou tvořivých dílen, sportovních programů i pobytových akcí na Haluzické hájence po odeznění aktuálního stavu. Děkujeme za pochopení a přejeme hlavně hodně zdraví a optimismu.

20.3.2020

Všechny akce DDM Ždánice jsou do odvání zrušeny.

10.3.2020

Na základě dnešního rozhodnutí vlády ČR jsme nuceni od 11.3.2020 zrušit schůzky našich kroužků na dobu neurčitou. O  obnovení činnosti Vás budeme informovat prostřednictvím našich stránek. Děkujeme za pochopení. 

9.3. 2020

Březnové přespání - knížka na dobrou noc

V pátek 6. března jsme s dětmi z přespání využili pozvání paní knihovnice Anety Valihrachové, která v knihovně pro děti připravila povídání o knihovně ve Ždánicích a o knížkách pro děti. Kromě toho byly pro děti připraveny komixy, omalovánky, ukázky knížek i pohádka o fungování knihovny. Dětem se v knihovně tak líbilo, že to vypadalo, že budeme místo na hvězdárně tentokrát muset přespat v knihovně. Díky milému přístupu paní knihovnice se děti zajímaly i o možnost se do knihovny přihlásit a už se těší, jak si nějakou knihu vypůjčí.

Jarní keramické tvoření 7.3.2020

V sobotu jsme pro veřejnost uspořádali jarní keramické tvoření. Sešlo se 14 dětí, které si vytvořily hned několik velikonočních dekorací. Nejprve to byla kapsička se zajíčky a vzhledem k dostatku času a šikovnosti dětí si ještě každý mohl vyrobit pár zápichů do květináčů. Nyní necháme všechny výrobky uschnout, vypálíme je a zřejmě někdy za 14 dní na stánkách oznámíme dětem, že si je mají u nás na domečku vyzvednout. 

2.3.2020

Broučci a světlušky pozor, už si chystáme lampióny a za pár dnů vyrážíme do parku ve Ždánicích, abychom vás probudili.

Ještě máme volných pár míst na přespání a také na jarní keramické tvoření. Neváhejte a přihlašte se.

1.3.2020

Uzel přátelství

V únoru za námi na domeček přišel vedoucí T.O.Kamarádi Jan Matějka s nápadem, že by měl zájem o obnovení tradiční akce Uzel přátelství. Popravdě jsme o této akci a její organizaci neměli ani tušení. Rozhodli jsme se ale vyzkoušet Uzel přátelství obnovit a poslední únorový pátek jsme společně s Honzou a Kamarády uspořádali nultý ročník této soutěže. Uzel přátelství je tedy soutěž ve vázání šesti základních uzlů. Ze smyček se vázala dračí a lodní, spojky škotova, plochá a rybářská a zkracovačka ovčí nožka. Celkem se do soutěže zapojilo dvanáct soutěžících. Kritériem pro hodnocení byla správnost a kvalita uvázaných uzlů a hlavně čas, který soutěžící potřebovali k jejich uvázání. Vítězem se v kategorii mladších stal Vojtěch Vrbík a ve starší kategorii Jaroslav Duroň. Vítězové získali diplomy, medaile a věcné ceny. Každý soutěžící si domů odnesl nějakou sladkost, drobnost a také účastnický list s potvrzeným časem svého výkonu. Tímto nultým ročníkem byl také stanoven aktuální rekord, která drží Vojtěch Vrbík a jeho hodnota je 56,97 s. Za nápad, organizaci, iniciativu a v neposlední řadě za funkci rozhodčího děkujeme Honzovi Matějkovi. Akce se dětem i nám velmi líbila a těšíme se, že v dalším ročníku se setkáme s někým z vás, kdo se třeba rozhodne zaútočit na Vojtův rekord.

25.2.2020

Ve spolupráci s T.O.Kamarádi pro vás máme ještě jednu nabídku, jak zajímavě strávit páteční podvečer.

25.2.2020

Na březen pro vás připravujeme...…….

Ahoj po jarních prázdninách...….nezapomeňte se přihlašovat na březnové přespání......a můžete s námi vyrazit rovnou i na jarní keramické dílny

11.2.2020

V době jarních prázdnin se kroužky nekonají a není  otevřen ani klub DDM na hvězdárně. Přejeme hezké prázdniny a těšíme se na vás v týdnu od 24.2.2020.

9.2.2020 jsme pro všechny děti uspořádali Karneval…...a kromě tancování, her, tvarování balónků a losování tomboly.....

Karneval

Začátkem února pro děti ze Ždánic a blízkého okolí připravil DDM Ždánice tradiční dětský karneval. Konal se v Kulturním domě ve Ždánicích v neděli 9. února. Začátek byl stanoven na patnáctou hodinu, kdy se sešlo sto dětí v maskách i bez a zhruba stejný počet dospělých. Občerstvení bylo připraveno, zábavný program a tombola taky, tak hurá na to. Kromě diskotéky a tanečního programu si pro všechny nachystaly ve dvou blocích krásné vystoupení naše mažoretky. Děvčatům se jednotlivé výstupy velmi podařily a my už konečně víme, za co v soutěžích sbírají tolik medailí. Agentura Bianca přivezla pro děti spoustu tanečních písniček, zábavných soutěží a také si každý, kdo měl zájem, mohl vymodelovat zvířátko z balónků. Nejprve se do všeho nadšeně vrhly děti, ale nakonec tančili úplně všichni a závěrečné modelování zvířátek z balónků oslovilo nejednoho tatínka nebo maminku, kteří rádi svým ratolestem pomohli. Zlatým hřebem tanečního odpoledne byla tombola, kde vyhrával každý lístek, ale šanci na výhru měli vlastně všichni, protože třináct hlavních cen se losovalo ze vstupenek všech přítomných dětí. Jsme rádi, že se karneval opět vydařil a těšíme se na prince, princezny, dráčky, berušky, piráty, šašky, sportovce, netopýry.....a další masky zase za rok. Závěrem už jen poděkování všem spolupracovníkům, kamarádům a příznivcům, kteří nám pomáhali, a firmě Wiky Kyjov za sponzorský dar pro děti.


…….jsme na hlavně......řádili a řádili.

8.2.2020

Karnevalové přespání na hvězdárně

O víkendu jsme opět přespali na hvězdárně...….a tentokrát v karnevalovém duchu.

Karnevalové přespání

Vzhledem k tomu, že se o víkendu konal dětský karneval, tak téma únorového přespání bylo jasné. Sešli jsme na domečku, kde jsme se převlékli do masek a začali řádit. Na programu tohoto přespání byly ty klasické taneční soutěže a také tancování podle klipů, které jsme si pouštěli v televizi. Největší úspěch měly balónkové hry a taneční soutěže v párech. Následoval přesun na hvězdárnu a filmový večer...a tentokrát jsme byli z tancování tak unavení, že většina z nás neviděla ani konec pohádky. Na tomto přespání nás nepříjemně překvapila technická závada na toaletách a tady je nutno poděkovat Radkovi Štěpánkovi, který bez ohledu na svou pracovní dobu a osobní program v pozdních nočních hodinách přišel a tuto závadu odstranil. Ráno hurá za rodiči a už se těšíme na další přespání.


4.2.2020

Do konce února všem, kteří se přihlásili na naše tábory, odešleme první informační email. V případě, že jej do 1.3.2020 neobdržíte a dítě jste přihlašovali, neprodleně nás kontaktujte. Děkujeme.

….....také je ještě volných pár míst na karnevalové přespání! Přihlášky na našem webu.

O víkendu bude KARNEVAL!!! Přijďte se s námi pobavit! Čekají vás soutěže, hry, tombola, diskotéka a vystoupení našich mažoretek.

27.1.2020

K dnešnímu dni máme na příměstské tábory volných 15 míst a na pobytové tábory na Haluzické hájence pouze 33 volných míst. Tábory T02 a T03 jsou beznadějně vyprodány. 

17.1.2020.....nezapomeňte se také přihlašovat na přespání!!!

17.1.2020 

Na táborech je volných už jen 92 míst! Neváhejte a pokud chcete jet, vyplňte on-line přihlášku. Těšíme se na Vás!!!

14.1.2020

15.1.2020

SPOUŠTÍME PŘIHLAŠOVÁNÍ NA NAŠE TÁBORY!!!

……..a na co se můžete těšit na našich táborech?????

Výprava za dobrodružstvím-klasický tábor plný koupání, her a lesohrátek. Je vhodný pro začínající táborníky i pro zkušené táborové harcovníky.

Haluzický ro(c)k-prožijeme na táboře za deset dní celý kalendářní rok-oslavíme Vánoce, užijeme si Silvestra, upleteme pomlázky....a kromě jiného ještě každý oddíl na táboře natočí svůj vlastní videoklip.

Vodní svět-sice se všechno bude točit kolem vody, ale záleží na počasí, kolik se toho odehraje v bazéně a kolik na souši. Umět plavat není pro tábor podmínkou.

Haluziáda-bude probíhat v olympijském duchu....zasoutěžíme si a zasportujem. Kdo by však čekal tradiční sporty, tak bude překvapen, protože my si vyzkoušíme i spoustu nových.

13.1.2020

Tříkrálové přespání na hvězdárně

Přespání v lednu jsme zahájili na domečku, kde jsme se nejprve podívali na pohádku o třech králích. Vyrobili jsme si krásné koruny a s písničkou...My tři králové, jdeme k vám....na rtech jsme vyrazili na hvězdárnu, kde nás už čekalo něco dobrého na zub, pohádka a spacáky. Ráno jsme rodičům předvedli, jak jsme se krásně naučili zpívat a doprovázet na hudební nástroje písničku a vyrazili jsme domů strávit příjemný víkend.

Příští přespání bude karnevalové, tak už se těšíme, v jakých maskách se nám předvedete. Čekají nás soutěže, hry a tancování, zkrátka poctivé karnevalové řádění. Těšíme se na vás!!!

15.1. 2020 otevíráme přihlašování na tábory!

9.1.2020

Uvolnilo se místo na dnešní přespání. Pokud máte chuť se ještě na poslední chvíli přihlásit, pak volejte na číslo 702 091 352.

7.1.2020

Hledáme spolupracovníky na tábory

Máte zájem s námi spolupracovat na letních pobytových táborech, které pořádáme pro děti na Haluzické hájence, pak neváhejte a kontaktujte nás. Možnost brigády nabízíme na pozicích kuchař, kuchařka, pomocnice v kuchyni, vedoucí, praktikant, noční ostraha a zdravotník.

A již s předstihem na nový školní rok..........Máte zájem s námi spolupracovat jako vedoucí v zájmových útvarech, které jsou realizovány naším DDM? Dlouhodobě máme zájem o spolupracovníky, kteří jsou kreativní, mají dětem co nabídnout a chtějí pracovat jako vedoucí v našem již stávajícím zájmovém útvaru nebo si případně otevřít nový se zaměřením vlastním? Hledáme zejména vedoucí turistických oddílů, divadelních kroužků a sportovních kroužků pro děvčata i chlapce ve Ždánicích i v nejbližším okolí, či v obcích, kde kroužkovou činnost realizujeme.


7.1.2020

Pokud se k nám chystáte na tábor nebo to zatím zvažujete, pak se zkuste podívat na nové video z prostředí Haluzické hájenky, které najdete v sekci HÁJENKA HALUZICE.

6.1.2020

Již brzy otevíráme přihlašování na naše tábory. Podrobné informace najdete v sekci TÁBORY.

6.1.2020

Vítejte na našich stránkách v roce 2020. První letošní přespání - lednové je již obsazeno. Děkujeme a těšíme se na vás.

23.12.2019

a v novém roce 2020 štěstí, zdraví, lásku, přátelství, odvahu, radost, víru, naději a sílu přeje kolektiv zaměstnanců DDM Ždánice.

15.12.2019

Mikulášskou párty jsme začali kvůli mrazivému počasí rovnou na hvězdárně. Nejprve jsme přijali pozvání pana hvězdáře na putování hvězdnou oblohou  a pak jsme se věnovali vyrábění andílků. Ti se nám moc podařili a dokonce jsme si do nich vysloužili opožděnou nadílku od Mikuláše. Večer jsme si zpříjemnili filmem, který jsme sledovali už z teplíčka spacáků. Pro rok 2019 to bylo poslední přespání a my už se těšíme na první v roce 2020 lednové, kde se dozvíme něco o tom, jak to bylo s třemi králi

10.12.2019

Přihlašování na lednové přespání bude otevřeno už od 15.12.2019. Počet míst je omezen, tak dlouho neváhejte!!!

29.11.2019

Kroužková činnost DDŽdánice

V letošním školním roce 2019/2020 jsme pro vaše děti otevřeli osmnáct kroužků, do kterých se nám přihlásilo celkem 214 dětí plus 28 tzv.ostatních, což jsou děti předškolního věku a rodiče. Mnoho kroužků bylo kapacitně tak naplněno, že jsme tentokrát museli některé zájemce, kteří se chtěli přihlašovat dodatečně, odmítnout. Touto cestou bychom rádi poděkovali všem vedoucím za jejich obětavou práci a těšíme se, že jim jejich nadšení vydrží a my se s nimi jako se spolupracovníky budeme setkávat i nadále.


29.11.2019

Návštěva dětí z MŠ Ždánice

V posledním listopadovém týdnu jsme měli na domečku ve Ždánicích vzácnou a početnou návštěvu. Přišly se k nám na domeček podívat děti z mateřské školy, která jsme pozvali na malou předvánoční dílničku. Kromě prohlídky svátečně vyzdobených tříd je čekalo i perníčkové tvoření. Každý dostal perníčky a štětec a perníčky byly za chviličku nazdobené čokoládou a barevnými kuličkami. Ve dvou dnech se u nás vystřídaly všechny třídy a kromě perníčků si všichni odnesli i dobrou náladu a pozvánku na další návštěvu.


25.11.2019

Těšíme se na Ježíška 24.12.2019

O víkendu jsme se společně těšili na Ježíška

Po roce jsme opět pro děti i jejich rodiče uspořádali 24. listopadu oblíbenou akci na domečku Těšíme se na Ježíška. Jako každý rok bylo otevřeno několik dílniček, kde si zájemci mohli vyrobit ozdobičky z papíru, andílky na stromeček, keramické zdoby a upéct i nazdobit perníčky. V letošním roce jsme pro všechny, ale především pro děti, připravili hned několik překvapení. První novinku připravil náš pan hvězdář, který dětem zábavnou formou vysvětloval jeden fyzikální jev. Sice jsme měli domeček, díky zájmu o výklad, trošku v mlze, ale teď již mnoho z nás ví, co jsou to vírové prstence. Druhou novinkou bylo psaní dopisů Ježíškovi. Měli jsme připravenou i variantu pro děti, které ještě neumí psát. Firma Wiky Kyjov nám poskytla katalogy svých výrobků a malí zájemci o dárky si tak mohli ten svůj vysněný dárek prostě jen vystřihnout a nalepit do dopisu. Mnoho z dopisů je ještě na domečku pro Ježíška připraveno a my doufáme, že si je Ježíšek brzy odnese a pod stromeček, hlavně těm malým, naloží to, co si vysnili. Akce se vydařila a osmdesátka dětí i dospělých se snad díky nám svátečně naladila a strávila krásné odpoledne. Všem rodičům a dětem i našim příznivcům a spolupracovníkům přejeme klidné sváty a do nového roku 2020 hodně zdraví a úspěchů.


18.11.2019

Prosincové přespání je již obsazeno!

Úředním dnem je pondělí vždy od 8:00 do 15:00. Ostatní dny vzhledem k naší vytíženosti v kroužcích vždy po telefonické domluvě na čísle 702 091 351.

15.11,2019

Dnes startuje přihlašování na prosincové přespání! Počet míst je omezen. Neváhejte a přihlašujte se!!!

4.11.2019 

POZOR, vaše oblíbená akce se kvapem blíží!!!

3.11.2019

Halloweenské přespání na hvězdárně

Listopadové přespání jsme zahájili opečením letos asi posledního špekáčku, který nám sice trochu díky tmě zčernal, ale stejně chutnal skvěle. Posilněni jsme se vybavili lampiony a vyrazili na tentokrát trochu strašidelnou výpravu na hvězdárnu. Zastávku jsme udělali u hřbitova a cestou kolem něj jsme dětem připravili takovou malou stezku odvahy. Musím napsat, že nás všechny děti překvapily, protože ji zvládly samy a úplně beze strachu. Za zmínku stojí i to, že nejmladšímu odvážlivci, který vše absolvoval sám a bez maminky, bylo pět. Lampiony nám sice cestou postupně zhasínaly, ale my jsme na hvězdárnu i tak v dobré náladě brzy dorazili. Po večerním filmu o malém duchovi jsme si vyčistili zoubky, teda někteří, a zapnuli se do spacáků, abychom se dorůžova vyspali. Ráno nás probudila vůně čaje a snídaně a také netrpěliví rodiče. Příště se na vás těšíme v prosinci.


25.10.2019

Listopadové přespání je již obsazeno!!! Pokud chcete vyrazit na prosincové, pak se nezapomeňte od 15.11. začít přihlašovat.

18.10.2019

Upozornění

V době školních prázdnin a státních svátků se kroužky nekonají.

17.10.2019

Zálesáci se činí a nová klubovna ve dvoře DDM ve Ždánicích se tak začíná pomalu rýsovat.

14.10.2019

Děkujeme KaP HA HÁ za brigádu na hájence, kdy nám pomohli s demontováním starého potrubí a s přípravou bazénu na plánovanou rekonstrukci. Díky, bez vás by to nešlo!

8.10.2019

Přihlašování na listopadové přespání bude otevřeno už od 15.10.2019. Počet míst je omezen, tak dlouho neváhejte!!!

6.10.2019

Říjnové přespání

Při výběru témat pro přespání jsme se nechali inspirovat drakiádou, která proběhla odpoledne 4. 10. 2019 před přespáním. Tohle se tedy jmenovalo Jak vycvičit draka. Děti přišly v šest hodin na domeček a hned je čekala výtvarná dílna, kde se naučily vlastnoručně vyrábět draka. Pro některé děti to byla premiéra a tak byly na své draky náležitě pyšné. Společně jsme pak vyrobené dráčky vystavili na okna domečku, kde si je můžete prohlédnout i vy a ocenit šikovnost dětí. Po tvoření jsme se přesunuli již za tmy přes Ždánice na hvězdárnu a zavrtaní ve spacáku jsme se podívali na kreslený film právě o výcviku draků. Ráno se nám nechtělo vstávat, tak jsme ještě chvilku lenošili, ale pak přišli rodiče a vzali si děti domů. Snad si také vzpomenete, jak se drak vyrábí a příští rok na drakiádě bude soutěžit v kategorii vlastnoručně vyrobených draků víc dětí a jejich dráčků.


6.10.2019

Drakiáda s domečkem

První podzimní páteční odpoledne jsme se rozhodli společně s dětmi a rodiči uspořádat tradiční drakiádu. Začínali jsme v půl čtvrté a nejprve to vypadalo na omezení letového provozu draků z důvodu naprostého bezvětří. Postupně se ale trochu rozfoukalo a zkušeným dračím pilotům se podařilo dostat do vzduchu dvacítku draků. Ze země pak dračí přehlídku sledovalo na šedesát dětí i dospěláků. Samozřejmě se celá přehlídka draků neobešla bez dílčích problémů - měli jsme jednoho draka na střeše, dalšího ve vinohradě a dračích kolizí při samotné přehlídce nepočítaně. Naštěstí se všechny draky podařilo zkrotit a tak se nám celé odpoledne nesmírně líbilo. Po vyhlášení vítězů jednotlivých soutěžních kategorií následovalo občerstvení v podobě bábovky a čaje a pak už jen rozdováděné draky a dráčata dostat domů, což byl v mnoha případech pro rodiče zapeklitý úkol. Doufáme, že draky ještě necháte na podzim párkrát proletět a my se na vás těšíme na drakiádě zase za rok na Starých horách.

30.9.2019

Na přespání s názvem Jak vycvičit draka jsou poslední volná místa. Neváhejte a přihlaste se!!!

30.9.2019

Drakiáda se blíží!!! Těšíme se všechny draky a dráčata v pátek 4.10. od  15:30 na Starých horách (kopec za novým hřbitovem)

30.9.2019

ČEJČ

Časy kroužků, které vedeme v Čejči

Tancovánky (aer/zb) - čtvrtek 13:45 - 14:30

Sportík - čtvrtek 14:45-15:30

Keramika 1 - čtvrtek 15:45-16:30

Keramika 2- čtvrtek 16:30-17:15

Časy kroužků jsme byli nuceni upravit podle našich personálních možností i pořadavků školy. Za případné komplice se omlouváme. Děti si vždy vyzvedneme ve vestibulu školy v Čejči, kde budou kroužky probíhat. První schůzky v tomto týdnu budou informativní a není potřeba si nosit něco speciálního. Těšíme se na vás!

30.9.2019

ARCHLEBOV

Časy kroužků, které vedeme v Archlebově

Keramika - středa 14:00-14:45

Tancovánky (aer/zb) - středa 15:00 - 15:45

Atletika - čtvrtek 12:40-13:25

Časy kroužků jsme byli nuceni upravit podle našich personálních možností i pořadavků školy. Za případné komplice se omlouváme. Děti si vždy vyzvedneme ve vestibulu školy v Archlebově, kde budou kroužky probíhat. První schůzky v tomto týdnu budou informativní a není potřeba si nosit něco speciálního. Těšíme se na vás!

30.9.2019

Kroužek in-line bruslení začíná již zítra ve 14:15 na DDM ve Ždánicích. S sebou si, prosím, vezměte přilbu, chrániče a popřípadě brusle, čisté ponožky, sportovní oblečení a dobrou náladu.

30.9.2019

První schůzka Vrtílku a Herny je v úterý 1.10.2019 v 9:00 na DDM Ždánice. Těšíme se na vás.

12.9.2019

V době od 13.9. do 19.9. čerpáme řádnou dovolenou. V případě neodkladných záležitostí volejte na číslo 517 367 522, P. Bajer. Dotazy ohledně kroužků směřujte na nás, prosíme, až v době po 20.9.2019. Děkujeme za pochopení.

10.9.2019

KROUŽKY

Vzhledem k organizaci práce na DDM jsme byli nuceni časy některých kroužků dodatečně upravit. Za vzniklé komplikace se předem omlouváme. Na aktuální informace se podívejte do sekce kroužků. Děkujeme za pochopení a těšíme se na vás. V případě nejasností a dotazů nás, prosím, kontaktujte.

4.9.2019

Od 15.9.2019 otevíráme přihlašování na první přespání na Hvězdárně v tomto školním roce. Nezapomeňte se včas přihlásit, protože počet míst je omezen. 

2.9.2019

Jak se přihlásit do kroužku?????

V sekci kroužky si vyberete kroužek a vyplníte on-line přihlášku. On-line přihláška vám rezervuje místo v kroužku. Do 30.9.2019 je nutné přinést nebo jinak doručit (např.vhodit do schránky) podepsanou kompletní papírovou přihlášku (ke stažení opět v sekci kroužky) a uhradit poplatek za kroužek převodem na bankovní účet. Do poznámky, prosím, uveďte jméno a příjmení dítěte a název kroužku. V případě nejasností nás neváhejte kontaktovat.

2.9.2019

1.9.2019

Hledáme spolupracovníky

Máte zájem s námi spolupracovat jako vedoucí v zájmových útvarech, které jsou realizovány naším DDM? Dlouhodobě máme zájem o spolupracovníky, kteří jsou kreativní, mají dětem co nabídnout a chtějí pracovat jako vedoucí v našem již stávajícím zájmovém útvaru nebo si případně otevřít nový se zaměřením vlastním? Hledáme zejména vedoucí turistických oddílů, divadelních kroužků a sportovních kroužků pro děvčata i chlapce ve Ždánicích i v nejbližším okolí, či v obcích, kde kroužkovou činnost realizujeme.

Aktuální nabídka kroužků pro školní rok 2019/2020 je pro vás připravena v sekci kroužků, kde je ke stažení i přihláška.