AKTUÁLNĚ

29.11.2019

Kroužková činnost DDŽdánice

V letošním školním roce 2019/2020 jsme pro vaše děti otevřeli osmnáct kroužků, do kterých se nám přihlásilo celkem 214 dětí plus 28 tzv.ostatních, což jsou děti předškolního věku a rodiče. Mnoho kroužků bylo kapacitně tak naplněno, že jsme tentokrát museli některé zájemce, kteří se chtěli přihlašovat dodatečně, odmítnout. Toto cestou bychom rádi poděkovali všem vedoucím za jejich obětavou práci a těšíme se, že jim jejich nadšení vydrží a my se s nimi jako se spolupracovníky budeme setkávat i nadále.


29.11.2019

Návštěva dětí z MŠ Ždánice

V posledním listopadovém týdnu jsme měli na domečku ve Ždánicích vzácnou a početnou návštěvu. Přišly se k nám na domeček podívat děti z mateřské školy, která jsme pozvali na malou předvánoční dílničku. Kromě prohlídky svátečně vyzdobených tříd je čekalo i perníčkové tvoření. Každý dostal perníčky a štětec a perníčky byly za chviličku nazdobené čokoládou a barevnými kuličkami. Ve dvou dnech se u nás vystřídaly všechny třídy a kromě perníčků si všichni odnesli i dobrou náladu a pozvánku na další návštěvu.


25.11.2019

Těšíme se na Ježíška 24.12.2019

O víkendu jsme se společně těšili na Ježíška

Po roce jsme opět pro děti i jejich rodiče uspořádali 24. listopadu oblíbenou akci na domečku Těšíme se na Ježíška. Jako každý rok bylo otevřeno několik dílniček, kde si zájemci mohli vyrobit ozdobičky z papíru, andílky na stromeček, keramické zdoby a upéct i nazdobit perníčky. V letošním roce jsme pro všechny, ale především pro děti, připravili hned několik překvapení. První novinku připravil náš pan hvězdář, který dětem zábavnou formou vysvětloval jeden fyzikální jev. Sice jsme měli domeček, díky zájmu o výklad, trošku v mlze, ale teď již mnoho z nás ví, co jsou to vírové prstence. Druhou novinkou bylo psaní dopisů Ježíškovi. Měli jsme připravenou i variantu pro děti, které ještě neumí psát. Firma Wiky Kyjov nám poskytla katalogy svých výrobků a malí zájemci o dárky si tak mohli ten svůj vysněný dárek prostě jen vystřihnout a nalepit do dopisu. Mnoho z dopisů je ještě na domečku pro Ježíška připraveno a my doufáme, že si je Ježíšek brzy odnese a pod stromeček, hlavně těm malým, naloží to, co si vysnili. Akce se vydařila a osmdesátka dětí i dospělých se snad díky nám svátečně naladila a strávila krásné odpoledne. Všem rodičům a dětem i našim příznivcům a spolupracovníkům přejeme klidné sváty a do nového roku 2020 hodně zdraví a úspěchů.


18.11.2019

Prosincové přespání je již obsazeno!

Úředním dnem je pondělí vždy od 8:00 do 15:00. Ostatní dny vzhledem k naší vytíženosti v kroužcích vždy po telefonické domluvě na čísle 702 091 351.

15.11,2019

Dnes startuje přihlašování na prosincové přespání! Počet míst je omezen. Neváhejte a přihlašujte se!!!

4.11.2019 

POZOR, vaše oblíbená akce se kvapem blíží!!!

3.11.2019

Halloweenské přespání na hvězdárně

Listopadové přespání jsme zahájili opečením letos asi posledního špekáčku, který nám sice trochu díky tmě zčernal, ale stejně chutnal skvěle. Posilněni jsme se vybavili lampiony a vyrazili na tentokrát trochu strašidelnou výpravu na hvězdárnu. Zastávku jsme udělali u hřbitova a cestou kolem něj jsme dětem připravili takovou malou stezku odvahy. Musím napsat, že nás všechny děti překvapily, protože ji zvládly samy a úplně beze strachu. Za zmínku stojí i to, že nejmladšímu odvážlivci, který vše absolvoval sám a bez maminky, bylo pět. Lampiony nám sice cestou postupně zhasínaly, ale my jsme na hvězdárnu i tak v dobré náladě brzy dorazili. Po večerním filmu o malém duchovi jsme si vyčistili zoubky, teda někteří, a zapnuli se do spacáků, abychom se dorůžova vyspali. Ráno nás probudila vůně čaje a snídaně a také netrpěliví rodiče. Příště se na vás těšíme v prosinci.


25.10.2019

Listopadové přespání je již obsazeno!!! Pokud chcete vyrazit na prosincové, pak se nezapomeňte od 15.11. začít přihlašovat.

18.10.2019

Upozornění

V době školních prázdnin a státních svátků se kroužky nekonají.

17.10.2019

Zálesáci se činí a nová klubovna ve dvoře DDM ve Ždánicích se tak začíná pomalu rýsovat.

14.10.2019

Děkujeme KaP HA HÁ za brigádu na hájence, kdy nám pomohli s demontováním starého potrubí a s přípravou bazénu na plánovanou rekonstrukci. Díky, bez vás by to nešlo!

8.10.2019

Přihlašování na listopadové přespání bude otevřeno už od 15.10.2019. Počet míst je omezen, tak dlouho neváhejte!!!

6.10.2019

Říjnové přespání

Při výběru témat pro přespání jsme se nechali inspirovat drakiádou, která proběhla odpoledne 4. 10. 2019 před přespáním. Tohle se tedy jmenovalo Jak vycvičit draka. Děti přišly v šest hodin na domeček a hned je čekala výtvarná dílna, kde se naučily vlastnoručně vyrábět draka. Pro některé děti to byla premiéra a tak byly na své draky náležitě pyšné. Společně jsme pak vyrobené dráčky vystavili na okna domečku, kde si je můžete prohlédnout i vy a ocenit šikovnost dětí. Po tvoření jsme se přesunuli již za tmy přes Ždánice na hvězdárnu a zavrtaní ve spacáku jsme se podívali na kreslený film právě o výcviku draků. Ráno se nám nechtělo vstávat, tak jsme ještě chvilku lenošili, ale pak přišli rodiče a vzali si děti domů. Snad si také vzpomenete, jak se drak vyrábí a příští rok na drakiádě bude soutěžit v kategorii vlastnoručně vyrobených draků víc dětí a jejich dráčků.


6.10.2019

Drakiáda s domečkem

První podzimní páteční odpoledne jsme se rozhodli společně s dětmi a rodiči uspořádat tradiční drakiádu. Začínali jsme v půl čtvrté a nejprve to vypadalo na omezení letového provozu draků z důvodu naprostého bezvětří. Postupně se ale trochu rozfoukalo a zkušeným dračím pilotům se podařilo dostat do vzduchu dvacítku draků. Ze země pak dračí přehlídku sledovalo na šedesát dětí i dospěláků. Samozřejmě se celá přehlídka draků neobešla bez dílčích problémů - měli jsme jednoho draka na střeše, dalšího ve vinohradě a dračích kolizí při samotné přehlídce nepočítaně. Naštěstí se všechny draky podařilo zkrotit a tak se nám celé odpoledne nesmírně líbilo. Po vyhlášení vítězů jednotlivých soutěžních kategorií následovalo občerstvení v podobě bábovky a čaje a pak už jen rozdováděné draky a dráčata dostat domů, což byl v mnoha případech pro rodiče zapeklitý úkol. Doufáme, že draky ještě necháte na podzim párkrát proletět a my se na vás těšíme na drakiádě zase za rok na Starých horách.

30.9.2019

Na přespání s názvem Jak vycvičit draka jsou poslední volná místa. Neváhejte a přihlaste se!!!

30.9.2019

Drakiáda se blíží!!! Těšíme se všechny draky a dráčata v pátek 4.10. od  15:30 na Starých horách (kopec za novým hřbitovem)

30.9.2019

ČEJČ

Časy kroužků, které vedeme v Čejči

Tancovánky (aer/zb) - čtvrtek 13:45 - 14:30

Sportík - čtvrtek 14:45-15:30

Keramika 1 - čtvrtek 15:45-16:30

Keramika 2- čtvrtek 16:30-17:15

Časy kroužků jsme byli nuceni upravit podle našich personálních možností i pořadavků školy. Za případné komplice se omlouváme. Děti si vždy vyzvedneme ve vestibulu školy v Čejči, kde budou kroužky probíhat. První schůzky v tomto týdnu budou informativní a není potřeba si nosit něco speciálního. Těšíme se na vás!

30.9.2019

ARCHLEBOV

Časy kroužků, které vedeme v Archlebově

Keramika - středa 14:00-14:45

Tancovánky (aer/zb) - středa 15:00 - 15:45

Atletika - čtvrtek 12:40-13:25

Časy kroužků jsme byli nuceni upravit podle našich personálních možností i pořadavků školy. Za případné komplice se omlouváme. Děti si vždy vyzvedneme ve vestibulu školy v Archlebově, kde budou kroužky probíhat. První schůzky v tomto týdnu budou informativní a není potřeba si nosit něco speciálního. Těšíme se na vás!

30.9.2019

Kroužek in-line bruslení začíná již zítra ve 14:15 na DDM ve Ždánicích. S sebou si, prosím, vezměte přilbu, chrániče a popřípadě brusle, čisté ponožky, sportovní oblečení a dobrou náladu.

30.9.2019

První schůzka Vrtílku a Herny je v úterý 1.10.2019 v 9:00 na DDM Ždánice. Těšíme se na vás.

12.9.2019

V době od 13.9. do 19.9. čerpáme řádnou dovolenou. V případě neodkladných záležitostí volejte na číslo 517 367 522, P. Bajer. Dotazy ohledně kroužků směřujte na nás, prosíme, až v době po 20.9.2019. Děkujeme za pochopení.

10.9.2019

KROUŽKY

Vzhledem k organizaci práce na DDM jsme byli nuceni časy některých kroužků dodatečně upravit. Za vzniklé komplikace se předem omlouváme. Na aktuální informace se podívejte do sekce kroužků. Děkujeme za pochopení a těšíme se na vás. V případě nejasností a dotazů nás, prosím, kontaktujte.

4.9.2019

Od 15.9.2019 otevíráme přihlašování na první přespání na Hvězdárně v tomto školním roce. Nezapomeňte se včas přihlásit, protože počet míst je omezen. 

2.9.2019

Jak se přihlásit do kroužku?????

V sekci kroužky si vyberete kroužek a vyplníte on-line přihlášku. On-line přihláška vám rezervuje místo v kroužku. Do 30.9.2019 je nutné přinést nebo jinak doručit (např.vhodit do schránky) podepsanou kompletní papírovou přihlášku (ke stažení opět v sekci kroužky) a uhradit poplatek za kroužek převodem na bankovní účet. Do poznámky, prosím, uveďte jméno a příjmení dítěte a název kroužku. V případě nejasností nás neváhejte kontaktovat.

2.9.2019

1.9.2019

Aktuální nabídka kroužků pro školní rok 2019/2020 je pro vás připravena v sekci kroužků, kde je ke stažení i přihláška.

31.8.2019

31.8.2019

V pátek jsme poslední den in-line příměstského tábora strávili na cyklostezce, kde jsme si vyzkoušeli vše, co jsme se za týden společného bruslení naučili. Bohužel nás překvapilo bláto, takže jsme ještě před obědem měli praktický nácvik čištění bruslí. Po pohádce nás čekalo osvědčení za absolvování tábora a loučení. Těšíme se, že se potkáme na cyklostezce.

28.8.2019

Dneska jsme bruslili poprvé na cyklostezce. Sice nám vyjížďku neplánovaně zkrátilo bláto, které zaplavilo její část, ale i tak to bylo fajn těšíme se na další den na bruslích.

27.8.2019

In-line příměstský tábor se rozjel

První naše krok byly v bruslích na trávě, abychom se naučili brusle správně obouvat a nasazovat si chrániče. Pak jsme vyjeli procvičovat jízdu a hlavně bezpečné brždění na sokolské hřiště a zatím bez bruslí jsme si obhlédli cyklostezku.....kam se chystáme v příštích dnech.

Pokyny k in-line příměstskému táboru 26.-30.8.2019

Vážení rodiče, 

vaše dítě je přihlášeno na příměstský in-line tábor DDM Ždánice. Začátek tábora je vždy ráno v 8:00 na Domu dětí a mládeže ve Ždánicích, Sokolská 525. Dítě, prosím, přiveďte včas a odpoledne si jej opět včas vyzvedněte. Víme, že se děti na tábor těší, ale opravdu si je přebereme nejdříve pět minut před osmou. Není možné děti přebírat např. o půl hodiny dříve nebo později. Děti budou končit program tak, aby ve 14:00 již byly připraveny k odchodu domů. Děkujeme za pochopení.

S sebou dejte dětem dopolední svačinu, oběd a pitný režim dětem zajišťujeme. Do batohu jim přibalte lahvičku pití, která se bude dát dle potřeby doplnit. Děti sportovně oblečte a obujte. Přibalte jim také pokrývku hlavy a opalovací krém.

Nutné vybavení: přilba na in-line, ev. na kolo, chrániče - sada šesti-kolena, lokty, zápěstí. Pokud dítě má vlastní brusle, pak si je může přinést, pokud bude chtít zapůjčit od nás, tak je nutno předem zaslat mail se jménem dítěte a velikostí boty, abychom je mohli zajistit. Doporučujeme vzít batoh na chrániče a náhradní ponožky.

Nutností pro přijetí na příměstský tábor je originál kartičky pojišťovny a vyplněný list účastníka příměstského tábora, který společně s kartičkou pojišťovny odevzdáte první den při nástupu.

Těšíme se na vás a přejeme krásné prázdniny, DDM Ždánice

16. Histokola města Ždánic

10. a 11. srpna jsme se aktivně zapojili do programu akce Histokolo. V sobotu jsme pro děti připravili jízdu zručnosti a v neděli pak trasu pro pomalou jízdu. Našich soutěží se zúčastnilo celkem 118 dětí, což je zatím nejvyšší počet jezdců a jezdkyň za poslední tři roky. 

21.7.2019

V týdnu od 15. - 20. 7. proběhl na DDM ve Ždánicících příměstský tábor na téma Z pohádky do pohádky. Tábora se zúčastnilo 13 dětí, které si během týdne připomenuly klasické české pohádky, ale i ty moderní ze zahraničí. Formou různých her, soutěží, vědomostních kvízů, sportovních závodivých her a netradičních činnností si zkusily, jaké by to bylo žít v pohádce. Během jednoho týdne děti lovily perly vodní panny Ariely, lítaly na koštěti se Saxanou, hledaly cestu k perníkové chaloupce, jako mravenci pomáhaly posbíraly perly pro Zlatovlásku, ptáku Ohnivákovi pomáhaly hlídat zlatá jablka, s chytrou horákyní luštily kvízy a hádanky, Popelce pomáhaly třídit, se Spidermanem chodily po pavaučině aj. Program probíhal na DDM, na zahradě, v parku, na hřišti a také na koupališti. Na závěr musím pochválit děti, byly plné elánu, zapálené do her a činností, vyprávěly doma rodičům, co vše zažily, poděkovat kuchařkám za výborné obědy a rodičům za důvěru, se kterou nám svěřili své děti.

18.7.2019

Takhle  se bavíme na příměstském táboře ve Ždánicích.

15.7.2019

Příměstský tábor na domečku ve Ždánicích je v plném proudu!!! 

Pokyny pro účastníky příměstského tábora DDM Ždánice

Vážení rodiče,

vaše dítě je přihlášeno na příměstský tábor DDM Ždánice. Začátek tábora je vždy ráno v 8:00 na Domu dětí a mládeže ve Ždánicích, Sokolská 525. Dítě, prosím, přiveďte včas a odpoledne si jej opět včas vyzvedněte. Víme, že se děti na tábor těší, ale opravdu si je přebereme nejdříve pět minut před osmou. Není možné děti přebírat např. o půl hodiny dříve nebo později. Děti budou končit program tak, aby v 16:00 již byly připraveny k odchodu domů. Děkujeme za pochopení.

S sebou dejte dětem dopolední a odpolední svačinu, oběd a pitný režim dětem zajišťujeme. Do batohu jim přibalte lahvičku pití, která se bude dát dle potřeby doplnit. Děti sportovně oblečte a obujte, protože dopolední program bude probíhat formou pohybových her, vycházek a sportovních soutěží. Odpoledne, dle počasí, vyrazí děti na koupaliště, proto potřebují plavky, ručník, pokrývku hlavy a opalovací krém.

Nutností pro přijetí na příměstský tábor je originál kartičky pojišťovny a vyplněný list účastníka příměstského tábora, který společně s kartičkou pojišťovny odevzdáte první den při nástupu.

Těšíme se na vás a přejeme krásné prázdniny, DDM Ždánice

8.7.2019

Zálesáci nezahálejí a budují si v prostorách nevyužívaných garáží na DDM ve Ždánicích klubovnu.

7.7.2019

Dopisy pro děti vhazujte či zasílejte:

DDM Ždánice, jméno dítěte, Sokolská 525, 696 32 Ždánice.

Žádáme všechny o pochopení při plnění požadavků o ubytování. Snažíme se všem vyhovět, ale bohužel některé požadavky splnit z kapacitních důvodů prostě nedokážeme. Děkujeme.

30.6.2019

Táborový deník jednotlivých turnusů najdete v sekci tábory pod číslem a názvem turnusu, na kterém je vaše dítě. Aktuality a nové fotografie uvidíte vždy následující den večer. 

26.6.2019

Uvolnila se dvě místa na příměstský tábor. Máte jedinečnou šanci se ještě přihlásit.

23.6.2019

Pochvala za dobře odvedenou práci potěší. Děkujeme.

23.6.2019

Naše činnost v červnu

V červnu je již ukončena činnost kroužků a náplní naší práce se stává velmi intenzivní příprava táborů, hájenky a kromě toho také práce na animačních programech pro zájemce, kteří jsou na hájence ubytováni. Nabízíme školám a dětským skupinám Environmentální stezku, Pohádkový les, Sportovní aktivity a Stezku odvážného předškoláka. Právě poslední zmíněný program si na hájenku letos přijeli vyzkoušet předškoláci ze Ždánic. V pátek 14. června přijela na hájenku skupina předškolních dětí z mateřské školky. Nejprve si všichni vybalili a ubytovali se. V šest hodin jim paní kuchařky Lenka a Jana přichystaly kuřecí řízek s novými bramborami a kompotem. Kolem sedmé hodiny večer se děti vydaly ve skupinách do lesa, kde na fáborkami vyznačené cestě hledaly obálky s deseti připravenými úkoly. Po návratu na hájenku si vzaly pastelky a psací potřeby, aby u stolu splnily všechny úkoly, které v lese pobíraly. Úkoly jsme zkontrolovali a dětem za odměnu prozradili, kde na ně čeká malé překvapení. U ohniště pro ně byly připraveny butonky, které jim jejich statečnost budou připomínat. Večer je čekala ještě minidiskotéka, výroba talismanů proti strachu a malá stezka odvahy. Celý večer byly děti v dobré náladě a pobyt si moc užívaly. Unavené se zachumlaly do postýlek a plny zážitků spaly překvapivě dlouho. Ráno ještě po snídani stihly prozkoumat okolí a po deváté hodině již si pro malé hrdiny a hrdinky přijeli rodiče. Doufáme, že se jim na hájence líbilo a budou na ni rády vzpomínat a nejlépe se sem i často vracet. Poděkování patří i vedení mateřské školky a především všem učitelkám, které děti na pobytu doprovázely.

1.6.2019

Pohádkový les

V sobotu 1. června od devíti do jedenácti hodin jsme pro děti ze Ždánic a okolí připravili ve spolupráci s Chasou ze Ždánic, Zálesákem a děvčaty z městského úřadu pohádkový les. Trasa vedla od starého hřbitova lesem až ke sklepům. Nejprve se děti na startu přihlásily a dostaly pití a malou svačinku na cestu, pak vyrazily na trasu, kde na sedmi stanovištích potkaly celkem jednadvacet pohádkových postav. Cestou děti musely na jednotlivých stanovištích plnit úkoly a za jejich splnění sbírat razítka. Princezna je poprosila, aby jí pomohly posbírat korále, které ztratila na bále, zastřílely si lukem, s čerty házely koule na cíl, Krakonoš jim dal poznávat zvířátka, u Sněhurky si zaskákaly v pytli, s bandity překonaly trať po laně a také si u piráta nalovily rybičky. Po příchodu do cíle na ně za sedm razítek čekala velká odměna v podobě dárkové tašky s talířem na frisbee, bublifukem, míčkem, pokladničkou a omalovánkami s pastelkami. Kromě cen děti dostaly také medaili za statečnost a odvahu při plnění úkolů. Celkem se na trať pohádkového lesa vydalo sedmapadesát dětí a jejich doprovod tvořilo dvaačtyřicet dospěláků, kteří si často jednotlivé úkoly vyzkoušeli také. Velice nás potěšily reakce dětí i dospělých, kteří nám za uspořádání této akce často poděkovali. Podle jejich úsměvů jsme také bezpečně poznali, že byli s pohádkovým lesem spokojeni. A to je to, proč to děláme, pro úsměvy dětí. Nutno však dodat, že bez pomoci Chasy ze Ždánic, Zálesáků a Městského úřadu ve Ždánicích bychom takovouhle akci, na které se podílelo sedmadvacet lidí, nebyli schopni sami uspořádat.

31.5.2019

Děkujeme všem dětem, které letos navštěvovaly naše kroužky, a především vedoucím, kteří byli ochotni věnovat dětem svůj čas a pozornost. Děkujeme také rodičům za spolupráci a ochotu děti na kroužky vždy přichystat a často i vyzvednout a doprovodit. Těšíme se na příští rok a všem přejeme hezké prázdniny, protože kroužky již v květnu končí a nové začnou od října ve školním roce 2019/2020. Sledujte naše stránky, kde budou zveřejněny nabídky  na kroužky ve Ždánicích, Archlebově i v Čejči.

31.5.2019

Obdobné akce se konaly v  posledním květnovém týdnu i ve Ždánicích a v Čejči a celkem se jich zúčastnilo dvaašedesát dětí.

27.5.2019

Dnes 27.5. jsme  se společným sportovním odpolednem rozloučili se členy kroužků v Archlebově. V letošním školním roce byl tedy v Archlebově tohle kroužek poslední, ale my se na Vás moc těšíme ve školním roce 2019/2020. Děkujeme dětem, rodičům i vstřícnému vedení školy v Archlebově a přejeme všem hezké prázdniny.

6.5.2019

6.5.2019 

6.5.2019

Přespání kroužků na Hájence

V pátek 3. května jsme v 15 hodin vyjeli autobusem s dvaadvaceti dětmi z Čejče, abychom vyzvedli desítku dětí z Archlebova a ještě děti ze Ždánic. Na Hájenku jsme dorazili něco málo po čtvrté hodině a nejprve jsme se ubytovali. Celkem nás jelo skoro padesát, takže jsme se krásně vešli na pokoje do hlavní budovy. Po vybalení nejnutnějších věcí následovala vycházka k Bezdýnce, kde jsme si přečetli strašidelnou pověst o utonulém vozkovi. Po cestě zpět na Hájenku už nám kručelo v břiše, takže jsme se těšili na špekáčky, které byly ale kvůli deštivému počasí upečené v troubě. Následovaly hry, tancování a pohádka a pak už noční výprava do lesa. I ti největší hrdinové měli nahnáno, ale nakonec jsme to všichni zvládli na jedničku. Ráno po snídani jsme si zase zahráli hry, posvačili, pobalili si věci a už pro nás začali přijíždět rodiče. Všem dětem děkujeme za skvělé chování i perfektní náladu a speciálně děkujeme maminkám Míši a Nely, které dětem poslaly sladké odměny.

30.4.2019

Pálení čarodějnic

V sobotu 27.4. od osmnácti hodin jsme pro malé čarodějnice a čaroděje uspořádali večer s opékáním špekáčků a soutěžemi. Připravili jsme si pro děti Čarodějnický výuční list, pro jehož získání musely ukázat, zda správně zvládají základní čarodějnické dovednosti. Na třech stanovištích předvedly, jak umí zaklínadla, zda jsou schopny uvařit nějaký ten lektvar a také, jak ovládají čarodějnický dopravní prostředek-koště. Výuční list obdrželo celkem osmdesát devět čarodějů a čarodějnic, pro které byla připravena malá sladká odměna. Získáním výučního listu ale nic nekončilo, naopak, děti si mohly ještě zaskotačit na skákacím hradě, nechat si udělat třpytivé tetování nebo si nechat namalovat strašidelný obličej. Díky patří také hasičům, kteří nechali děti nakouknout do svého zásahového vozidla a hlavně nám pomohli s technickým zabezpečením akce a táborákem, který pro vás hlídali a bezpečně uhasili.

27.4.2019

29.4.2019

Pokyny pro přespání na Hájence

3. - 4. 5. 2019 (pro členy kroužků při DDM Ždánice)

3.5. v 15:00 odjezd speciálním autobusem z Čejče od Sokolovny

kolem 15:30 z Archlebova ze stávky autobusu směr Kyjov

cca v 15:45 od MÚ ve Ždánicích

Na každém místě odjezdu bude vždy zaměstnanec DDM Ždánice, který dětem ukáže správný autobus a při nástupu od nich vybere.....bezinfekčnost, 100.-kč (ev. 310.-kč) a kartičku pojišťovny. Pokud bývá vašemu dítěti nevolno při cestě autobusem, pak doporučujeme mu ještě doma dát léky, igelitový sáček s sebou a nám toto oznámit.

Po čtvrté hodině je plánovaný příjezd na Hájenku do Haluzic.

Strava na Hájence: večer špekáčky a obložený talíř, druhý den snídaně, svačina. Pitný režim po celou dobu pobytu zajištěn.

S sebou: spacák (děti dostanou pouze prostěradlo a povlak na polštář), sportovní obuv i oděv, pláštěnku, přezůvky, hygienické potřeby, teplejší oblečení a bundu i čepici, na spaní pyžamo.

Cena: Pro členy kroužků cena 100,- kč na potraviny. Pro nečleny kroužků, resp. pro ty, kteří chodí pouze jedno pololetí 100,- na potraviny plus 210.- za nocleh.

Program:

3. 5. vycházka ke studánce Bezdýnce, táborák, opékání špekáčků, společenské hry, ev. večer film

4. 5. pohybové a míčové hry. Rodiče si děti vyzvednou v 10:30 z Haluzické Hájenky. Dopravu zpět již nezajišťujeme. Pokud bude dítě vyzvedávat někdo jiný než jeho zákonný zástupce, pak je nutno nám tuto skutečnost oznámit předem na mail ddmzdanice@email.cz

Těšíme se na vás!!! www.ddmzdanice.cz

15.4.2019

Novinky z Hájenky

V dubnu byla dokončena rekonstrukce sociálního zařízení v hlavní budově. Za pomoc děkujeme  KaP HA-HÁ, panu Polcrovi a panu Bajerovi.

15.4.2019

6.4.2019

Vítání jara s vařením polévky

Před plánovaným začátkem letošního ročníku soutěže ve vaření polévky ve Ždánicích se ochladilo a pršelo a o to žhavější byla komunikace mezi jednotlivými organizátory akce o jejím konání. Po mnoha telefonátech a zprávách přímo ze Salaše jsme se rozhodli přesunout akci na dvůr na domeček. Sice jsme se nejprve obávali, že díky horšímu počasí většina "kuchařů" nedorazí, ale opak byl pravdou. Co se týká počtu polévek, tak lze tento ročník označit jako velmi vydařený, neboť se vařilo celkem na devíti ohništích. V hojném počtu dorazili Zálesáci, Kamarádi i Skauti, takže se nás nakonec sešlo přes čtyřicet. Po dvou hodinách jsme mohli začít ochutnávat a hodnotit jednotlivá mistrovská díla. Ve velké konkurenci zvítězila papriková zelňačka, ocenění si ale odnesla i polská česnečka a kuřecí vývar a ocenili jsme i skvělou prezentaci zeleninové polévky. Putovní vařečka se sice opět vrátila do klubovny T.O.Kamarádi ale vítězi nakonec byli všichni, protože dokážou rozdělat oheň a udržovat ho po celou dobu nutnou pro uvaření polévky a především výborně vařit. Kromě gratulace vítězům i všem soutěžícím bychom zvláště chtěli poděkovat i Jiřímu Galisovi, Honzovi Matějkovi a manželům Holešínským za pomoc a čas, který věnují dětem.

5.-6..4.2019

Dubnové přespání na Hvězdárně - Výprava za hasiči

O víkendu jsme se vydali s dětmi na hasičskou zbrojnici ve Ždánicích, kde nás čekal velmi zajímavý program. Nejprve jsme měli krátkou přednášku, která nás seznámila s prací hasičů a s jejich výstrojí. Pak následovala prohlídka zbrojnice a hlavně zásahového vozidla, což děti velmi zaujalo. Dozvěděli jsme se hodně o práci hasičů a také o tom, že nám jsou ochotni a schopni pomoci nejen při přímém ohrožení požárem. Za skvělý program i za ochotu a trpělivost odpovídat na všetečné otázky malých návštěvníků patří všem hasičům, kteří se nám věnovali, upřímné poděkování. Doufáme, že se za nimi ještě vydáme, abychom mohli zjistit více, protože spousta otázek nás napadla až cestou na Hvězdárnu. Po tematické pohádce o Soptíkovi jsme šli spát a ráno po dobré snídani si nás vyzvedli rodiče. Bylo to v tomto školním roce poslední přespání na Hvězdárně, protože v květnu jedeme s kroužky přespat na Haluzickou Hájenku.

Tvoření ve školce ve třídách Sluníček a Hvězdiček

V pátek 29. března na nás čekaly děti ve školce, aby si s námi mohly vyrobit velikonoční zápichy z keramiky. Opět spousta šikovných dětí a nádherných výrobků.

Rej broučků a světlušek

V pátek 22. března jsme společně sešli v sedmnáct hodin u Kulturního domu ve Ždánicích. S děvčaty ze Ždáničánku jsme si zatančili pár tanečků a zazpívali několik písniček. Následoval přesun průvodu do zámeckého parku, kde už jsme konečně mohli říkankou vzbudit nejen broučky a světlušky ale hlavně jaro. Za odměnu dostalo každé dítě keramickou berušku, kterou nám již s předstihem pomohly vytvořit děti z keramických kroužků ve Ždánicích, v Archlebově a v Čejči. Po procházce parkem se vydal stotřicetičlenný průvod dětí a rodičů s lampionky a lucerničkami na Domeček, kde na nás již čekal výborný čaj, nějaké sladkosti a hlavně zapálený táborák připravený na opečení prvních jarních špekáčků. Díky výborné atmosféře a skvělé náladě všech zúčastněných jsme si ani nevšimli, že se setmělo. Na cestu domů se nám tedy lampiony a lucerny opravdu hodily. Všem děkujeme, že za námi přišli a těšíme se, jak společně vzbudíme broučky po zimě i příští rok.

25.3.2019

Velikonoční tvoření ve školce

22.3. jsme dopoledne navštívili děti ve školce ve Ždánicích, abychom společně vytvořili velikonoční dekorace z keramické hlíny. Ve školce jsme nebyli poprvé, takže si děti se zpracováním hlíny i s následným glazováním hravě poradily. Slepičky, zajíčči, beránci a další jarní dekorace se jim velmi povedli. Tentokrát jsme tvořili s třídou Pastelky a Korálky. Děti byly velice šikovné a my se už moc těšíme na tento pátek, kdy zavítáme i do zbylých tříd.

18.3.2019

18.3.2019

18.3.2019 Výprava za hasiči je již obsazena. Těšíme se příště.

15.3.2019

Tajemství knihovny

Téma březnového přespání se přímo nabízelo. Březen je totiž označován za měsíc knihy a čtenářů. Vyrazili jsme tedy s dětmi do knihovny ve Ždánicích. Paní knihovnice pro nás měla připravenou krátkou prezentaci o knihách, knihovně a jejím fungování. Po prohlídce knihovny pak ještě pro děti nachystala malou soutěž. Velmi nás překvapilo, kolik toho děti o knihách věděly. Všem se v knihovně moc líbilo a tak doufáme, že se do ní třeba pro nějakou knihu vydají. Následoval večerní přesun na hvězdárnu a filmový večer. Nachystali jsme si spacáky a zalehli na matrace, abychom se společně podívali na film. Ráno si pro děti přijeli rodiče a všichni jsme se rozjeli domů.

Jarní keramika

V sobotu 2. března jsme pro zájemce uspořádali jarní keramické dílny. Ihned po avizování této akce se kapacita naplnila. V deset dopoledne jsme začali s keramickým minimem. Někteří totiž ještě s keramickou hlínou nepracovali a tohle pro ně byla úplně nová zkušenost. Prvním výrobkem byly ozdoby na větvičky, které si snad každý dá o Velikonocích do vázy. Děti měly možnost si vybrat z mnoha formiček, které použily k vykrojení ozdob. Druhý výrobek byl již složitější a dětem dal také o mnoho více práce. Hlínu musely zpracovat, vyválet, obkreslit a vyříznout ptáčka a ještě jej dotvořit. Po práci s keramickou hlínou následovalo glazování, aby byly výrobky hezky barevné. A tady bylo na fantazii každého z dětí, jak si svá dílka nabarvil. Všem se práce náramně líbila a hotové výrobky bude možno obdivovat a vyzvednout na malé výstavě v průběhu měsíce března.

4.3.2019

Pozor, změny v časech některých kroužků!

Keramika Archlebov I+II

Z personálních důvodů budou kroužky Keramiky v Archlebově sloučeny do jednoho a ten bude probíhat jako vždy v pondělí, ale v čase 13:30-14:15h. Velmi se za způsobené komplikace omlouváme a věříme, že nám i nadále zachováte přízeň. Děkujeme za pochopení.

Keramika Ždánice, Keramika rodiče s dětmi

Z personálních důvodů budou kroužky Keramiky ve Ždánicích sloučeny do jednoho většího celku, který bude probíhat jako vždy ve středu, ale v čase 15:00-17:00h. Velmi se za způsobené komplikace omlouváme a věříme, že nám i nadále zachováte přízeň. Děkujeme za pochopení.


25.2.2019

Klub na hvězdárně

Z personálních důvodů bude Klub až do konce šk.roku uzavřen.

Děkujeme za pochopení.


25.2.2019

Karneval DDM Ždánice

Poslední únorovou neděli si domeček připravil pro všechny děti ze Ždánic a okolí tradiční maškarní karneval, který se konal na kulturním domě. Zájem byl opravdu veliký a radost se nám podařilo přinést více než dvěma stovkám dětí i jejich rodičů a prarodičů.

Program samotného karnevalu se rozběhl v patnáct hodin. Nejprve nás svým vystoupením tanečně naladila děvčata z kroužků Tancovánky ze Ždánic, Archlebova i z Čejče. Holky se předvedly s country tanci a ještě s ukázkou line dance. V kroužku se věnujeme aerobiku a zumbě, ale holky baví zkoušet i něco nového, tak proč ne třeba country.

Po přivítání dětí i jejich doprovodu a zahájení, o které se postaral ředitel Domu dětí a mládeže ve Ždánicích Mgr. Roman Klimek, už na nás čekaly taneční písničky v podání Kateřiny Kačule a legrácky klaunů z agentury Chabi. Tanečky, krásné masky, sladkosti, malování na obličej, třpytkové tetování, balónky různých tvarů i barev, taneční a pohybové soutěže.... zkrátka všechno, co si jen pod slovem karneval dokážete představit. Klaunům se podařilo vytvořit společně s dětmi skvělou atmosféru, kterou udrželi po celou dobu programu. Klauni byli velmi komunikativní a s dětmi si opravdu rozuměli. Kromě zábavy byl pro děti připraven bufet i bohatá tombola. V naší tombole vyhrávala každá zakoupená obálka, protože karneval byl pro děti a hlavně o rozdávání radosti dětem. Deset šťastlivců si pak ještě odneslo ze slosovatelných vstupenek hlavní ceny. Celá akce byla velmi úspěšná a kromě chvály rodičů a úsměvů na tvářích dětí nás velmi potěšilo i to, že mnoho dětí nechtělo večer vůbec domů. Za spolupráci bychom chtěli poděkovat Městskému úřadu ve Ždánicích, firmě Wiky, firmě Rosa market s.r.o. a všem, kteří se na organizaci karnevalu podíleli.

7.2.2019

OZNÁMENÍ

V době konání jarních prázdnin, což je 11. - 15. 2. 2019 čerpají zaměstnanci DDM Ždánice řádnou dovolenou, nebudou se proto konat zájmové kroužky a klub na hvězdárně bude také uzavřen.

Na všechny se budou těšit od pondělí 18. 2. 2019 v pravidelných časech.

Děkujeme za pochopení.

4.2.2019

Přespání Zimní olympiáda

V pátek 1. 2. 2019 se konalo další ze série přespání na Hvězdárně. Vzhledem ke sněhové nadílce jsme si zvolili jako téma zimní olympiádu a jako hlavní sport biatlon. Na domečku jsme si společně vytvořili z korkových zátek hrací figurky a místo běhu na běžkách si všichni vyzkoušeli odehrát čtyři kola stolní hry. Po "odběhání" nás čekala střelba. Tady se všichni opravdu mohli cítit jako závodníci, protože jsme si vyzkoušeli střelbu z laserových zbraní. Stejně jako v závodě měli všichni šest ran na sestřelení pěti terčů. A opravdu se to povedlo. Nejlepší střelkyní se stala Andrea Pavčová, které by mohl leckterý biatlonista závidět jistou mušku a pevné nervy. Všichni závodníci dostali diplomy a také památeční medaile. Přesun na Hvězdárnu byl trochu chladný, ale za odměnu nás čekala ovocná hostina a křupky k večernímu filmu. Některým závodnicím se nechtělo jít vůbec spát a témat k hovoru měla i po půlnoci hromadu, o to hůř se jim však ráno v osm vstávalo. Posnídali jsme čaj a čokoládové krosany, uklidili spacáky a hurá domů.

31.1.2019

31.1.2019

Poslední 4 místa na zítřejší přespání!

Info:

Z důvodu rekonstrukce bude Klub na hvězdárně do odvolání probíhat na DDM Ždánice (Sokolská 525). Omlouváme se a děkujeme za pochopení. N+I

út-čt 14-17h

15.1.2019

Přihlašování na letní pobytové tábory na Haluzické hájence v plném proudu

Dnes bylo spuštěno přihlašování na tábory do Haluzic, místa rychle ubývají, proto s přihlášením moc neotálejte. Těšíme se na vás.

Od dnešního dne se můžete hlásit na další přespání, tentokrát na téma Zimní olympiáda. Míst je pouze 15!

9.1.2019

Za zvířátky s myslivcem

V pátek 4. 1. 2019 jsme se vydali na výpravu za zvířátky s myslivcem. Abychom si neuřízli při poznávání zvířat ostudu, tak jsme se rozhodli nepodcenit přípravu. Na domečku jsme sehráli turnaj ve zvířátkovém pexesu, který s přehledem vyhrála Adélka Konečná.

Zasněženými Ždánicemi jsme se probojovali na Klub na hvězdárnu, kde nás čekalo příjemné teploučko a film s Tomášem Holým Pod jezevčí skálou. Večer jsme však šli spát brzy, protože byl ráno v půl sedmé budíček a v sedm už nás vyzvedl pan Chromý, který nás vzal konečně za zvířátky. Cesta byla náročná, neboť za těch pár hodin, co jsme se hřáli ve spacáku, připadlo víc sněhu a trasa za hvězdárnou vedla pořád do kopce. Odměnou za výdrž nám bylo pozorování srnek i zajíců a poznávání spousty stop, která zvířata ve sněhu zanechala. Cestou jsme zvířátkům nasypali dobroty, které jsme jim přinesli. Někdo vzal tvrdé pečivo, jablíčka a také mrkev, což, jak doufáme, zvířátka potěší. Po návratu na hvězdárnu jsme poděkovali panu Chromému za pomoc při poznávání stop ve sněhu a také za doprovod při naší výpravě. Sníh nás tak okouzlil, že jsme bez ohledu na únavu, postavili před hvězdárnou sněhuláka. Soutěž v poznávání stop, která byla po návratu připravena, pak pro nás byla hračkou.