AKTUÁLNĚ

Zveme Vás vás na naše únorové akce

Ptačí strom T. O. Kamarádi

Zase jako každý rok, tak i letos jsme se vydali s naším oddílem na výpravu zvanou "Ptačí strom". V půl deváté jsme se sešli u knihovny a vydali se na "Kučerku". Po cestě jsme poznávali stopy zvířat. Když jsme našli náš ptačí strom, tak jsme z batohů vytáhli ozdoby. Samozřejmě to nebyly plastové ozdoby, nýbrž jedlé ozdoby vyrobené z různých druhů ovoce, zeleniny a samozřejmě semínek. A protože bylo po cestě velké množství sněhu, tak se výprava neobešla bez velké sněhové bitvy, kterou si všichni moc užili. 

23. 1. 2023 ......o pár hodin později musím napsat, že přespání je již bohužel obsazeno.

23. 1. 2023

Otevíráme přihlašování na únorové karnevalové přespání.

17. 1. 2023 

Informace k přihlašování na tábory

V současné době doplňujeme závazné přihlášky a platby a po kontrole, nejdříve však 16. 3. 2023, obdrží ti, kteří splnili všechny podmínky pro přijetí dítěte na pobytový tábor, informační email. Po šestnáctém březnu budou také nabídnuta případným zájemcům místa těch, kteří nesplní podmínky přijetí dítěte na pobytový tábor. Bude tedy znovuotevřeno přihlašování.

Krmení ptáčků zpěváčků

přespání na hvězdárně 13. - 14. ledna 2023

Pátek třináctého nebyl vůbec nešťastný den. Naopak. V šest hodin večer se na domečku ve Ždánicích sešla patnáctka mladých milovníků zvířátek a ptáčků především. A protože v zimních měsících mohou mít ptáčkové zpěváčkové nouzi o potravu, vyrobili jsme jim jednoduchá krmítka. Zrníčka slunečnic a prosa jsme pomocí medu přilepili na borové šišky a papírové ruličky, kterými byly provlečeny provázky pro pověšení krmítek na strom. Naše výtvory jsme si potom vzali sebou na hvězdárnu. Cestou začalo trochu pršet, ale urychlili jsme krok. Před spaním jsme si ještě pustili pohádku o překrásně zpívajícím ptáku ohniváku. Ráno jsme si pak pověděli příběh o tom, kterak se ptáčkové naučili létat, který nám přinesl malý čáp - čápek - Čapek! No a protože se počasí od včerejška umoudřilo a vysvitlo Slunícko, pověsili jsme v jeho ranních paprscích naše krmítka plná semínek na strom v parčíku u hvězdárny. A potom už si pro naše malé a milé ptáčkomily přišli taťkové a mamky. Přespání bylo moc fajn. Přileťte ptáčkové a pochutnejte si! Až vás z jara zaslechneme zpívat, bude to pro nás velikou odměnou.

6. 1. 2023

DDM ŽDÁNICE VÁS ZVE NA PŘÍMĚSTSKÝ TÁBOR TÝDEN S HVĚZDÁŘEM 

Příměstský tábor je od pondělka do pátku vždy od 8:00 do 16:00 hodin. Cena je 2 200,-Kč, dítě má zajištěno program, dozor, oběd a pitný režim. Příměstský tábor se uskuteční ve Ždánicích a v okolí s pevnou základnou na ždánické hvězdárně. Minimální počet účastníků je deset. Přihlášky a informace na www.ddmzdanice.cz . Neotálejte s přihlášením, počet míst je omezen!

Pokyny k platbě obdržíte po přihlášení, neboť v závazné přihlášce na příměstské tábory jsou uvedeny termíny k platbě s ohledem na konání táborů o letních prázdninách. Platba za příměstský tábor o jarních prázdninách bude muset být uhrazena v jiném termínu.

Přespání na leden je již obsazeno.

5. 1. otevíráme v 8:00 přihlašování na tábory.

UPOZORNĚNÍ

On line přihlašování je otevřeno pro děti s trvalým pobytem ve Ždánicích, žáky MZŠ Ždánice a děti, které navštěvují naše kroužky, od 5. 1. 2023 od 8:00 hod. a pro ostatní od 16. 1. 2023 od 8:00 hod. .

3. 1. 2023

Otevíráme přihlašování na lednové přespání, tak neváhejte a přihlašujte se. 

2. 1. 2023

Přejeme všem úspěšný start do nového roku následovaný sérií šťastných kroků.


Oznamujeme všem táborníkům a tábornicím, že v blízké době otevřeme přihlašování na naše tábory!!!

On line přihlašování je otevřeno pro děti s trvalým pobytem ve Ždánicích, žáky MZŠ Ždánice a děti, které navštěvují naše kroužky, od 5. 1. 2023 od 8:00 hod. a pro ostatní od 16. 1. 2023 od 8:00 hod. . Přihlášky zaslané před stanoveným termínem pro jednotlivé skupiny budou automaticky považovány za neplatné a rodiče nebudeme o této skutečnosti již zpětně informovat.


Příjemné prožití těch nejkrásnějších svátků v roce a do nového roku 2023 všem dětem, rodičům, prarodičům i našim příznivcům a podporovatelům přejeme hodně zdraví, radosti a splněných přání.

17. 12. 2023

OCHUTNÁVKA POMAZÁNEK

Na poslední schůzce kroužku v tomto kalendářním roce si děti z kroužku Kuchaření připravily pro rodiče ochutnávku pomazánek. Kroužek je realizován tak, že vždy jednou měsíčně se děti sejdou na sobotní dopoledne a kuchaří. Prosincové kuchaření bylo naplánováno s obědem. Děti si tedy uvařily špagety a hned po obědě se vrhly na studenou kuchyni. Jejich úkolem bylo připravit dvě pomazánky a nachystat jejich ochutnávku pro rodiče. Vybraly si zeleninovou pomazánku a rybičkovou. Pak už jen namazaly přinesené pečivo a těšily se na hodnocení rodičů. Sice jsme neměli žádný oficiální bodovací systém, ale podle rychlosti s jakou z talířů mizely pomazánky, si myslíme, že zvítězila rybičková pomazánka. Už se těšíme na příští kroužek, kdy si připravíme kompletní oběd i s polévkou.

Vánoční besídka T. O. Kamarádi

Po několikaleté pauze, kterou způsobil covid, jsme se na konci roku sešli na DDM a všichni si společně užili vánoční besídku. Když jsme si vybalili věci, hráli jsme nejrůznější hry. Zavítali jsme taky na náměstí, kde jsme si zazpívali koledy. Po návratu zpět přišly na řadu dárky. Než se člověk nadál, přišlo ráno, snídaně a cesta domů. 

Jan Matějka

Mažoretky si udělaly vánoční trénink

Představujeme naše tábory na hlavní prázdniny pro rok 2023

On line přihlašování je otevřeno pro děti s trvalým pobytem ve Ždánicích, žáky MZŠ Ždánice a děti, které navštěvují naše kroužky, od 5. 1. 2023 a pro ostatní od 8:00 hod. 16. 1. 2023. Přihlášky zaslané před stanoveným termínem pro jednotlivé skupiny budou automaticky považovány za neplatné a rodiče nebudeme o této skutečnosti již zpětně informovat.

Vyčkejte, prosím, se stahováním dokumentů k táborům - přihlášky, atd. Aktuálně je upravujeme. Děkujeme za pochopení.


Na co se můžete těšit na našich táborech?

T31 Cesta do pravěku - vypravíme se cestou necestou zpět časem až do doby mamutů, pravěkých lovců a možná ještě dále.

T33 Ať žijí duchové - program bude realizován podle filmové pohádky Ať žijí duchové -děti zažijí spoustu zajímavých lesohrátek, společně si postaví svůj vysněný hrad a opět natočí muzikál - hádejte jaký???

T34 Divoký západ - indiáni a kovbojové se sejdou na čtvrtém turnusu.

P31 PT s hvězdářem - program se bude točit kolem hvězd a nejen kolem nich.

P32 PT Mažoretky - zveme všechny zájemce o tuto sportovní disciplínu, kteří chtějí o prázdninách trénovat.

10. 12. 2023

Devět statečných vyrazilo na přespání!

Poslední přespání na hvězdárně v roce 2022 proběhlo z pátku na sobotu 9. - 10. prosince a bylo věnováno jednomu ze symbolů Vánoc. Betlémská hvězda je často ztvárňována jako kometa na vrcholu vánočního stromečku. Ale byla to skutečně kometa? V minulosti byly pojmem "hvězda" označovány nejen zářící body na nočním nebi a komety, ale také různé jiné úkazy a seskupení nebeských těles. A právě projitá konjunkce Jupitera a Saturna, která proběhla v roce 7 před naším letopočtem, je zřejmě oním úkazem, který vedl kroky tří mudrců z města Ur do města Betléma, aby uvítali narození Ježíška. V planetáriu jsme si ukázali, jak vypadalo toto seskupení planet a také jsme se k oběma planetám vydali jako astronauti v kouzelném planetoletu. Potom si děti vyrobily vlastní hvězdičku, kterou mohou doma ozdobit třeba svůj vánoční stromeček. A před spaním jsme si ještě pustili pěknou českou pohádku "O vánoční hvězdě". Nový den jsme potom přivítali rozcvičkou a hraním na kytaru. I přes větší nemocnost dětí se předvánočního přespání nakonec zúčastnilo celkem 9 dětí. Všem přejeme krásné prožití vánočních svátků a hodně štěstí v novém roce.

6. 12. 2022

Přeložení přespání - ZA TAJEMSTVÍM HVÉZDY BETLÉMSKÉ - se uskuteční již tento pátek 9. -10. 12. 2022. Ti, kteří byli kontaktováni telefonicky a účast svých dětí potvrdili, se již přihlašovat nemusí. Vy ostatní neváhejte a přihlaste se!!!

1. 12. 2022

Z důvodu náhlého onemocnění pedagoga jsme nuceni přespání 2. -3. 12. zrušit.  O náhradním termínu najdete informace na webu a děti budete moci opět přihlásit. Všem přihlášeným se za případné komplikace omlouváme. Děkujeme za pochopení.

Přihlašování na prosincové přespání je otevřeno, tak hurá na něj!!!

Náš první adventní víkend

Kuchaření

Začali jsme v sobotu ráno, když k nám na domeček přišly děti z kroužku Kuchaření, které si s naší malou pomocí upekly své vánoční cukroví. Děti si nejprve napsaly recept, navážily suroviny, vypracovaly těsto a vykrájely z těsta kolečka, do kterých zabalily oříšek. Upečené žabičky, tak se cukroví jmenuje, pak ještě obalily v moučkovém cukru a už se mohlo ochutnávat. Před odchodem domů si ještě daly čaj a upekly pár perníčků. Příště je v kroužku čeká příprava pomazánek a jejich rodiče pozvání na ochutnávku.

Těšíme se na Ježíška

Po omezeném provozu v covidové době to bylo opravdu velmi toužebně očekáné společné těšení, protože v loňském roce i v roce předechozím jsme se společně nemohli sejít. Samozřejmě pro nás začala příprava akce již týden předem, protože bylo nutno vymyslet a vytvořit výzdobu a také naplánovat a připravit náplň jednotlivých dílniček. Pro děti byly připraveny čtyři dílničky. Čekalo je tvoření stužkových ozdobiček, šiškového stromečku, andílka a nejoblíbenější pečení a zdobení perníčků s Jaruškou. Kromě toho si všichni mohli na domečku napsat Ježíškovi, vyrobit jmenovku na dárky a pohrát v herně s novou stavebnicí. Odpoledne se velmi vydařilo a my jsme nadšení, že jsme mohli přivítat skoro padesátku dětí a spoustu rodičů i prarodičů. Doufáme, že takhle radostně přivítáme advent i v příštím roce. 

Nedělní adventní trh na kulturním domě pro nás byl další výzvou, protože jsme na dílničky připravili novou nabídku aktivit, které byly odlišné od těch sobotních na domečku, aby děti, které se účastnily obou akcí nevytvářely stejné výrobky. Děti měly možnost si vytvořit vánoční přáníčko a hvězdičkovou ozdobu na stromeček. Byl tam takový frmol, že jsem úplně zapomněla počítat, kolik dětí využilo nabídku ke tvoření. Snad alespoň fotografie dokreslí tu příjemnou tvůrčí atmosféru. Vedení KD děkujeme za pozvání na příjemnou akci a těšíme se zase za rok.

.... a odpoledne to začalo.

....dopoledne jsme ještě stihli upéct s dětmi z kroužku Kuchaření vánoční cukroví.

.....pojďte nahlédnout, jak jsme se na Vás připravili.

26. 11. 2022

DNES SE TĚŠÍME NA JEŽÍŠKA !!!

11. 11. 2022

V letošním školním roce jsme pro děti v herně přichystali nové herní prvky. Kromě polepů pro ně máme také připraveny nástěnné hry, které jim zaplní chvíle čekání na kroužky.

9. 11. 2022

Mažoretkové přespání

Děvčata z kroužku Mažoretky se rozhodla, že o víkendu přespí na domečku ve Ždánicích. To bylo samé tancování, protahování.....a v sobotu dřina v tělocvičně. Holky si to užily a snad to, co nacvičily, prodají v soutěžích, které je v sezóně čekají.

Mimořádné pozorování částečného zatmění slunce

Za podpory DDM Ždánice se v úterý 25. října 2022 uskutečnilo mimořádné astronomické pozorování částečného zatmění Slunce.

Pozorovat Slunce nemusí být úplně bez rizika. Jas Slunce si při pozorování očima můžete zeslabit například svářečským sklíčkem, nebo si lze obraz srpku Slunce promítnout přes malou dírku v papíru (dírkovou komorou). Ale nikdy se člověk nesmí podívat do Slunce nekrytým dalekohledem! Pro naše oči by to bylo doslova předkrematorní... Nicméně je možné navštívit některou z hvězdáren, protože ty jsou vybaveny speciálními slunečními dalekohledy, umožňující bezpečné pozorování Slunce. Přestože několik dní počasí astronomickým pozorováním nepřálo, v úterý 25 října 2022 asi hodinu před začátkem úkazu se oblačnost roztrhala a návštěvníci měli možnost pohlédnout do tváře naší nejbližší hvězdy a spatřit ji jako srpek. Na částečně zatmělém Slunci bylo možné spatřit sluneční skvrny, protuberance, ale i hrbolatost měsíčního disku (boční pohled na hory a údolí na Měsíci). V planetáriu byl navíc připraven krátký program o zatměních. Hvězdárna byla otevřena od 11:00 hodin do 13:30 hodin, maximální fáze zatmění, kdy Měsíc zasahoval asi 40% do disku Slunce, nastala v 12:20 hodin. Pozorování navštívilo 37 zájemců, z toho 16 dospělých a 21 dětí.

Čejčské kroužky na hájence

11. 10. 2022

Čejčské kroužky na hájence

O víkendu 7. -9. 10. 2022 na hájenku dorazila třicítka dětí, které navštěvují naše kroužky pod vedením Barbory Bravencové v Čejči. Některé děti byly na hájence úplně poprvé a někteří už tam jezdí pravidelně šestým rokem. Všichni si užili les a krásnou přírodu a jako bonus nasbírali několik košíků hub

Přespání -Za humny je drak

7. - 8. 10. se uskutečnilo první přespání v letošním školním roce. Nejprve jsme si užili dračí tvoření na domečku a večer nás čekala cesta na hvězdárnu. Po malém občerstvení a mlsání jsme si pustili film Za humny je drak, který se natáčel nedaleko odtud - na zámku v Miloticích, a zavrtali se do spacáků. Ráno jsme po snídani uklidili spacáky a vyrazili domů za rodiči, abychom jim mohli povyprávět, co jsme na přespání zažili.

Fotografie z kroužků můžete dohledat v sekci kroužky vždy u příslušného kroužku. Jejich zveřejnění je však závislé na tom, zda a kdy je vedoucí jednotlivých kroužků dodají. Prosím tedy o trpělivost.

Info - kroužky

Kroužky začínají od 1. října a probíhají do konce května. Najděte si tedy první říjnový termín konání vašeho kroužku a dostavte se na příslušné místo. Den a čas konání kroužku jsou vždy uvedeny v sekci kroužky u příslušného kroužku. Kroužky probíhají pouze v době školního vyučování, ne v době školních prázdnin.

Přespání je již obsazeno!!!

26. 9. 2022

Právě otevíráme přihlašování na první přespání ve školním roce 2022/2023. Neváhejte, počet míst je omezen. Přihlašujete se on line na našich webových stránkách v sekci aktivity - přespání.

24. 9. 2022

Den otevřených dveří na hájence

V sobotu jsme na hájence v Haluzicích přivítali zájemce o prohlídku celého areálu. Všichni si měli možnost prohlédnout vnitřní i venkovní prostory hájenky. Rodiče dětí se přijeli podívat, do jak krásného prostředí posílají nebo budou posílat děti na tábor, a zájemci z řad veřejnosti přijeli zavzpomínat na krásné chvíle na hájence a u studánky Bezdýnky. 

23. 9. 2022

Dnes proběhla tradiční Drakiáda....trochu netradičně. Vůbec nám totiž nefoukalo, což bylo na jednu stranu příjemné, ale pro konání Drakiády naprosto nevhodné. Dostat tedy draka do vzduchu, aby létal alespoň hodnocenou minutu, byl opravdu hrdinský výkon. Nakonec se ale vše podařilo a my jsme mohli ocenit nejlepší. Snad se akce líbila a za rok zase na Drakiádě nashledanou.

3. 9. jsme se zúčastnili Hasičského gulášku, kde jsme pro padesátku dětí přichystali doprovodný program v podobě rukodělných dílniček, pozorování slunce a tradiční hasičské naučné stezky, kde si děti mohly ověřit své znalosti z oblasti protipožární prevence.

KROUŽKY - Nabídka kroužků pro školní rok 2022/2023 je již připravena
Z důvodu vážné ekonomické krize a enormního zdražování se vedení DDM Ždánice rozhodlo pro školní rok 2022/2023 snížit cenu kroužkovného tak, aby byla zajištěna dostupnost kroužků pro všechny děti.

Jízda zručnosti

30. 8. 2022

V sobotu 20. srpna 2022 proběhla v zámeckém parku Histokola, největší akce pro veřejnost, kterou Ždánice během roku pořádají. Dům dětí a mládeže k této akci přispěl jízdou zručnosti. I když předpověď počasí nebyla zrovna příznivá, nakonec vysvitlo i Sluníčko a tak se v 11:15 hodin na startu shromáždilo celkem 81 dětí na bicyklech, koloběžkách a odstrkovadlech. K vidění byly dokonce i dvě jednokolky! A přestože se některým nejmenším účastníkům malá kolečka jejich koloběžek zamotala do překážek z prken, nebo se nevešly do branek slalomu, nebo dokonce havarovaly, nevadilo. Maminky všechny své ratolesti zachránily a pomohly a především, při této jízdě zručnosti vůbec nešlo o rychlost, ale vítězem se stal každý, kdo se dle Coubertinského hesla zúčastnil. V cíli pak čekala na všechny účastníky zasloužená medaile za účast a balíček, který každému dodal síly k dalším cyklojízdám na Histokolech. 

17. 8. 2022

Milí rodiče, děti a další zájemci o činnost v našich kroužcích

aktuálně připravujeme nabídku kroužků. Ladíme termíny s vedoucími a plánujeme náplň a plány činnosti jednotlivých kroužků. Ještě nejsou opraveny na našem webu a ani dostupné letošní přihlášky, proto buďte, prosím, trpěliví a s přihlašováním vydržte do 1. 9. 2022, kdy již bude nabídka kompletní. Pozitivní zprávou je, že pro letošní rok neplánujeme zdražení našich kroužků.

9. 8. 2022

Asi se divíte, co je to za obrázky....hasiči na hájence? Nebojte se, celý zásah se obešel bez úhony. Dobrovolní hasiči ze Ždánice nám letos pro všechny turnusy pobytových táborů připravili perfektní předváděcí akci s ukázkou techniky a s osvětovou besedou na téma požární ochrany a první pomoci. Všechny děti i vedoucí hodnotili program jako naprosto perfektní a dokonce ho označili jako zlatý hřeb tábora.  Děkujeme, kluci, moc. Opravdu jste skvělí a díky vašim ukázkám na hájence se vám výrazně rozrostl fanklub o další nadšence. My už do něj dávno patříme!!!

9. 8. 2022

Již jsme o těchto prázdninách realizovali tři příměstské tábory a tři pobytové a aktuálně dojíždí čtvrtý turnus pobytového tábora na Haluzické hájence. Děkujeme Karlovi, Kláře a Veronice za vedení příměstských táborů, městu za poskytnutí bezplatné vstupenky na koupaliště ve Ždánicích a firmě JH Rest za perfektní stravování dětí na příměstských táborech.

18.7.2022

Dnes nastoupily děti na příměstský turnus Domečkohrátky.

11. 7. 2022

První turnus pobytových táborů je již doma a na hájence právě běží druhý turnus. Aktuálně máme také rozjetý první turnus příměstských táborů a názvem Mažoretky.

30. 6. 2022

Dnes jsme na hájence rozjeli první táborový turnus s názvem Haluziáda. Pokud se chcete podívat, jak si to Vaše děti na táboře užívají, pak je tu pro vás táborový deník. V sekci tábory v odkazu, pod kterým jste děti přihlašovali, jsou uveřejněny táborové deníky z jednotlivých turnusů. Každý den zde naleznete nové fotky i popis toho, co děti na táboře zažily a jak strávily daný den.

22. 6. ukončily na domečku mažoretky pod vedením Kláry Ondříškové úspěšnou sezónu. Gratulujeme, přejeme hezké zasloužené prázdniny a těšíme se v kroužku i na společných akcích v příštím školním roce na shledanou.

V neděli 19. 6.  skupina odvážných dětí vyrazila čelit nástrahám pohádkového lesa. Pro děti bylo v lese připraveno deset stanovišť, kde na ně různé pohádkové postavy nastražily deset úkolů. Pokud je děti splnily, pak dostaly na stanovišti razítko a malou sladkost. V cíli pak za vyplněný startovní lístek získaly podíl z pirátského pokladu a poukázku na špekáček a limonádu. V Motýlím ráji jim občerstvení vydali kluci hasiči, kteří také dohlédli na to, aby oheň na špekáčky hořel a hlavně dohořel bezpečně. Podle ohlasů dětí i rodičů jsme přesvědčeni, že se pohádkový les vydařil a doufáme, že v příštím roce se na této tradiční akci společně zase sejdeme. Na závěr se sluší poděkovat a my opravdu máme komu a za co.  Naše díky tedy patří partě divadelníků za dokonalé masky a perfektně připravená stanoviště na trase pohádkového lesa, Zálesákům za dopomoc a bezpečnou instalaci lanového stanoviště a také za  super kostýmy, hasičům za realizaci stánku s občerstvením i za založení a uhašení špekáčkového ohně a Městskému úřadu Ždánice za zakoupení sladkostí pro děti. Hlavně pak všem Vám, kteří jste se rozhodli věnovat dětem jedno nedělní odpoledne.

Copak budete dělat v neděli? Pokud ještě nemáte plán, tak hurá na pohádkový les do Ždánic!!!

Těší se na Vás pořadatelé i Krakonoš, Brumda s Čmeldou, vodník Česílko, Maková panenka s motýlem Emanuelem, Pat a Mat a také kupa čertů i Káča.

Víkendový pobyt dětí z Čejče s Barčou na hájence.

Zdravíme z hájenky, kde máme právě přespání s dětmi z keramických kroužků, hvězdářských, atletiky, in - line a Sportíku

Školení instruktorů na hájence 20. - 22. 5. 2022

O POHÁR MEDVĚDA BRTNÍKA
7. 5. 2022 jsme se vydali společně autobusem do daleké vesnice. Prožili jsme tolik emocí, radostí, úsměvů, slz, zklamání, ale hlavně vzájemné podpory. Jsme na holky neskutečně pyšní!!!

Sólo mini děti - Lucinka Medřická (její první soutěž)

Sólo kadet - Nelinka Koutná 2. místo

Skladba kadet - Lví král - 3. místo

Sólo mini děti - Barborka Jarská - 3. místo (nejmladší sólistka celé soutěže)

Miniformace kadet - Ptáčci z Ria - 3. místo

                                            Prasátka - 4. místo

Sólo junior - Michalka Jarská - 7. místo (nejmladší a nejmenší v této kategorii)

Duo senoir - Dominika Příkopová a Kája Vodáková - 8. místo

Sólo kadet - Vendulka Medřická - 11. místo

Sólo senior - Kája Vodáková - 16. místo v nejvíce obsazené kategorii


16. 5. 2022

O víkendu jsme se zúčastnili křtu nového hasičského zásahového vozidla, kde jsme pro děti připravili doprovodný program. Více než třicet dětí si za námi přišlo vymalovat obrázky s hasičskou tématikou, navléct korálkové náramky a náhrdelníky a vyrobit butonky s vlastním návrhem.

12. 5. 2022

Spousta dospěláků projevila zájem o keramické dílny, které pořádáme pravidelně pro děti. Rozhodli jsme se tedy jim vyhovět a udělat keramické tvoření právě pro tyto zájemce. Je Vám tedy nejméně 18 let a máte zájem o keramické tvoření? Pak je tahle nabídka určena právě pro Vás. Neváhejte a přihlaste se, protože počet zájemců je omezen.

8. 5. 2022

7. 5. proběhlo na domečku keramické tvoření. Tématem dílniček byla voda a tohle jsou výsledky naší práce. Nyní musí dílka vyschnout a následně je budeme vypalovat a předáme jejich tvůrcům.

PŘESPÁNÍ NA HVĚZDÁRNĚ - KNIHA NA PRÁZDNINY

6. - 7. května 2022, sraz v 18:00 hodin, ukončení akce v 9:00 hodin.

Na domečku se sešlo dohromady jedenáct dětí. Naším prvním postupným cílem se stala městská knihovna a infocentrum ve Ždánicích, kde již na nás čekala paní knihovnice Bc. Aneta Valihrachová. Velice pěknou formou nám povídala o knihovně a o knížkách a setkání to bylo velice srdečné, protože prakticky všichni účastníci tohoto přespání, byli současně pravidelnými návštěvníky knihovny a se všemi se paní knihovnice znala. Také jsme si zde půjčili jednu pohádkovou knížku od Martina Petišky, ze které jsme si potom před spaním četli na dobrou noc. Když jsme dorazili na hvězdárnu, připravili si pelíšky a k večeři jsme si pustili film "Nekonečný příběh", který je vlastně také o čtení knížky. Do sna pak děti provázelo čtení pohádky "O sluníčkové víle Sluněnce a o její sestře" a musíme konstatovat, že vhledem k tomu, že se jednalo o živé čtení, ani moc nebrebentili a usnuli včas. Asi začneme čtení pohádek praktikovat i při příštích přespáních. Film Nekonečný příběh jsme nakonec dokoukali až ráno u snídaně, ke které děti dostali croissánek, nakonec si ještě zacvičili podle vlastního výběru na Youtube "Lets dance" a potom už si pro malé účastníky začali přicházet rodiče. Některé děti však ještě odjeli na domeček, protože tam pro ně bylo připravené keramické tvoření, ale o tom zase třebas někdy příště...

Ranní rozcvička na hvězdárně po přespání.
Zdaravíme z knihovny, kde nám Anetka představila nové knížky na prázdniny. 

28. 4. 2022

Gratulujeme!!!

Kvalifikační kolo MIA Otrokovice 23. 4. 2022 mažoretky

1. místo - Skladba kadet baton - Lví král

1. místo - Miniformace baton - Legenda o sovích strážcích

1. místo - Sólo kadet baton - Nelinka Koutná

1. místo - Sólo junior baton  - Michalka Jarská

1. místo - Duo MIX - Natálka Jahodová a Viktorka Havlíková

2. místo - Miniformace baton kadet - Ptáčci z Ria - Laurinka, Alička, Maruška, Eliška

2. místo  - Trio kadet baton - Helenka, Beátka, Anička

2. místo - Duo Domča Příkopová + Kája Vodáková

3. místo - Sólo baton kadet Vendulka Medřická

3. místo - Sólo baton -Kája Vodáková

3. místo - Duo kadet pompon Adélka Bajáková+Nikolka Konečná

4. místo - Sólo kadet pompon Adélka Bajáková

28. 4. 2022

Jarní keramické tvoření je již obsazeno!

25. 4. 2022

Blíží se květen, tak přidáváme pozvání na naše květnové akce. Neváhejte s přihlášením, protože počet míst je omezen.

Děti z mateřské školy na keramickém tvoření.

V týdnu od 19. - 22. 4. 2022 máme dopolední program pro MŠ Ždánice. Děti si k nám v tomto týdnu chodí vytvořit z keramiky dárečky pro maminky k jejich blížícímu se květnovému svátku.

8. dubna se konala v klubovně Zálasáku Ždánice soutěž v uzlování Uzel přátelství......a tady je pár fotografií z ní. V mladší kategorii se na prvním místě umístila Nela s časem 00:52.92, druhá byla Agáta a třetí Martin CH. Ve starší kategorii byl první Vojta V. v čase 00:38:35, druhý byl Martin a třetí David V.

V pátek 8. 4. 2022 si vyzkoušíme svou zručnost při soutěži ve vázání uzlů. Srdečně zveme všechny, kteří si na to troufnou a nezauzlují si ruce. Těšíme se zejména na účastníky z řad zálesáků, kamarádů a skautů.

Dnešní jarní polévka....má vítězný tým!!!

Víkendové vaření jarní polévky se nám i přes nepřízeň počasí vydařilo. Statečná necelé čtyřicítka vařících soutěžících se statečně poprala s větrem, chladem i záludnostmi kotlíkového vaření. Všichni zvládli bravurně rozdělat oheň a v určeném časovém limitu uvařit polévku. Ze sedmi soutěžních polévek porotě nejvíce chutnala Polévka Čuchynk - čen od Jana Medřického, Rozálie Cigánkové, Martina Chromého, Jakuba Daniela, Ondřeje Mani a Luboše Cigánka. Druhé místo si vysloužila Guláš suppe v podání Natálie Divišové, Jakuba kříže, Samuela Kříže, Jany Křížové, Šimona Konečného, Jakuba Kořínka a Jakuba Horňáka. Klan Rubanů ve složení Marek, Petra a Monika Rubanovi, Ivana Švábíková, Dan Grufík a Nina Jagošová si vyvařili svou výbornou zeleninovou polévkou místo třetí. Putovní vařečka je tedy letos opět v držení T. O. Kamarádi a my se těšíme na další ročník a přemýšlíme, zda se podaří vítězné několikaročníkové tažení této skupiny přerušit. Děkujeme za spolupráci Jirkovi Galisovi a Honzovi Matějkovi.

Přespali jsme na hvězdárně a hádejte, kdo a kde nám vyprávěl o tom, proč slavíme Velikonoce.

PŘESPÁNÍ NA HVĚZDÁRNĚ - PROČ SLAVÍME VELIKONOCE


1. - 2. dubna 2022, sraz v 18:00 hodin, ukončení akce v 9:00 hodin.

Přespání na hvězdárně se zúčastnilo jedenáct dětí. Nejprve jsme se setkali na domečku a vydali se na cestu přes Ždánice ke kostelu, kde na nás již čekal pan farář Mgr. Stanislav Kovář. Ten nás pozval dovnitř a v krásném prostředí kostela nám povídal o velikonoční tradici. V jeho vyprávění jsme přenesli až do starého Egypta, dozvěděli jsme se o příběhu Mojžíše, o beránku i o tom co vše znamená symbolická "čtyřicítka". Velikonoce jsou nejvýznamnějším křesťanským svátkem a tak nám pan farář popsal i příběh Ježíše a jeho zmrtvýchvstání a také křesťanské rituály, které se k Velikonocům váží. Na závěr návštěvy kostela nás pan farář pozval na kůr k prohlídce nových koncertních varhan obsahujících více než 27 000 píšťal. U tohoto moderního nástroje se již na měchy nešlape a od klaviatury vede toliko datový kabel a vše je ovládáno počítačem. Děti mohli nahlédnout i do zákulisí, mezi úplný les píšťal, pan farář nám pak celé varhany spustil a pozval nás také na koncert, kdy zanedlouho zde ve ždánickém kostele vystoupí sólisté z Národního divadla. Velice tímto panu faráři děkujeme, byla to neobyčejně zajímavá návštěva a nevšední nahlédnutí do míst, kam se běžná veřejnost nedostane. Potom jsme už došli na hvězdárnu, připravili si pelíšky, navečeřeli se a na dobrou noc si pustili animovaný film "Králíček Petr". A protože Velikonoce jsou také symbolem nového života, uvítali jsme ráno nový den rozcvičkou, zbaštili malou snídani, trošku jsme si pohráli a potom už přišel čas, kdy si pro malé účastníky začali přicházet rodiče. Už se moc těšíme na příští přespání, které proběhne za měsíc a které bude ve znamení knihy. 

1. 4. 2022

Zítřejší vaření polévek vzhledem k ochlazení a předpovědi počasí na sobotu přesouváme od salaše na zahradu domečku, tedy na Sokolskou 525. Těšíme se na Vás!!!

O víkendu vaříme polévky ...... a chceme jen upozornit, že v případě špatného počasí se sejdeme na dvoře DDM ve Ždánicích. Tuto informaci aktuálně zveřejníme po poradě s ostatními organizátory z řad Kamarádů a Zálesáků nejpozději v sobotu 2. 4. 2022 ráno do 8:00.

Dubnové přespání je obsazeno!!!

Pokud jste se chtěli ještě přihlásit, tak, bohužel, je kapacita již obsazena. Těšíme se na Vás příště, třeba v květnu.

26. 3. 2022

se Barča s dětmi z Čejče vydala uvařit jarní polévku na Skalku a podělila se s námi o pár fotek. Děkujeme a zdravíme.

21. 3. 2022

Broučky a světlušky jsme probudili, ale další tradiční akcí je naše vaření jarní polévky. Pokud si chcete užít jarní dobrodružství v přírodě, pak si pozorně prohlédněte náš plakát a pojďte nám ukázat, jak se umíte otáčet u plotny....tedy vlastně u kotlíku.

Sotva jedna akce skončila.....už máme pro Vás připravenou další. Pokud se chcete dozvědět, proč slavíme Velikonoce, tak hurá na naše dubnové přespání. 

Jak na přihlašování?

V sekci AKTIVITY klikněte na PŘESPÁNÍ, vyberte aktuální termín a vyplňte on-line přihlášku. Počet dětí je omezen a v okamžiku naplnění kapacity bude přihlašování zastaveno. 

21. 3. 2022

Včerejší vítání jara a buzení broučků i světlušek se nadmíru vydařilo. Užili jsme si tanečky, procházku parkem, broučkovou budící básničku, hlasité volání a dupání, lampiony, diskotéku na domečku, soutěže, balónkové tvoření i první jarní špekáček. Jsme rádi, že jsme se s Vámi mohli konečně sejít a společně strávit sice chladné ale velice příjemné odpoledne. Za pomoc děkujeme klukům Zálesákům a za taneční vystoupení holkám mažoretkám.

15. 3. 2022

16. 3. 2022 otevíráme v 10:00 druhé kolo přihlašování na naše tábory. Pokud se tedy stane, že na nějaký turnus se uvolní místo, pak bude možno stejným způsobem jako v prvním kole dítě přihlásit.

14. 3. 2022

Pojďte s námi přivítat jaro průvodem s lampiony a opéct si první jarní špekáček.

Od 17:00 na domečku bude pro děti připravená diskotéka, soutěže, hry a samozřejmě bude možno si opéct špekáčky.

21. 2. 2022

Kroužková činnost nebyla v tomto školním roce zatím omezena, tudíž kroužky se konají v plánovaném rozsahu. Omezeny ale zůstávají naše programy pro veřejnost. Museli jsme tedy oželet například karneval a další akce. Doufáme však, že v březnu nám situace umožní uspořádat Uzel přátelství a Vítání jara s broučky a světluškami. V dubnu bychom rádi uvařili jarní polévku a v květnu se snad setkáme na pohádkovém lese.

Minule jsme se s Vámi podělili o fotografie z kroužků ze Ždánic a nyní pro Vás máme fotografie dětí z kroužků v Archlebově a v Čejči. V těchto obcích vedeme již pátým rokem kroužky keramiky a atletické i sportovní kroužky. 

31. 1. 2022

Do posledního lednového dne jsme vyčkávali na ideální sněhové podmínky pro uspořádání lednové Sněhulákiády. Bohužel, zatím sníh nenapadl. Nepropadejte beznaději, protože sněžit ještě určitě bude a Sněhulákiádu vyhlásíme ihned, jakmile nám nasněží.

25. 1. 2022

Milí kamarádi, velmi nás těší Váš zájem o naše tábory. Letošní rezervace táborových pobytů byla rekordní a některé turnusy se plně vyprodaly za méně než tři hodiny. Je nám jasné, a podle vašich reakcí to máme i potvrzeno, že se na mnoho z Vás nedostalo. Bohužel nemáme možnost to nějak změnit. Jedinou Vaší šancí je, že po kontrole plateb za tábory, která proběhne 16. 3. 2022, se na našich stránkách objeví u jednotlivých táborů pár míst a na chvíli se otevře přihlašování. Zkuste tedy štěstí a obrňte se trpělivostí a vyčkejte do 16. března. Děkujeme za pochopení.

17. 7. 2022

Z technických důvodů se nám nepodařilo dnes obnovit přihlašování od 0:00, za což se Vám všem velmi omlouváme, ale nyní je již přihlašování na příměstské i pobytové tábory již funkční.

10. 1. 2022

On line přihlašování je otevřeno pro děti s trvalým pobytem ve Ždánicích a žáky MZŠ Ždánice od 10. 1. 2022 a pro ostatní od 17. 1. 2022. Přihlášky zaslané před stanoveným termínem pro jednotlivé skupiny budou automaticky považovány za neplatné. 


Vzpomínka na tábory 2021


Příjemné prožití těch nejkrásnějších svátků v roce a do Nového i nového roku hlavně pevné zdraví a přání,  ať se zase brzy volně nadechneme.
Děkujeme všem za spolupráci a podporu v tomto roce a v těch příštích se opět těšíme na další. 
kolektiv pracovníků DDM Ždánice

Milí detektivové.....vzhledem k blížícím se vánočním svátkům jsme se rozhodli ocenit snažení Vás všech a nejen snažení třech vylosovaných výherců. Pokud jste se tedy letos zapojili do naší soutěže Ždánický místopis, pak si v úterý 21. 12. od 14:00 - 16:00 přijďte k nám na domeček ve Ždánicích, kde budou pro všechny z Vás připraveny ceny. 

Ždánický místopis - správné odpovědi.

Ahoj, milí detektivové, určitě čekáte na zveřejnění správných odpovědí.

Zde jsou řešení hledání míst ve Ždánicích:

  1. Bývalé jezírko v areálu hvězdárny - Lovecká 678
  2. Bývalý železniční most přes Ždánický potok
  3. Koule na noze Golema - Nádražní 416
  4. Ozdobný štít domu - Nádražní 443
  5. Plastika na kulturním domě
  6. Slunce a Měsíc - Hrubá strana 98
  7. Sluneční hodiny - Malá strana 317
  8. Větrná růžice DUDENA - Malá strana 312
  9. Střecha altánku u branky do zámeckého parku
  10. Střecha historické chalupy - Zámek 5

29. 11. 2021

Ždánický místopis prodlužujeme!!!

V tomto i minulém týdnu jsme se setkali s prosbami o prodloužení termínu odevzdání Ždánického místopisu. Rádi vyhovujeme a termín odevzdání posunujeme na neděli 5. 12. 2021. Doufáme, že se všem detektivům podaří vyfocená místa vypátrat.

Kamarádi posílají pozdravy ze schůzek.

Hájenka pod sněhem

ZAHRAJTE SI NA DETEKTIVY!

Díky kladným ohlasům na minuloroční akci Ždánický místopis jsme se rozhodli opět Vás vylákat ven a vyhlásit druhý ročník soutěže

Ždánický místopis II.

Milé děti i dospěláci, zapojte se do naší listopadové detektivní soutěže! Cílem je vypátrat těchto deset míst, která se, podle našich zaručených informací, nalézají ve Ždánicích.

Můžete použít rozličné pátrací metody jako je vycházka spojená s pátráním, hledání obrázků na internetu, dotazovací metoda ... atd....zkrátka je to na vás. Pokud se chcete zapojit, tak se stačí od čtvrtka 25. 11. 2021  zastavit u nás a vyzvednout si hrací kartu na nástěnce u vchodu do DDM Ždánice, zvládnout pátrání a vyplněnou pátrací kartu vhodit zpět do schránky na DDM ve Ždánicích do 30. 11. 2021. Správné odpovědi zveřejníme 1. 12. 2021 na našich stránkách. Ze správných odpovědí vylosujeme začátkem prosince tři výherce, kteří budou odměněni. K pátrání i vyplňování je povoleno pozvat rodiče i sourozence nebo někoho blízkého, kdo vám pomůže (klidně i policejního psa)

UPOZORNĚNÍ

Vzhledem k aktuální situaci s šířením covid -19 jsme se rozhodli cyklus pravidelných přespání na Hvězdárně ve Ždánicích přerušit. Akce obnovíme okamžitě, jakmile se situace zlepší. Děkujeme za pochopení.

Současně jsme se také rozhodli, že se společně nesejdeme na letošních dílničkách při tradiční akci Těšíme se na Ježíška. Doufáme, že nám i tak zachováte přízeň a vyberete si některou z našich opět distančních předvánočních aktivit.

Jana nám poslala překrásné fotky ze Ždáničánku, tak jsme se o ně s vámi rozhodli podělit.

NOC V MUZEU aneb přespání na ždánické hvězdárně 5. - 6. 11. 2021 

Z prvního pátku na první sobotu v měsíci, proběhlo již tradiční přespání na hvězdárně ve Ždánicích. Listopadové přespání bylo věnováno večerní návštěvě Vrbasova muzea ve Ždánicích. Děti se sešly v 18:00 hodin na domečku a před návštěvou samotného muzea proběhla teoretická příprava mužstva. Z asi třiceti obrázků různých zajímavých předmětů z muzea si děti vybraly něco, co byla podle nich největší záhada a potom se snažily uhodnout co to je. A když nikdo neuhádl, těšili jsme se na odpověď od paní průvodkyně v muzeu, která ví o historických zajímavostech Ždánic prakticky úplně všechno. Do Vrbasova muzea se člověk dostane přes zámecký park a protože v listopadu se stmívá již velmi brzy, působil potemnělý park tajuplně a snově. V muzeu nás uvítala paní vedoucí Monika Jandorová, která se stala naší zasvěcenou průvodkyní. Děti postupně našly všechny exponáty z hádacích obrázků, vysvětlili jsme si k čemu sloužily a jak fungovaly a některé z nich jsme si také prakticky předvedli. Bylo to moc zajímavé. Ždánické muzeum doslova překypuje různými historickými předměty, které mají tak říkajíc duši a vypráví nám příběh o životě našich dědečků a babiček. Děti byli velicí zvídálci, všechny povídání paní Jandorové a hraní si s různými exponáty bavilo, takže není divu, že jsme se v muzeu nakonec zdrželi o maličko déle. Velice tímto paní Monice Jandorové děkujeme za její vstřícnost a ochotu věnovat nám svůj čas, bylo to krásné. Cestou na hvězdárnu nám nad hlavou svítily hvězdičky a nad jihem doslova zářil jasný Jupiter. A tak hned po příchodu, ještě než si děti sundaly kabáty, mohly se v krátkosti na tohoto krále planet podívat astronomickým dalekohledem. Potom už nastal čas večeře, pohádky a nakonec ukolébavky od Jaromíra Nohavici. Ráno nás probudilo Sluníčko a slibovalo další nový prima den. Protáhli jsme se, nasnídali a zaskotačili během rozcvičky. Nakonec jsme si zahráli pár písniček na kytaru včetně "Z granulace čouhaj zrna", kterou někteří účastníci naší Noci v muzeu už znaly z dřívějších akcí DDM a kdo ji neznal, ten se ji určitě doučí. A když si rodiče v 9:00 hodin přicházeli pro své děti, mohli se spolu s nimi podívat v pozorovatelně na promítnutý obraz Sluníčka. Tvář naší nejbližší hvězdy zdobilo hned několik slušivých skvrn.

4. 11. 2021

8 . - 10. 10 na hájence v Haluzicích řádila Vlčata z Čejče, což je přírodovědně turistický oddíl pod vedením Barči Bravencové.

2. 11. 2021

Pár fotek z našich kroužků....Zálesáci zažili dobrodružství s rozděláváním ohně.

V Klubíčku se podzimně tvořilo.

Naše kroužky jógy se těší velkému zájmu z řad dospěláků.

O víkendu 22. - 24. října se na hájence v Haluzicích konalo školení instruktorů ve spolupráci s KaP Ha - Há. Školení bylo rozvrženo do několika bloků, kde se přednášky střídaly s praktickými činnostmi. Součástí programu bylo i předání Březových lístků. Mezi oceněnými byli i zaměstnanci DDM Ždánice, kteří lístky získali za práci s dětmi. Doufáme, že se nám bude dařit pracovat pro děti dál a snad díky školení instruktorů získáme i další pomocníky a následovníky.

25. 10. 

O víkendu 22. - 23. 10. u nás na domečku přespaly mažoretky. Kromě nácviku nových sestav a protahovacích cviků si holky....alespoň podle fotek.....užily spoustu zábavy, o kterou není nouze ani na jejich pravidelných setkáních. Zdravíme mažoretky a děkujeme Kláře.

Otevíráme přihlašování na listopadové přespání. Počet míst je omezen, proto neváhejte a přihlašujte se!!! Těšíme se s vámi do muzea.

13. 10. 2021

PLANETAMI MALÉHO PRINCE - výstava a workshop umělecké sklářky Alice Dostálové Je mnoho věcí, které mají astronomie a sklo společné. Nejen že atomy křemíku tvořících sklo pochází z nitra hvězd a nejen že existuje meteorické sklo zvané například vltavíny. Bez skla by neexistovaly objektivy astronomických dalekohledů odkrývajících tajemství vesmíru a neexistoval by ani rychlý internet. Sklo je překrásný materiál plný třpytu, podobně jako hvězdná obloha a k výrobě různých uměleckých skleněných předmětů je potřeba stejného fortelu jako při výrobě astronomické optiky. V pátek 8. října 2021 proběhla na ždánické hvězdárně vernisáž výstavy sklářské výtvarnice Alice Dostálové z Galerie Skleněnka v Březině u Tišnova, nazvaná "Planetami Malého prince". Návštěvníci, velcí i malí, měli možnost prohlédnout si laskavé postavičky z tohoto hvězdného pohádkového příběhu Antoina de Saint-Exupéryho. Alice Dostálová zde i prakticky předvedla část ze svého sklářského umění. Součástí byly totiž sklářské dílničky, během kterých si mohli úplně nejmenší návštěvníci vylovit korálky ze skleněného korálkového moře a navléct si je na šňůrku a větší a šikovnější děti si pod vedením Alice Dostálové mohli dokonce vyzkoušet i tavení skleněných tyčinek nad sklářským kahanem a výrobu svých vlastních skleněných věciček. Velice tímto umělecké sklářce Alici Dostálové i jejímu manželovi Jiřímu děkujeme, že přijali naše pozvání. Bez jejich nadšení, kamarádství a velice vstřícného přístupu by tato neobyčejně zajímavá a krásná akce na ždánické hvězdárně nemohla proběhnout. Akce se zúčastnilo celkem 46 návštěvníků, z toho 26 dětí.

9. 10. 2021

Podzimní keramické dílny

Tvoření bylo určeno pro děti i širokou veřejnost. Společně jsme si vytvořili malou podzimní mističku, která je určena pro dozdobení vřesem v květináči, podzimními plody nebo třeba jen větvičkami šípků. Nyní je náš výtvor ve fázi sušení, pak jej vypálíme a předáme jeho tvůrcům. Dílničky se zúčastnilo celkem 12 dětí a dva rodiče jako doprovod.

Říjnové přespání v Klubu na hvězdárně.

Sešli jsme se na domečku, kde jsme si vyrobili podzimní dekoraci -vitrážové okénko. Propletli jsme se setmělými Ždánicemi a dorazili na hvězdárnu, kde nás čekalo malé občerstvení a večerní film. Ráno jsme se nasnídali, zatančili si a počkali, až si nás vyzvednou naši rodiče. Příští přespání bude spojeno s večerní návštěvou muzea už se na něj těšíme!

8. 10. 2021

Schůzka našich nejmenších a maminek v Klubu na hvězdárně.

8. 10. 2021

Včerejší první schůzka kroužku keramiky v Čejči.

7. 10. Přespání  - Vitrážové okénko je již obsazeno! Na Podzimní keramické dílny jsou volná jen již poslední 3 místa.

V pátek se můžete vydat také na Hvězdárnu, kde na vás čeká zajímavý program.

5. 10. 2021

Na blížící se víken jsme pro Vás připravili hned dvě akce. Neváhejte a přihlaste se na říjnové přespání a na podzimn keramické dílny. Počet míst je omezen, proto s přihlašováním neotálejte.

4. 10. 2021

Dnes začíná kroužek keramiky v Archlebově. Děti si vyzvedneme ve 13:00 ve vestibulu školy a ve družince.

Zálesák -nábor 2021

Zveme Vás do našich kroužků, dnes má schůzku Zálesák. Pokud máte zájem se na kroužek přijít podívat a třeba se přihlásit, pak v 16:00 v nové klubovně na Domečku ve Ždánicích.

Podzimní drakiáda

Celkem se nás na Podzimní drakiádě sešlo 112 účastníků  a napočítali jsme asi 40 draků.

Vítězové v jednotlivých kategoriích Drakiády jsou následující:

Nejvýše létající drak: Izabelka Čanecká (drak Batman)

Největší drak: Alžbětka Müllerová (drak Kobra)

Nejmenší krotitel draků: Vojta Buchlovský (2 roky)

Nejkrásnější vlastnoručně vyrobený drak: Kuba Všetička

Nejmenší drak: Vojta Šlouf (drak Beruška)

Drakiáda byla super!!!

Nezapomeňte, Podzimní drakiáda se blíží!!!

23. 9. 2021

Mažoretky Angels Vás zvou mezi sebe!!

20. 9. 2021 

Zveme všechny na Podzimní drakiádu!!

6. 9. 2021

V sobotu 4. 9. 2021 jsme byli pozváni na akci Hasičský gulášek, na kterou jsme připravili program pro děti. Nejprve si děti ověřilty své znalosti z oboru požární prevence na Hasičské naučné stezce v parku a pak si mnohé vyzkoušely některou z našich dílniček. Děti si mohly vyrobit letadlo z papíru, navléct korálky, vymalovat obrázek či si zasportovat s klukama ze Zálesáka. Hasičské naučné stezky se zúčastnilo 69 dětí a musíme uzat, že většina zodpověděla deset zvídavých otázek na výbornou.

1. 9. 2021

Upozorňujeme všechny zájemce z řad dětí, rodičů i široké veřejnosti, že jsme otevřeli přihlašování do kroužků pro školní rok 2021/2022. Informace i přihlášky ke stažení jsou dostupné na stránkách www.ddmzdanice.cz v sekci aktuálně a kroužky. V sekci dokumenty ke stažení pak najdete přihlášky, které si však můžete také vyzvednout v papírové podobě u vchodu na domečku. Zde je také naše schránka, kam následně vyplněné originály přihlášek můžete v případě naší nepřítomnosti vhazovat. Děkujeme a těšíme se na společné chvíle.