TÁBORY

Pravidelně pořádáme příměstský tábor o jarních a letních prázdninách, v létě pak několik turnusů pobytových táborů na Haluzické hájence. On-line přihlášky po kliknutí na vybraný turnus, papírové ke stažení v táborových dokumentech ZDE.

Shrnutí táborového léta 2018

O hlavních prázdninách se činnost domečku ve velké míře realizuje na Haluzické hájence. Zázemí hájenky doznalo v tomto roce značných změn. Na děti čekalo nově opravené sociální zařízení, osm vymalovaných chatek s novou podlahou, vyrovnané chodníky u chatek a mnoho dalšího. Tábor zde o těchto prázdninách absolvovalo přes čtyři sta dětí a o vše, co potřebují, se starala skoro stovka vedoucích, kuchařek, instruktorů, pomocníků a pomocnic. Společně jsme procestovali svět za deset dnů, setkali se s templářskými rytíři, zachvátila nás haluzománie a poznali jsme strážce lesa. Tohle všechno a mnoho dalšího jsme zažili v krásném prostředí Haluzické hájenky, u studánky Bezdýnky a v okolních lesích. Pro děti byl připraven kromě táborového programu i výlet na Art mlýn do Bohuslavic a večer jim zpříjemnil diskotékou opravdový DJ.

Ani o prázdninách ale domeček ve Ždánicích tak docela neosaměl, protože poskytl zázemí pro třicítku dětí na příměstských táborech. Program pro děti byl na nich inspirován a realizován v duchu knih pro děti Staré posti české a Lovci mamutů.

Jsme rádi, že si k nám našlo cestu tolik dětí, což dává naší práci smysl. Omlouváme se ale současně všem, které jsme museli s žádostí o účast na našich táborech z důvodu naplněnosti jejich kapacity odmítnout. Jen pro doplnění naše tábory byly obsazeny během sedmi dnů po otevření online přihlašování.

Všem, kteří se na přípravě táborů a na jejich realizaci, často na úkor své dovolené nebo volného času, podíleli, patří náš velký dík. Zní to už možná jako klišé, ale bez nich by to opravdu nešlo. Těšíme se na všechny zase za rok na Hájence.