HÁJENKA HALUZICE

Historie táborů v Haluzické hájence sahá až do roku 1988, kdy byl areál hájenky zakoupen pro potřeby Domu dětí a mládeže ve Ždánicích. V následujících letech se tento areál přetvářel ve funkční táborovou základnu. Ruce k dílu přiložili pracovníci DDM, vedoucí kroužků, spolupracovníci a příznivci DDM a odchovanci zájmových útvarů. 

Historie táborů v Haluzické hájence sahá až do roku 1988, kdy byl areál hájenky zakoupen pro potřeby Domu dětí a mládeže ve Ždánicích. V následujících letech se tento areál přetvářel ve funkční táborovou základnu. Ruce k dílu přiložili pracovníci DDM, vedoucí kroužků, spolupracovníci a příznivci DDM a odchovanci zájmových útvarů.

Hájenka se nachází ve Ždánickém lese v údolí říčky Kyjovky. Je přístupná vlakem nebo i osobními auty až na místo po pěkné asfaltové cestě. Vlakem přijedeme do Jestřabic nebo do Nemotic - trať 340 Brno - Veselí nad Moravou. Z Jestřabic (kde však nestaví všechny vlaky) je to 2,5 km a z Nemotic 4 km. Pojedeme-li autem pak v obci Nesovice odbočíme na Snovídky. Ve Snovídkách je již silniční ukazatel Haluzice. Po 3 km přijedeme k Haluzické hájence.

Areál se skládá z Haluzické hájenky, jídelny, společenské místnosti s krbovými kamny, klubovny, 15 chatek, bazénu o rozměrech 25 × 10 m s hloubkou pozvolně vzrůstající od 1 do 1,5 m a brouzdalištěm pro děti (10 x 4 m hloubka 60 cm). V areálu jsou stoly kulečník, stolní fotbal, pingpong, aj. Středisko se nachází na rozhraní lesa, pole a louky. Je osamoceno, nejbližší hájenka je vzdálená 2 km.

Místo je jako stvořené pro výlety, přímo u hájenky začíná naučná stezka Ždánický les.

Do celého areálu hájenky je přísně zakázán vstup se psy a jinými domácími zvířaty. 

Společenská místnost s krbem


Celková kapacita je 108 osob.

Budova přízemí:

  • 1 x 2lůžkový pokoj
  • 1 x 6lůžkový pokoj
  • 1x 8lůžkový pokoj

Budova patro:

  • 2 x 4lůžkový průchozí pokoj
  • 2 x 6lůžkový průchozí pokoj
  • 1 x 6lůžkový pokoj
  • 1x 4lůžkový pokoj
  • 1x 2lůžkový pokoj

15 x 4lůžková chatka


Ceník ubytování ZDE

Rezervace a přihlášky níže.

Termín pronájmu:

  • květen, červen, září, říjen

Obsazenost hájenky ZDE

ONLINE REZERVACE

Zarezervujte si hájenku včas. 


TIPY NA CELODENNÍ VÝLETY

Bučovice

zámek a park

Slavkov u Brna

město Napoleona

Ponětovice

výchozí místo na Mohylu míru

Kyjov

museum

Kozel, Kazatelna

skalní útvary nad Koryčanskou přehradou

Sv.Kliment

poutní místo

Cimburk

zřícenina hradu

U Slepice

nejvyšší bod Ždánického lesa