TURNUS 04

15.8.2020 Loučení

Uteklo to jako voda. Ráno sice trochu poprchalo, ale sluníčko na sebe nenechalo dlouho čekat. Dopoledne jsme uběhli oddílovku. K obědu bylo kuře na paprice a všechny talíře byly vylízané. Odpoledne jsme se stihli ještě vykoupat. Po svačině proběhl velký nástup, na kterém jsme vyhnotili celotáborovou hru. Vyrály Chaluhy. Pak jsme si zabalili a po večeři jsme měli diskotéku. Mějte se fajn a příští rok AHOJ.

14.8.2020 Divadlo

Dnešní den nás probudila Trosečnice Ivoš a místo rozcvičky jsme si zahráli evoluci. Dopoledne jsme soutěžili v táborové olympiádě, kterou s přehledm vyhrály Chaluhy. Po odpoledním koupání jsme si zahráli hru nemocnice, která nás vždy rozesměje. Na večer bylo nachystáno divadlo. Všechny uchvátil výkon (pod)vodníků a jejich pěvecké zpracování Karkulky ze Tří bratrů.

Středa 13.8.2020 Snídaně králů

Ráno nás čekalo velké překvapení. Každý vedoucí si při nás připravil originální snídani. Někteří měli piknik v trávě nebo pod lípou jiní snídani do postele. Dopoledne jsme hráli kimovku. Hádali jsme různé věci podle hmatu, zkoušeli různé chutě a postřeh a odměnou byl kuřecí řízek s bramborovou kaší. Odpoledne proběhly vodní hry a tichá podpisovka, kde jsme měli za úkol posbírat od vedoucích podpisy podle určitého klíče. Večer nás čekalo kino s pohádkou o Vajáně a krásně unavení jsme zalehli do postýlek.

Středa 12.8.2020 Vodní byznys.

Dnešní den hlásil budíček (Pod)vodník Štěpán. Po snídani jsme si vyběhli zahrát běhanou soutěž "hledá se Ruby" v lese, která zabrala celé dopoledne. Pěkně nám vyhládlo a rajskou s masovými kuličkami jsme doslova vylízali z talířků. Po odpoledním klidu jsme se osvěžili v bazéně  a připravili byznys pro vedoucí. Večer nás čekal táborák se špekáčky a světlušky. Copak asi budeme dělat zítra?

Úterý 11.8.2020

Ráno bylo sice zachmuřené, ale sluníčko si k nám cestu našlo. Po snídani jsme vyrazili na hrádek, kde se o něj bojovalo. Soutěž byla vyrovnaná a tak jsme nakonec bojovali proti vedoucím. Po hře jsme se prošli ke slepici a zpátky do tábora. Po poledním klidu jsme se vykoupali a zasoutěžili si v lovu perel. Nejlepšími lovci byli Trosečníci a (pod)vodníci. Odpoledne jsme si nacvičili písničky po oddílech a večer proběhla pěvecká soutěž. Nejdřív každý oddíl zazpíval svou nacvičenou píseň a pak ji musel zazpívat znovu třeba jako ospalý a koktavý. Užili jsme si mnoho legrace. Večer zaskočil i božský Kája.

Pondělí 10.8.2020 Olympiáda

Dneska ráno nás budil Martin z Velkých kluků. Ráno se v našem vodním světě konala olympiáda, která prověřila naše sportovní dovednosti a výkony všech účastníků byly odměněny obědem - gulášovou polévkou a holandským řízkem. Odpoledne jsme se koupali a zahráli si Laser Show, kde byli nejlepší Mariňáci a Velcí kluci. Po svačině se hledal náčelník a vyhráli vorvani. Večer jsme zakončili diskotékou. Zítra se zase ozveme, tak ahooooj.

Neděle 9.8.2020 Poklad

Dnešní ráno jsme začali stavbou mořského města. Ne všem se podařilo městečko postavit, ale našli se i oddíly, které postavily skoro dvě města. Ještě před obědem jsme se vykoupali a na oběd zbaštili Honzíkovy buchty. Odpoledne jsme si zakopali poklad, vyměnili si mapy a vydali se hledat ten svůj. Večer nás všechny překvapil. Každý oddíl proměnil svého vedoucího v pohádkovou bytost a to byla nádhera. Tak ahoj zítra.

Sobota 8.8.2020 Lovení dušiček

I dnes jsme vstávali se sluníčkem. Dnešní den vedla Melmenova laguna. Po snídani jsme lovili dušičky a chystali šablony na stříkání oddílových triček. Ještě před obědem jsme se stihli vykoupat a už nás čekala nudlová polévka a knedlo vepřo zelo. To byla dobrota. Po poledním klidu jsme se zase vykoupali a nastříkali naše trička. Ještě před večeří jsme navštívili studánku Bezdýnku a večer jsme ukončili táborákem a pohádkou. Co asi budeme dělat zítra?

Pátek 7.8.2020 Kouzelná ryba

Dnes nás z postelí vytáhlo kromě píšťalky Marka vorvaně sluníčko. Po rozcvičce a vydatné snídani jsme si vytvořili oddílové kouzelné ryby, na které sbíráme šupiny do celotáborové soutěže, a proběhli jsme cestu správného piráta, kterou vyhráli podvodníci. Po obědě jsme si vyrobili přívěsky z keramiky a vykoupali se. Večer jsme zakončili pohádkou a táborákem a unavení ulehli do táborových postýlek. Tak ahooooj zítra

6.8.2020

Čtvrtek 6:8. příjezd. Rok se s rokem sel a jsme opět v Haluzicích. Za slunečného odpoledne jsme se začali sjíždět na hájence, potkali jsme staré kamarády a uvítali nováčky. Po ubytování jsme se rozdělili do oddílů, vymysleli jsme si názvy oddílů a vyrobili vlajky. A už je tu večer, takže dobrou noc a uvidíme, co přinese zítřek.