TURNUS 24

4. 8. 2022

Prvních pár hodin na táboře bylo o seznámení s prostředím Haluzické hájenky (u některých připomenutím) a s našimi vedoucími. Vytvářeli jsme síť přátelství a při tom se vzájemně poznávali. Před večeří jsme stihli skočit i do bazénu a večer proběhlo slavnostní zahájení našeho Podmořského putování, při kterém budeme hledat ztracenou Černou perlu. Zdá se, že se máme na co těšit!!!

5.8.2022

První probuzení v Haluzicích a hned nás přivítaly paprsky slunce, které nás provázely po celý den. Dopoledne jsme si namalovali své portréty na chatky a pokoje, vyrobili si obálky přátelství a taky vymýšleli název našich skupin a vyráběli oddílové vlajky. Odpoledne jsme strávili převážně u bazénu a stihli nabatikovat oddílové šátky. Zatím schnou, takže fotky s nimi až zítra. Večer nás navštívil Pan hvězdář, stihli jsme sledovat zapadající slunce a později pak i hvězdnou oblohu. A jeho vyprávění bylo moc zajímavé stejně jako celý zábavný a pohodový den!

6.8.2022

Oproti včerejšku jsme se dnes probudili do deštivého rána, proto nám vedoucí odpustili rozcvičku a mohli jsme vstávat trochu později. Pršelo celé dopoledne, proto si pro nás programový vedoucí Tom připravil povídání o rybaření ve světě a dozvěděli jsme se spoustu zajímavých věcí třeba o lovu mečounů nebo žraloků. Na rybářské povídání navázala beseda s našimi vedoucími Markem a Kubou, kteří se coby profesionální vojáci zúčastnili misí v Mali nebo v Afganistánu, což především pro kluky bylo něco! Odpoledne se nám umoudřilo počasí, tak jsme se věnovali hrám na hřišti a v areálu Haluzické hájenky. A večer? To mezi nás zavítaly mořské víly a další zástupci vodní říše, aby nám ukázali originální účesy od světoznámých mořských stylistů. I když počasí dnes nebylo nejlepší, nijak nám to den v Haluzicích nepokazilo

7.8.2022

Oproti včerejšku nebylo po dešti už ani památky, tak jsme mohli celou neděli být venku. Dopoledne jsme ve dvojicích v rámci hry plnili úkoly a více poznali naše vedoucí. Odpoledne jsme pak stavěli domky pro mořské víly a naše návrhy byly teda parádní a originální! Po dvou dnech jsme se mohli opět vykoupat v bazénu a po dni venku a v lese to bylo velmi příjemné osvěžení. Večerní program už pak byl klidnější a ponořili jsme se do mořských hlubin prostřednictvím filmu Aquaman. Moc si to užíváme a už se těšíme na další den!

8.8.2022

Další hezký den přímo sváděl k hrám venku, starší oddíly ho využili k turnaji v kopané, přehazované a volejbalu. Děti z mladších oddílů pak tvořily náramky, prototyp ponorky nebo přehradu v blízkém potůčku. Místy také bylo slyšet zpěv nebo hru na flétnu, což naznačovalo, že se blíží večerní hudební soutěž. Odpoledne jsme se opět věnovali hrám, bazénu a před večeří za námi přijeli hasiči ze Ždánic a seznámili nás s mnoha zajímavostmi ze své práce i hasičskou technikou. Na závěr nás osvěžili vodou ze stříkaček a pořádně jsme se vydováděli. No a večer už se hrálo a zpívalo a vůbec jsme netušili, kolik mezi sebou máme talentovaných kamarádů! Posíláme fotky ze setkání s hasiči a také ze sobotní soutěže o nejlepší účes. Tak ahoj zase zítra!

 9.8.2022

Slunce opět provázelo celý náš den, tak jsme ho celý trávili venku. Dopoledne jsme si udělali výšlap do Snovídek a nanuk v parném dni fakt bodl. Odpoledne jsme pak v bazénu soutěžili ve vodních a podvodních soutěžích a pořádně jsme si to užili. Bazén je prostě žůžo! A víte, co nás čekalo večer? Přijel za námi DJ a měli jsme VELKOU diskotéku a pořádně jsme se vyblbli. Náš pobyt v Haluzicích se sice přehoupl do druhé poloviny, ale každý den je tak akční, že se pořád máme na co těšit!

Na závěr vám posíláme text z hudební soutěže písničky, který složily holky z oddílu 3. Je trefná, ne?

Refrén: Hájenka Haluzice je prostě skvělá, naše vedoucí je hodně smělá,

máme tu veliký bazén s pingpongovým stolem, každý se pak chodí dívat, co se děje kolem.

1. Po příjezdu do Haluzic nadšení jsme velmi,

potom nám řek ředitel "Peníze dej mi a už nevolej mi".

2. Vlaďka, naše zdravotnice, je to velká bojovnice,

díky, díky převelice, Jste nejlepší zdravotnice.

3. Kuchty, kuchty, kuchtičky, dělaj dobré buchtičky,

hladové nás nenechají, co nám chutná, to nám dají.

4. Když Večerníček chodí kolem, točí se nám hlava kolem.

cítíme se v bezpečí, když si občas poskočí,

Večerníčku, pojď si hrát, jsi náš velký kamarád.

5. Tomáš táhne ponorku, často hraje na schovku,

s vedoucíma plánuje, kam se zítra popluje.

Vedoucí mu říkají, že žádnou mapu nemají, ať to dobře utají.

10.8.2022

Dnešní den byl ve znamení sportování, her i koupání. Dopoledne měly mladší oddíly turnaj v přehazované a fotbale, zahráli si také mölki a další hry. Skupina mladých, nadějných umělců tvořila tematické obrazy pro výzdobu naší Haluzické hájenky a z fotky sami musíte uznat, jak moc jsou šikovní. Všichni jsme však především s napětím očekávali dnešní večer, protože jsme měli táborák, opékali špekáčky a zpívali u kytary. A pak jsme se společně vydali ke studánce Bezdýnka, odkud jsme vyrazili na procházku nočním lesem. Někdo se bál míň, někdo víc, ale všichni jsme si to moc užili. Prostě tábor, jak má být!

11.8.2022

"Haluzická hájenka, to je nyní domov náš, stačí tady tábor jediný, a už ji navždy v mysli máš!" A tak to je, prostě nám tu kráááásně je! A zase den plný her, koupání, soutěžení a příprav na večerní taneční soutěž. Odpoledne jsme reprezentovali naše mixové týmy v individuálních soutěžích, a to např. mölkky, frisbee, pétanque, lukostřelbě a dalších. A ladili naše taneční sestavy, protože večer byl ve víru pohybu a tance a opět jsme si uvědomili, kolik mezi námi je talentovaných kamarádů. Moc jsme si to užili a dokonce stihli trsnout na krátké diskotéce. A abychom nezapomněli, děkujeme moc za všechny krásné pohledy a dopisy, které nám posíláte, máme z nich obrovskou radost!

12.8.2022

Den jak vymalovaný a spousta her a soutěží! Hlavně odpoledne jsme měli netradiční olympiádu v našich mixových oddílech - skákali jsme v pytli, házeli papírové koule na cíl nebo probíhali dráhu s pingpongovým míčkem na pálce. A na závěr jsme lyžovali! Nevěříte? Dá se to i na trávě! Na dnešním nástupu jsme byli Večerníčkem pasováni na Haluzické jedničky a společně jsme mu pak popřáli k jeho dnešním narozeninám. A někteří byli odměněni za krásné výtvarné nebo literární výtvory. A den pomalu směřoval k večeru, kdy jsme měli diskotéku spojenou s karnevalem. Po parketu tak rejdili žraloci, želvy, medúzy, chaluhy nebo potápěči a všichni jsme si opravdu připadali jak pod mořskou hladinou. Celý den jsme si moc užili a trochu nám začíná být smutno, že tábor pomalu končí. Máme ale před sebou ale ještě jeden den a ten si užijeme naplno! P.S. Posíláme fotku Haluzického národního baletu, který při svém turné zavítal na naši taneční soutěž s představením Labutího jezera. No nemáme skvělé vedoucí?

13.8.2022

Závěrečný den tábora je tady a my jsme si ho užili naplno! I poslední den bylo hezké počasí, tak jsme celý den byli venku, i když bazén se nám do programu už nevešel. Dnešek byl totiž především ve znamení hledání ztracené Černé perly, kterou piráti na začátku pobytu ukradli a ukryli do hlubin oceánu. Museli jsme splnit řadu úkolů a překonat mnoho nástrah, abychom získali indicie, které by nás k perle dovedly. A povedlo se! Společnými silami všech 80 podmořníků jsme ji vylovili z hlubin a mohli se pokochat její krásou. Večer jsme pak společně celý tábor zakončili a všichni byli odměněni hezkými cenami. Bylo to krásné a už se moc těšíme zase za rok!