TURNUS 05

22.2020

Naše Haluziáda se nachýlila ke konci a máme za sebou poslední den tábora. Na smutnění zatím nebyl čas, protože vedoucí pro nás připravili bohatý program na celý den. Ráno jsme si v rámci rozcvičky společně zatančili tanec Labadam a zahráli hru na evoluci, dopoledne jsme pak soutěžili v netradičních sportovních disciplínách a hlavně lyžování na louce bylo fakt super! Odpoledne jsme vyrazili do lesa na cestu za pokladem, po trase jsme plnili spoustu zajímavých úkolů a nakonec našli i ten poklad, který nám lesní skřítek ukryl v lese. Do večeře jsme si ještě naposledy užili také bazén. No a to už se přiblížil večer, kdy nás čekalo slavnostní zakončení tábora a vyhlášení celopobytové soutěže, jejímž vítězem se stal oddíl Kohoutů. Dostali jsme taky spoustu hezkých odměn. Pak už nás čekala jen závěrečná diskotéka, podepsali jsme si trička a uložili jsme se k poslední noci v Haluzicích. A těšíme se, že se sem za rok vrátíme! 

21.8.2020

Dnešní den bylo výstavní počasí, proto jsme byli pořád venku. Dopoledne spíše na hřišti, kde jsme hráli různé hry, odpoledne v bazénu, kde jsme se chladili od slunečních paprsků. Stavěli jsme lodě, tančili a prostě si to naplno užívali. Jako večerní program jsme měli Stardance, kde nám mnoho našich kamarádů ukázalo své taneční a pohybové nadání. A co víc, zapojili se i kuchaři se svou taneční kreací, při které jsme se od srdce nasmáli. Před námi je poslední táborový den a už teď víme, že se nám rozhodně nebude chtít domů. Je to tu prostě super! 

20.8.2020

Po dvou zamračených dnech nás s ránem přivítala modrá obloha a sluníčko nás hřálo celý den až do večera. Krásného dne jsme využili naplno. Dopoledne jsme lovili divoká zvířata, za která se převlékli naši vedoucí a my je hledali po lese. Schválně, poznali jste z fotky, kdo představoval slona, geparda, buvola nebo žirafu, kdo antilopu, nosorožce, lva nebo zebru? V poledním klidu jsme byli rádi za odpočinek a těšili jsme se na odpoledne, které jsme strávili u bazénu. Plavali jsme, lovili míčky nebo převáželi na desce členy našeho oddílu a na závěr dokonce našeho vedoucího! A tábor by nebyl táborem, kdyby chyběl táborák, a toho jsme se taky dnes večer dočkali. 

Na závěr přikládáme text písničky, kterou složily naše kamarádky pro včerejší Haluzickou Superstar. No není super?

"Haluzická" (Sofie Gajdošíková, Alžběta Ilčíková)

Dneska jsme přišly vám zarepovat,

Ze srandy to bereme, aby nebyla nuda.

Přijeli jsme do Haluzic na ten náš tábor,

Seznámily jsme se s Aničkou a Kájou,

Miou a Eri, Nicol a Blážou.

Všechny holky jsou moc fajn, no to se ví,

Srandu s nimi prožíváme a to nás baví.

Největší borka, to je naše Síma,

Udělá pro nás všechno, je to prostě príma.

Až se s vámi v neděli ráno rozloučíme,

Slzy nám potečou, jó to taky víme.

19.8.2020

Čas utíká sedmimílovými kroky, protože náš tábor dospěl do půlky. O to víc jsme si dnešek užili, a co víc, zcela bez deště! Ráno pro nás vedoucí připravili překvapení a přišli nás probudit v kostýmech zvířátek. Jsou prostě skvělí! Dopoledne jsme se pak o nich dozvěděli při hře Poznej svého vedoucího spoustu zajímavých informací. Po odpoledním klidu jsme se pak vydali do lesa, kde jsme stavěli domečky pro skřítky a moc jsme si to užili. Pak jsme s radostí hupsli do bazénu a vydováděli se tam až do večeře. Večer už byl poklidnější, odehrála se tu Haluzická Superstar a je třeba říct, že máme mezi námi spoustu šikovných a odvážných kamarádů-zpěváků.

18.8.2020

Už tady máme úterý a s ním další skvělý den na táboře. Po ranním protažení a dobré snídani jsme se věnovali hrám. Starší oddíly na hřišti a v lese, mladší s programovým vedoucím hráli na rybáře nebo pavouky. Pak se nám trochu rozpršelo, tak jsme si vyráběli Obálky přátelství, kam nám kamarádi můžou posílat nějaké hezké vzkazy. Odpoledne taky spadla občas nějaká kapka, ale nejsme z cukru, tak někteří využili i bazénu, maloši se vydali do světa Lvího krále při sledování stejnojmenného filmu. A konečně nám uschla naše nová barevná trika, věříme, že se vám líbí. Jsme usměvaví a spokojení a těšíme se na nový den! 

17.8.2020

První ráno v Haluzicích bylo trochu zamračené, ale to nám neubralo nic na dobré náladě. Dali jsme si rozcvičku v oddílech, v dopoledním programu jsme si pak vymýšleli oddílové názvy a pokřiky a vyráběli vlajky, abychom mohli zdárně soutěžit a hrát hry v naší Haluziádě. Odpoledne spadlo i pár kapek, ale užili jsme si jak hřiště, tak bazén. A také jsme batikovali trička a jsou úúúúžasná! Zítra se na nás můžete těšit v duhovém provedení. Večer jsme si nakreslili portréty a hajdy do hajan nabrat sílu do dalšího dne na Hájence.

16.8.2020

Sotva jste nás dovezli na Hájenku a ubytovali jsme se, dali jsme si výbornou večeři a zahájili naši Haluziádu. Máme se na co těšit - spousta her, soutěží a dalších aktivit! Vedoucí jsou skvělí, usměvaví a už jsme s nimi hráli hry a seznámili se novými kamarády. Je to tu prostě bájo! Už se těšíme na ráno a vše, co nás čeká. Fotky jsme nestihli, tak dobrou a zítra to napravíme.