DENÍK T83

5.8.2018

Dnes jsme vstávali bez rozcvičky, protože byla neděle. Dopolední program se odehrával v Londýně, protože jsme se zase vrátili zpět do Evropy. Londýn je známý svou spletitou sítí podzemní dráhy, tak jsme se i my projeli metrem. Před obědem jsme se ochladili v bazéně a na oběd jsme si pochutnali na svíčkové. Po odpoledním klidu už jsme začali balit a připravovat se na cestu domů, která nás už zítra čeká. Večer poslední diskotéka... a dobrou.

4.8.2018

Dopoledne jsme strávili v Americe a vyrazili ponny expresem za dalším dobrodružstvím. Po odpoledním klidu nás čekal bazén i vypuštění lodiček, které nás snad do zítřka, pokud přeplují bazén, dopraví zpět do Evropy. Všem nám udělalo obrovskou radost už jen to, že se ani jedna z lodiček nepotopila a statečně se všechny vydaly přes oceán. Večer jsme vyrazili do Brazílie a užili si karneval v Riu. Na výrobu masek jsme mohli použít jen krepový papír a bílá trička, která jsme si přivezli z domu. Posuďte, jak jsme si s tímto úkolem poradili.

3.8.2018

Dnešní den jsme začali pěším výletem do Snovídek. Po osvěžení v bazéně a výborném řízku k obědu jsme přivítali jezdce z biketrialového oddílu z Kyjova. Předvedli nám, co všechno na svých kolech dovedou, a svými výkony nás doslova ohromili. Skvělé bylo i to, že jsme si mohli kola půjčit a některé překážky si na vlastní kůži vyzkoušet. Večerní program byl zaměřen na objevování Ameriky, takže jsme vyráběli lodičky ze dřeva a zítra se těšíme, jak je vyzkoušíme. Ještě před spaním nás čekala procházka nočním lesem a pak už dobrou...

2.8.2018

Básnička od Nely:   

Tábor ten je prostě nej,

tak si ho tu užívej.

Vedoucí my super máme,

všichni jim teď zatleskáme.

Ostatní jsou také fajn,

Ještě jednou zatleskám.

Dneska se děla spousta zajímavých věcí. Den začal jako vždy rozcvičkou a pokračoval hrou hledání pokladů, kdy kapitáni mixů s vedoucími vyrazili do lesa ukrýt poklad, nakreslili mapu a ostatní se ho pak pokusili najít. Po obědě nás čekala spousta her ve vodě a stavění příbytků v lese. Den jsme zakončili táborákem s opékáním špekáčků. Vedoucí nám ještě večer zatančili country tance, které jsme se pak naučili také.

Oddíl číslo 7 Mira tým a Mirek

1.8.2018

Včerejší večer jsme si opravdu moc užili, a proto jsme měli dnes posunutý budíček na 8:15. Dopoledne jsme plnili další etapu celotáborové hry, kdy jsme postupně překreslovali obrázek budovy opery v Sydney. Následovala koupačka v bazéně. Protože jsme byli stále unavení, prodloužili jsme si o chvíli i polední klid. Odpoledne jsme si chystali vystoupení na večerní pořad Austrálie hledá talent, který se nám opravdu velice povedl. A zítra hurá do Ameriky!!!

A tohle je přepis emailu, který nám poslal náš včerejší DJ:

Hezký večer,

díky ještě jednou všem vedoucím, praktikantům a dětem za úžasný večer s vámi.

Bylo to opravdu super. Děti byly naprosto originální.

Všem posílám pozdravy.

Díky, DJ

31. 7. 2018

Dnešní den jsme začali závodem formulí F1 - Velkou cenou Číny. Tento závod byl pro nás nový a neobvyklý, ale všechny nás zaujal a moc se nám líbil. Po odpočinku jsme měli dostatek energie na vodní aktivity. Další hra představovala překování Velké čínské zdi a propašování bource morušového, kterého jsme hledali po lese. Večer byla diskotéka, která byla velmi fyzicky náročná, neboť jsme protančili celou noc. Jen se trochu bojíme, že se zítra nepostavíme na nohy.

Oddíl číslo 5 Lososi na tripu a Janča

30. 7. 2018 

Dneska jsme se přesunuli do Afriky a překonali Saharu, což představoval pěší výlet do Bohuslavic. Cesta byla dlouhá asi 14 kilometrů a po cestě svítilo sluníčko tak, že většina nemohla hned, jak jsme vyrazili. Asi v polovině cesty jsme narazili na most - lávku. Přejít přes ni byla opravdová zkouška odvahy, kterou ale všichni zvládli na jedničku. V Bohuslavicích jsme navštívili Art mlýn, kam nám z tábora přivezli na oběd výborné buchty. Po prohlídce Art mlýnu, odpočinku, doplnění tekutin, posilnění a vyplenění místního obchodu jsme se vydali na cestu zpět do Haluzic. Po cestě jsme zpívali Arizona. V táboře jsme pak po hodině poledního klidu mohli do bazénu a večer jsme se přesunuli na Madagaskar, protože jsme se na něj dívali před spaním.

Oddíl číslo 4 Tým Verča a vedoucí Veronika

Rádi bychom připojili vzkaz od vedoucích a pracovníků tábora pro rodiče: "Máte úžasné děti, které jsou vychované a moc šikovné, což nám dneska všechny předvedly. Děkujeme, protože právě díky nim nás ty tábory pořád baví." Děkujeme, váš tým T83

29. 7. 2018

...jsme vyrazili na výpravu ke studánce Bezdýnce. Cestou jsme hráli Kimovu hru. Jelikož bylo opět velké horko, šli jsme si užít koupání do bazénu. Po odpoledním klidu jsme měli připraveny vodní soutěže. Vzhledem k tomu, že jsme se na naší cestě světem přestěhovali do Holandska, které je známé svými tulipány, tak jsme je šli sbírat do lesa. Následoval nácvik pohádek v hatmatilce, které jsme večer hráli celému táboru. Všichni jsme se zasmáli a ukončili tak další táborový den. Zítra se chystáme do Afriky, kde přejdeme Saharu a pak hurá na Madagaskar.

Oddíl číslo 3 Cookies a vedoucí Lenka

28. 7. 2018

Ráno jsme se šli proběhnout a rozcvičit. Po snídani jsme se připravovali na cestu kolem světa. Sbírali jsme tam peníze, abychom mohli získat pas, očkování a víza. Po hře a svačině následovaly vodní hrátky v bazéně. Po odpoledním klidu a ochlazení ve vodě se podávala svačina. Odpolední hra spočívala v tom, že jsme hledali básničky po lese, museli jsme si je zapamatovat a odříkat je vedoucím. Po nástupu a večeři jsme si zahráli na stavitele a ve Francii jsme postavili Eiffelovu věž, která byla jen ze špejlí a izolepy. Diskotéka nás před spaním unavila, takže jsme se do postelí docela těšili.

Oddíl číslo 2 Tryskouni a vedoucí Simona


27 .7. 2018 

...jsme přijeli na tábor do Haluzické hájenky s tématem Cesta kolem světa za 10 dní. Ubytovali jsme se, seznámili se s prostředím a táborovým řádem. Odpoledne bylo horko, tak jsme se koupali v bazéně a hráli jsme fotbal na louce. V půl sedmé byl nástup a po nástupu byla večeře, která byla moc dobrá. Byl guláš. Po večeři jsme malovali dopravní prostředek, kterým budeme po světě cestovat. Večer jsme chtěli zakončit pozorováním zatmění měsíce, ale bohužel nebylo nic vidět. Celý den se nám moc líbil.

Oddíl číslo 1 Ponorky a vedoucí Šárka a Pavel