DENÍK T84

Středa 15.8.2018

ROZLOUČENÍ

Dnes jsme si opět přispali, protože se včerejší disko s djem protáhlo. Po rozcvičce a snídani se rozehráli turnaje ve fotbale a vybíjené. V obou vyhráli stopaři, i když jen o fous. Pak proběhlo exibiční utkání s vedoucími, u kterého jsme si užili spoustu legrace. Po úklidu tábora a ve večeři jsme se plni očekávání sešli na nádvoří a vyhodnotili celý tábor a každý si odvezl zaslouženou odměnu. Večer jsme zakončili diskotékou, při které jsme si nechali podepsat trička a památníky, vyfotili se ve fotokoutku . a tančili až do večerky. Zítra nás čeká odjezd, tak dobrou noc a všichni ahooooooj příští rok!

Velké díky všem, kteří se starali o hladký chod tábor a o plná bříška a hlavně vám děti. Ještě jednou,

byli jste úžasní.

Úterý 14.8.2018

VÝLET DO BUČOVIC

Dneska jsme si přivstali, protože jsme museli stihnout vlak z Jestřabic. Cestu jsme zvládli, sluníčko dnes nepálilo. V Bučovicích jsme se rozdělili na dvě skupiny. Jedna šla do zámku a druhá na hasičskou stanici, kde pro nás měli hasiči připravenou exkurzi. Ukázali nám vybavení zásahových vozidel jak správně hasit oheň v kuchyni. Pak jsme se vyměnili. Po prohlídce zámku jsme měli krátké volno na nákupy. Po návratu do tábora jsme měli polední klid, po kterém následoval oddílový program. Někteří vyráběli lesní bubáky, malovali si, či hráli vybíjenou. Překvapením večera byl profesionální DJ, který nám hrál na přání až do večerky.

Pondělí 13.8.2018

LESNÍ MASKA

Po včerejší stezce odvahy jsme si dnes přispali. Dopoledne jsme vytvářeli masky z přírodních materiálů, kterými jsme pak nazdobili svoje vedoucí. Fantazie nezná mezí a všichni byli nádherní. Odpoledne jsme se vykoupali v bazénu a opět si zasoutěžili v lovu perel. Po svačině jsme šli do lesa k Bezdýnce stavět domečky pro trpaslíky. Nejkrásnější domeček postavil oddíl jednorožců, ale ani ostatní oddíly nezůstali pozadu. Večer nám vedoucí konečně zahráli slibovaného Otesánka, po kterém následovalo promítání pohádky "velká šestka". Hned po pohádce jsme šli brzo spát, neboť zítra nás čeká výlet.

Neděle 12.8.2018

STEZKA ODVAHY

Budíčeeeek! Ráno si pro nás vedoucí nachystali překvapení. Udělali snídani po celém táboře. Někteří měli piknik na dekách, druzí snídali u bazénu nebo pod lípou. Vedoucí vše nazdobili a starali se o nás jako doma. Dopoledne jsme si vylosovali aktivitu- například zoo, restaurace, věštírna, tetovací salon a nachystali si to a pak nás vedoucí obcházeli a bodovali žetony, které se nám převedou na body a sladkosti. Odpoledne nás sluníčko vyhnalo opět do vody, stihli jsme i soutěže v chytání míčků ve vodě a štafetu s mokrým tričkem. Užili jsme si spoustu legrace. A stihli jsme i jednu běhavou soutěž na suchu. Večer přišla všemi očekávaná stezka odvahy. Nejdřív jsme si opekli špekáčky a zazpívali a pak statečně vyrazili do lesa. Všichni jsme to zvládli na jedničku.

Sobota 11.8.2018

BOJ O HRÁDEK

Dnes nás přivítal déšť, ale ani to nám nezabránilo, abychom s pláštěnkami vyrazili na hrádek, kde měl probíhat boj mezi obránci a útočníky. Bohužel štěstí nám nepřálo a cesta na hrádek byla znepřístupněna spadlými stromy. Boj proto začal již po cestě v lese, kde skončil nerozhodně a rozuzlení musel přinést až následný boj v táboře mezi vedoucími a dětmi. Po obědě se vyjasnilo a tak jsme si mohli užít bazénu, u něhož následně proběhlo i společné focení v našich táborových tričkách. Po svačině probíhal pohádkový večer. Každý oddíl si vylosoval pohádku, kterou nacvičil, připravil si kostýmy a po večeři představil ostatním. Všechny pohádky se nám moc líbily a hodně jsme se u nich nasmáli.

Pátek 10.8.2018

SMYSLY A ZPĚV

Dnešní den prověřil naše smysly. Dopoledne jsme hráli Kimovy hry, které zaměstnali náš zrak, sluch, chuť, hmat, postřeh a čich. Ač se to ze začátku zdálo jednoduché, některé disciplíny se protáhli až do oběda. Po odpoledním klidu jsme se šli vykoupat. Po osvěžení v bazénu jsme se rozdělili na dvě poloviny. Jedna polovina si dle vytvořených šablon malovala znaky svých oddílů na trička. Druhá mezitím hrála hru kouzelná vajíčka. Zde jsme mezi sebou soutěžili, kdo dříve najde vajíčko podle vyvolaného čísla. Po večeři byla pěvecká soutěž. Každý oddíl si nejprve zazpíval svou připravenou písničku, kterou jsme podle losu upravovali. Na závěr nám zazpívali a zatančili i vedoucí. Byla to velká legrace a moc se nám to líbilo.

Čtvrtek 9.8.2018

BOJ O VODU

Opět nás probudilo sluníčko, den byl horký ale báječný. Ranní soutěží byl boj o vodu. V lese nad táborem byly rozvěšeny pytle s vodou. Úkolem každého oddílu bylo nasbírat co nejvíce vody. Každý z nás měl jednoho propichovače, který do nachystaných pytlů udělal díru a my ostatní jsme pomocí kelímků tekoucí vodu chytali a nosili do studánek. Oddíl, který měl nejvíc vody ve studánce vyhrál. O kapičku byli nejlepší Lesní strážci. Po svačině jsme se ochladili v bazénu a poté se vydali zakopávat poklad. Každý oddíl nakreslil mapu, kterou pak předal dalšímu oddílu, který podle ní tento poklad hledal. Všichni svůj poklad našli a pochutnali si na něm. Náročný den jsme zakončili letním kinem na nádvoří. Promítanou pohádkou bylo "království lesních strážců".    

Středa 8.8.2018

BOJ O ÚZEMÍ

Dnes jsme se opět probudili do slunečného rána. Dopoledne proběhla netradiční olympiáda, která prověřila naše sportovní umění, a někteří nás mile překvapili svými výkony. Po výborném obědě jsme se schladili v bazéně a pak se připravovali na odpolední bojovou hru. Vyráběli jsme papírové koule jako obrané střelivo a šipky ze špejlí jako útočné střelivo. Pak jsme si vybrali svoje území, které jsme si museli chránit a vysílali útočníky, kteří házeli šipky do území cizích oddílů. Bylo důležité využít taktiku a strategii hry a všichni se toho zhostili na jedničku. Výsledky byly opravdu těsné. Večer proběhlo koupání a hurá na první diskotéku. Po nesmělých začátcích jsme se pěkně protančili až do večerky.

Úterý 7.8.2018

Kouzelná kytka

Dnes nás z postýlek vytáhlo sluníčko a Rybka vedoucí služebního oddílu Haluzáci. Po rozcvičce v bazénu a snídani jsme šli hrát šifrovanou do lesa, když jsme vyluštili zprávu a dozvěděli se jaká kouzelná kytka patří k jakému oddílu, nakreslili jsme si jí do znaku. Po dopoledním lovu perel v bazéně, jsme se vydali na studánku Bezdýnku, kde jsme si zahráli hry. Na nástupu jsme dostali první odměny a večer strávili u táboráku bohužel bez ohně. Zazpívali jsme si a odvážlivci předvedli scénky, povyprávěli vtipy až do večerky.

Pondělí 6. 8. 2018 Příjezd

Začátek....

Rok s rokem se sešel a už jsme zase opět v Haluzicích. Za slunného odpoledne jsme se začali scházet na Hájence. Po ubytování se šli někteří z nás ochladit do bazénu. Poté co přijeli všechny děti, jsme se rozdělili do oddílu, našli si své vedoucí a nové kamarády. Vymysleli si názvy oddílu a udělali vlajky. Po večeři jsme se sešli na nádvoří, kde se všichni společně představili a vyslechli si o čem bude naše táborová hra. Dozvěděli jsme se, že úkolem bude vyčistit Haluzický les od nečistot a zlých duchů. Na závěr jsme si zazpívali s kytarou a, s netrpělivostí očekáváme co přinese příští den.