STŘEDA 7.8. PŘÍJEZD

Už vstupní přijetí a ubytování bylo plné očekávání. Kdo z přátel zase přijede, kterého vedoucího už známe nebo co nás čeká, jsme- li tu poprvé. Rozdělili jsme se do oddílů, zvolili si svoje jméno, vymysleli pokřik a začali vyrábět svoji vlajku . Večer jsme měli seznamovací večírek, kde se všichni představili. Po té jsme si zazpívali až do večerky, kterou narušil déšť, což nám vůbec nevadilo a plní nových zážitků s očekáváním nového dne jsme šli spát.

ČTVRTEK 8.8. LOV

Ráno po probuzení píšťalkami jsme se mírným tempem dostavili na nádvoří, odkud nás oddílový vedoucí Jirka poklusem vyvedl na ranní rozcvičku. Když jsme se řádně rozcvičili a nasnídali, začaly dopolední aktivity. Hráli jsme lov bizonů a mustangů. Hra spočívala v tom, že jsme sbírali po lesa a přitom nás honili vedoucí. Po dopoledním programu následoval vydatný oběd a polední klid. Pak jsme se stihli vykoupat zahráli jsme si hru-Hledání náčelníka. Hra spočívala v tom, že Katka s Jirkou si vybrali ty nejmenší z našich oddílů, někde je schovali a my jsme je museli najít. Po skončení hry jsme si vyráběli indiánské šperky a také jsme dokončovali vlajky. Večer jsme se všichni sešli u táboráku, kde jsme si spolu všichni krásně zazpívali a předvedli své oddílové bojové pokřiky.

Rudokožci

PÁTEK 9.8.2019 INDIÁNSKÁ OLYMPIÁDA

Dnes jsme po probuzení v 8:00 hodin měli rozcvičku. Po rozcvičce následovala snídaně. Když jsme se pořádně najedli, připravili jsme se na Indiánskou olympiádu. Dostali jsme od svých oddílových vedoucích kartičky s našimi jmény a čísly od 1 do 11. Pod každým číslem se na jednotlivých disciplínách zaznamenávaly naše výsledky. Po splnění všech disciplín jsme se šli vykoupat do bazénu. Po obědě nás čekala další celotáborová hra s názvem Salony. Každý oddíl si při této hře měl připravit něco pro všechny vedoucí. Ti pak jednotlivé salony navštěvovali a hodnotili kreativitu každého oddílu. My jsme kupříkladu měli připravený tetovací salon. Po večeři jsme celý dnešní den zakončili diskotékou, při které nám naši vedoucí a instruktoři předváděli různé taneční sestavy.

Ribany


SOBOTA 10.8.2019

Dnešní den jsme zahájili hravou rozcvičkou rybičky, rybičky rybáři jedou. Po snídani jsme si zahráli hru "STOPOVÁNÍ BIZONŮ", kdy jsme sbírali podpisy od našich vedoucích. Pak jsme se zchladili v bazénu. Po výborném obědě-dnes byl kuřízek s brkaší a poledním klidu následovala přeměna našich vedoucích v indiánské náčelníky. Všem to mooooc slušelo. Po svačině proběhlo koupání s lovem perel. Večer byl naplánovaný táborák s noční hrou, bohužel nám nepřálo počasí, tak jsme měli večer s pohádkou ,, Tajný život domácích mazlíčků"

Odměnkáři 

NEDĚLE 11.8.2019 TOTEMY

Opět nás dnes z postelí vytáhlo sluníčko . Po snídani jsme si začali vyrábět totemy. Každý oddíl měl originál, někteří si jej vyzdobili přírodninami, někteří jej polepili vystřiženými zvířátky, někteří jej jen pomalovali, ale všechny jsou nádherné. Po odpoledním klidu jsme po oddílech šli zakopávat poklad. Nachystali jsme trasu, označili fáborky a přidali úkoly. Vše jsme zakreslili do mapy. Po svačině jsme si mapy vyměnili a šli hledat. Čekala nás sladká odměna a ochlazení v bazénu. Večer jsme si udělali táborák a zahráli noční hru, kterou i přes malé slzičky zvládli všichni.

Melmenova osada

PONDĚLÍ 12.8.2019 NÁJEZDY KMENŮ

Dnes to bylo super. Vstávali jsme o půl deváté a byli bez rozcvičky, protože byla včera noční hra. Dopoledne jsme si vyráběli papírové koule a šipky na hru Nájezdy kmenů. Měli jsme za úkol bránit svoji osadu, k tomu složily koule a útočit na jiné pomocí šipek. Pak byl výborný oběd a polední klid, po kterém jsme se šli ochladit do bazénu, kde jsme si zahráli vodní soutěže. Po svačině jsme si zahráli ještě jednou nájezdy kmenů a pak si dodělávali ještě vlajky a totemy. Jelikož začalo pršet, změnili jsme plány na večer. Nemohli jsme si udělat táborák a pozorovat hvězdy s hvězdářem. Uspořádali jsme pěveckou soutěž, která byla super a také jsme se u ní zasmáli a navíc přijela Berenika Kohoutová. Každý den tu máme super jídlo. Zatím si to tu užíváme v plné parádě

Mistryně totemu 

ÚTERÝ 13.8.2019 TURNAJ

Dnešní den měli pod palcem Apačové. Po rozcvičce a snídani se začaly hrát turnaje ve fotbale a vybíjené. Oba dva vyhrály Osmičky. Po svačině vyzvali ve fotbale vedoucí a zápas skončil remízou. Rozhodly penalty a zápas vyhrály Osmičky. Potom jsme si vymysleli a vystřihli šablony na trička podle oddílů a už byla skvělá večeře. Na večerní program byla diskotéka. Dojel profesionální DJ, který pouštěl lasery a páru a skvělou muziku. Všichni jsme si to moc užili.

Apačové

STŘEDA 14.8.2019 HLEDÁNNÍ DUŠÍ

Ráno po snídani jsme hledali duše našich indiánských předků, a protože jsme soutěžili po svých oddílech, tak byla soutěž rozdělena na mladší a starší. Zatím co starší oddíly hrály hru, mladší oddíly se věnovali vyráběním šablon na nástřik triček a samotným barvením triček spolu se sbíráním podpisů svých kamarádů a v polovině ranního programu došlo k vystřídání těchto aktivit. Po skončení odpoledního klidu jsme se šli projít do lesa, kde jsme budovali domečky pro skřítky z přírodních materiálů. Po svačině jsme hráli hru Boj o oheň. Dnešní den jsme uzavřeli divadelním vystoupením

každého oddílu, při kterém si každý v oddíle zahrál nějakou roli v připravené pohádce. Nakonec nám zahráli pohádku O kůzlátkách naši vedoucí.

ČTVRTEK 15.8.2019 VÝLET

Dnešní den se od všech ostatních dní odlišoval tím, že jsme jej neprožili v táboře, ale vyrazili jsme na výlet. Letos bylo našim cílem krásné město Ždánice, kde jsme navštívili místní muzeum a hvězdárnu. Naplněni novými poznatky a zážitky jsme se dopoledne vrátili na Hájenu, kde nás čekal oběd. Po odpoledním klidu jsme hráli hru hledání vody a na večer k nám přijel pan hvězdář s astronomickými dalekohledy. Vyprávěl nám mnoho zajímavého o vesmíru a každý z nás si mohl vyzkoušet pozorování několika různými dalekohledy.

Zápaďačky