SOBOTA 17. 8. 2019 (EVROPA)

Sobota byla ve znamení našeho příjezdu na tábor. Když jsme se seznámili se svými vedoucími a oddílem, šli jsme se většina okoupat do průzračného bazénu. Voda byla osvěžující! Večer jsme pak zahájili naši cestu kolem světa. Při hře Poznej svého vedoucího jsme si zaběhali a dozvěděli se spoustu zajímavosti o našich vedoucích, praktikantech i zdravotnici. Také jsme se rozdělili do smíšených skupin, a byla to sranda, protože se při tom rozléhalo po okolí hájenky štěkání psů, bučení krav nebo kokrhání kohoutů. Příjemně unaveni jsme se šli uložit k první noci v hájence. A ráno hurá do Ameriky!

NEDĚLE 18.8.2019 (AMERIKA)


Na celou neděli jsme se přesunuli přes Atlantik do Ameriky. Dopoledne jsme si vyráběli Obálky přátelství, ve kterých jsme mnozí z nás do večera našli hezké vzkazy. Současně jsme se vytvořili portréty sebe sama navzájem a nad výslednými výtvory jsme se od srdce nasmáli! V lese jsme pak při hře získávali informace o amerických zemích - na chvíli jsme se ocitli v Kanadě, na Kubě nebo v Peru.

Odpoledne jsme se vyřádili při hrách v bazénu - lovili jsme míčky, plavali, potápěli jsme se a nejvíc super bylo vést vedoucího na desce! Krásný slunečný den jsme zakončili diskotékou a současně předvedli naše taneční umění při taneční soutěži. Moc jsme si dnešní den užili!

PONDĚLÍ 19. 8. 2019 (ASIE)

Po probuzení jsme se ocitli na novém světadílu, a to v Asii! V dopoledním programu jsme stavěli v lese domečky pro domorodé asijské pastevce, ochránce pand i bojovníky. Vyrábět jsme mohli jen z přírodního materiálu a ohromně nás to bavilo. Odpoledne jsme využili hezkého počasí ke koupání, hrám na hřišti a výrobě vlajek našich oddílů, které jsme večer prezentovali ostatním i s pokřikem. Se setměním nás pak navštívil pan hvězdář, který nám vyprávěl spousty zajímavostí o světě i vesmíru a ukázal několik dalekohledů. Jen hvězdy jsme nemohli pozorovat, protože bylo zataženo. Tak třeba příště!

ÚTERÝ 20. 8. 2019 (AUSTRÁLIE)

Dnes jsme zavítali na další kontinent a ocitli jsme se u protinožců! A protože nám přes noc zapršelo, museli jsme plánované sportování odložit a dopoledne jsme se věnovali oddílovým aktivitám - nácviku na soutěž Talent Australia, hrám nebo navlékání korálků. Hřiště přes den už vyschlo a odpoledne jsme mohli odehrát připravené turnaje ve fotbale a vybíjené. Fandili jsme o 106! Po sportu pak přišlo vhod vykoupání v bazénu. Na večer si mnozí z nás připravili vystoupení do talentové soutěže a nevěřili byste, kolik šikovných kamarádů je tu mezi námi. Především tanečníků, také zpěváků, skladatelů aj. Byl to moc povedený večer, který byl hezkou tečkou za dalším bezva dnem na táboře.

STŘEDA 21. 8. 2019 (ANTARKTIDA)

Naše putování nás zavedlo na nejjižnější a nejchladnější světadíl, a to do Antarktidy. Bylo to znát hned, jak jsme se ráno probudili, protože se hodně ochladilo. Vůbec nám to ale nevadilo, protože jsme vyráželi na výlet do Ždánic! Navštívili jsme hvězdárnu se zajímavým promítáním a povídáním, také Vrbasovo muzeum, kde měli spoustu zajímavých exponátů. Po návratu jsme měli program v oddílech a večer pak zavítali na mnoho exotických míst, o kterých nám promítal a vyprávěl náš programový vedoucí Tom. Společně jsme se podívali třeba do Mongolska, Kanady nebo Austrálie, lovili jsme s Tomem mečouny v Mexiku nebo žraloky na Maledivách. A dokonce jsme viděli jejich čelisti! Zítra snad už hurá do tepla, protože nás čeká Afrika!

ČTVRTEK 22. 8. 2019 (AFRIKA)

V naší cestě kolem světa jsme se přesunuli do Afriky. Počasí sice nebylo "africké", bylo chladno, ale hlavně že nepršelo. Dopolední program byl ve znamení tvoření - vyráběli jsme domorodé africké masky, také totemy a někdo si stihl uplést krásné pestrobarevné náramky. Naše výrobky byly opravdu originální! Odpoledne jsme se vydali lovit africkou zvěř a to byste nevěřili, po lese pobíhali naši vedoucí převlečení za slona, antilopu, lva nebo zebru. Skvěle jsme si zasoutěžili a ještě se nasmáli. Večer byl ve znamení táboráku, opékání špekáčků a stezky odvahy, kterou pro nás naši vedoucí připravili. Někteří se báli víc, jiní míň, ale stezku i celý den jsme si moc užili!

PÁTEK 23. 8. 2019 (EVROPA)

Naše putování kolem světa se pomalu nachýlilo ke konci. Z Afriky jsme zdárně dorazili zpět do Evropy. Ráno jsme si v rámci rozcvičky společně zatančili tanec Labadam a zahráli hru na evoluci, po snídani jsme uklízeli tábor a přilehlý les. Dopoledne i odpoledne jsme soutěžili v netradičních sportovních disciplínách a hlavně lyžování na louce bylo fakt super! No a to už se blížil večer, kdy nás čekalo slavnostní zakončení tábora a vyhlášení celopobytové soutěže, jejímž vítězem se stal oddíl Torpéda. Pak už jen závěrečné disko, podepsat trička a uložit se k poslední noci v Haluzicích. A skoro všichni víme, že se sem chceme za rok vrátit!