TURNUS 23

24. 7. 2022

V neděli v 15 hodin se otevřely brány Haluzické hájenky pro třiaosmdesát dětí, které se společně s týmem Avengerů vydají na dobrodružnou výpravu za záchranou planety Země. Po ubytování, prohlídce areálu a seznámení se s kamarády obdržely všechny děti pozvánky do výcvikového tábora, kde se budou snažit splnit podmínky pro přijetí do týmu Avengerů. 

25. 7. 2022

Ranní rozcvička je v týmu Avengers samozřejmostí. Děti si mohou vybrat, zda se půjdou rozhýbat s Baruškou v rytmu zumby nebo se dostanou do formy pod vedením kluků hasičů. Dopolední program byl zaměřen na seznámení se se všemi vedoucími a jmenoval se Najdi všechny Avengery. Vypravili jsme se k Bezdýnce a také jsme zkusili, zda bychom prošli fyzickými testy. Odpoledne jsme pro kamarády z ostatních oddílů připravili vysílání zpráv z galaxie a ve vodě jsme hledali první kámen - zelený kámen času. Večer nás pak čekal filmový výlet se strážci galaxie.

26. 7. 2022

Dnešní propršený den jsme, k radosti mnoha dětí, nezačali rozcvičkou. Po snídani nás čekal program z tzv.  mokré varianty. Nejprve jsme na základně zřídili poštovní schránky pro všechny děti a začala nám tady fungovat interní poštovní síť Ha-Há. Pak jsme hledali červený kámen reality a protože jeho ztráta nám trochu pozměnila realitu na jednotlivých planetách, tak jsme ji pomocí autorských fiktivních kronik snažili zase vrátit do normálu. Večer nás pak čekala Dance soutěž a přijel DJ, takže diskotéka, hurá!!!

27. 7. 2022

Dopolední program nás zavedl do lesa, kde jsme se snažili získat oranžový kámen duše. Po lese byly rozmístěny básničky a děti si je vždycky musely zapamatovat a odrecitovat vedoucímu. Zvítězil zelený mix, který získal kámen duše. Odpoledne jsme se na chvilku stihli vykoupat a pak nás zaskočila fronta na vesmírných veřejných toaletách....těšte se, až Vám budou děti tuhle hru popisovat. Následovala příprava čísel na soutěž Galaxie má talent a večer po boloňských špagetách i její napjatě očekávané finále.

28. 7. 2022

Dnešní den nastartoval všemi napjatě očekávaný výlet do sousední vesnice Snovídky, kde si táborníci mohli v místním obchůdku doplnit zásoby pamlsků. Jako bonus načerpali dávku čerstvého mobilního signálu pro komunikaci s milovaným domovem. Odpoledne přišlo zutužování kooperace uvnitř oddílů v podobě jak sportovních, tak i kreativních oddílových aktivit. Večer nás navštívil pan hvězdář, který nám prezentoval a vyprávěl o historii objevování vesmíru. Dále jsme si vyzkoušeli fyzikální pokusy, pozorování hvězd i samotné planety Saturn.

29. 7. 2022

Ranní část dne byla věnována stavbě přístřešků intergalaktických kvalit. Spojili jsme tak pobyt na čerstvém lesním vzduchu s tvořivou kooperací. Počasí si z nás utahovalo zvláště nevybíravým způsobem, což zapříčinilo, že jsme se odpoledne hojně stěhovali mezi vnitřními a venkovními aktivitami. Avšak i přesto jsme zvládli koupačku v bazénu, venkovní sporty i cvičení. Závěr dne potrápil mozkové závity v podobě Avengers kvízu, celé jsme to uzavřeli filmovým večerem a hurá na kutě.

30. 7. 2022

Začínáme vesmírným putováním, kde objevujeme nástrahy jiných míst naší galaxie. Po obědovém odpočinku jsme protáhli nohy navštěvou naší oblíbené lokality u studánky Bezdýnka. Cestou zpět jsme poznávali lesní zvěř našich končin a rozšiřovali si přírodopisné obzory. Večerní hodiny patřily táboráku a opékání špekáčků. Po setmění jsme si ještě zahráli noční hru a šli spokojeně spát. 

31. 7. 2022

Každý správný vesmíroplavec potřebuje co? Samozřejmě vlastní vesmírné plavidlo! Právě touto aktivitou - výrobou kosmických lodí - bylo vyplněno dnešní ráno, společně s další aktivní procházkou. Slunce nám přálo a zvládli jsme i pořádnou koupačku. V závěsu následovala běhací hra, kde jsme luštili tajné zprávy. Program po setmění byl vyplněn Haluzikou intergalaktickou dance/karaoke show, kde si každý oddíl připravil své originální vystoupení. Ze skvělých výkonů se vyklubala pařba, za kterou by se nestyděl kdejaký DJ. Dnes za nás vše, ahoj čau!

1.8.2022

Ranní část dne odstartovala klasická rozcvička a vydali jsme se na cestu dalšího vylepšování našich fyzických a vědomostních dovedností. Následovalo lehké doladění vesmírných korábů. Odpoledne jsme si užili netradiční olympiádu, kde jsme museli splnit celkem 9 originálních disciplín. Nenechali jsme si ujít ani koupání, když se slunce rozhodlo spolupracovat. Později proběhl filmový večer a šli jsme příjemně unavení spát.

2. 8. 2022

Snídaně, rozcvička, stará dobrá "rutina". Velkou část dnešního dne jsme věnovali přípravě a provozu skupinových stanovišť nabízejících různé služby od čištění bot až po tetování. Po poledním klidu a svačině se nám přijeli představit dobrovolní hasiči ze Ždánic, což se rychle projevilo jako zlatý hřeb dne. Zopakovali jsme si důležité informace, naučili nové věci a také jsme si vyzkoušeli samotné hasičské vybavení. Večer přišla rozlučková diskotéka, balení věcí a příprava zpět na domov.