TURNUS 03

Ztráty a nálezy z turnusu T03

Pokud něco z toho postrádáte, kontaktujte nás a domluvte si předání.

5.8.2020

Tak za rok na shledanou. Děkujeme a těšíme se na... divokém západě.

4.8.2020

Květnové ráno nás zaskočilo deštivým počasím. Dopoledne jsme měli pexesiádu a také se oddíly utkaly v piškvorkiádě. Po kuřeti na paprice a odpoledním klidu jsme se podívali na film o letadlech a chvilku, kdy přestalo pršet, jsme využili k natočení našeho anti-covid dance. Večer nás čeká poslední nástup a diskotéka na rozloučenou a zítra už nás máte doma.

3.8.2020

O budíček se nám postarali dnes kluci, kteří hned ráno vyrazili na velikonoční obchůzku. Holky pro ně za básničku měly připravená ozdobená vajíčka a také stužky na žilu. Po snídani jsme vyrazili zdolat nejvyšší vrchol Ždánického lesa U Slepice, který je 438 m n.m. Celý výstup nám však řádně zkomplikovalo počasí, protože nám cestou začalo opravdu vydatně pršet. Odpoledne jsme konečně začali točit naše klipy a večer byla jejich veřejná premiéra. Musím uznat, že máte skvělé děti, protože jejich herecké i taneční výkony nás dokonale zaskočily. Ve většině případů se totiž jednalo o vysoce profesionální zpracování klipů. Zítra nás čeká květen, tak hurá na kutě.

2.8.2020

Konečně jaro. Dopoledne jsme vyráběli vlaštovky a připravovali jsme se na zítřejší Velikonoce. Holky zdobily vajíčka a kluci pletli pomlázky. Odpolední program nám vyplnil letecký desetiboj, kde jsme si ověřili letové schopnosti vlaštovek i jejich pilotů. Před večeří jsme pro ptáčky vyráběli hnízdečka a nepohrdli jsme ani osvěžením v bazéně. Večer jsme pak - sice na jaře - navštívili letní kino.

1.8.2020

Únorové dopoledne jsme po rozcvičce strávili hrou na básníky v lese. Zabavili jsme se také malováním křídou na silnici. Po obědě, odpoledním klidu a koupání jsme se připravili na Valentýnský karneval a zasoutěžili si v disko hrátkách. Večer jsme se ohřáli u táboráku a už se těšíme, až zítra převezme vládu jaro.

31.7.2020

Dopoledním programem byla hra Na Nový rok o slepičí krok, kdy se hráči po herním plánu pohybovali díky hodu kostkou a na různých stanovištích plnili mnoho rozličných úkolů, aby se mohli ve hře posunout k cíli. Odpoledne jsme měli výtvarnou soutěž na téma zimní sporty a samozřejmě po rozbití ledu i koupání. Dnešní večer byl plný kultury, protože jsme absolvovali výstavu výtvarných děl z odpolední soutěže a také divadelní představení hry O dvanácti měsíčkách v podání našich vedoucích.

30.7.2020

Dneska ráno nás překvapil sníh, ale není se vlastně co divit, vždyť máme prosinec. Na snídani jsme si za zvuků koled dali vánočku a při dopoledním koupání nás navštívil Mikuláš s čertem a andělem, který nás odměnil malou dobrotou za básničku nebo písničku. Vyráběli jsme ozdoby na stromeček a balicí papír na dárky ozdobený motivy z bramborových tiskátek. Večer po vánoční besídce jsme si rozdali dárky, které nám naložil Ježíšek pod stromeček. Následovala oslava Silvestra s estrádním programem a diskotéka.

29.7.2020

Listopadové ráno jsme začali rozcvičkou a hned po snídani jsme vyrazili na houby. Koupání v bazénu nás příjemně osvěžilo a už jsme se chystali na další hru, která se jmenovala Haluzická pošta. Večer jsme se pobavili předváděním scének na téma Halloween a s baterkami a vlastnoručně vyrobenými lucerničkami jsme se vydali na průvod lesem. Zítra máme den bez rozcvičky a pozdější budíček, protože je prosinec, takže Vánoce a Silvestr.

28.7.2020

Říjen nám přinesl Halloween, který byl hlavním tématem dnešního dne. Zahráli jsme si jednu běhací hru, která se ale lépe vydařila těm, co měli kromě rychlosti a vytrvalosti i dobrou paměť. Celý den jsme se starali o imaginárního kamaráda, vytvořili jsme si lucerny a na večer jsme si připravili strašidelnou scénku a kostým. Začalo však pršet, tak nám k jejich předvedení nevyšel čas. Snad to zvládneme zítra - v listopadu.

27.7.2020

Září....je prvním měsícem, který jsme u nás na táboře prožili. Vrátili jsme se k zápisu do školy, zkusili pár písmenek z písanky, početní úkoly a také poznávání barev a živočichů i rostlin. Dnešní rukodělnou aktivitou bylo tvoření z keramické hlíny a sport nám zastoupilo koupání a večerní lesní lov draků. Ještě před spaním jsme si zašli do galerie pod lípu, kde jsme si prohlédli výtvory všech oddílů na téma - člen naší kapely. A také jsme si vyrobili draka, jehož letecké schopnosti jsme mohli vyzkoušet a obdivovat při letecké soutěži.

26.7.2020

Po příjezdu na tábor jsme se ubytovali a začali jsme se seznamovat s novými kamarády a okolím. Vzhledem k tomu, že bylo krásné počasí, tak nás hned první den zlákal bazén. Společně jsme měli za úkol vymyslet název oddílu, takže tu máme Kájístky, Girls camp, Papoušky, Špunty na táboře, Popelnice, Haluzáky, Klub deratizátorů a skupiu Ygnác. Večer jsme se pak mohli podívat na videoklip, který pro nás natočili naši vedoucí. Doufáme, že za deset dní to zvládneme taky.